TheVR Fórum

Első gamer pc-m, ~100 000 Ft

Hello!
Az első asztali gépem fogom megvenni, szeretnék biztosra menni.

Másra is, de első sorban gamingre fogom használni.

Egerem, és LG fullHD monitorom van hozzá már, azon kívül táp, klaviatúra, meg maga a gép kell, ssd-vel, hdd nem szükséges annyira.

Keret: 100 ezer, esetleg egy kicsit több.
Ez nem sok de eddig egy lenovo T420-asam volt hooosszú ideig, amit 50-ért vettem felújítva. (8gb ram, integrált grafika)
Gondolom azért ennyiből egy jobbra futja majd, még ha nem is a legjobbra.

Monitor natív felbontás: 1920x1080, hdmi és vga csatlakozókkal.

Előre is köszi!

Szia, üdv a TheVR fórumban! :slight_smile:

El kell keserítselek, de 100e-ből nem fogsz tudni gépet építeni. Olvasd végig ezt:

2 Likes

Közel lehetetlenség mai játékokra alkalmas gépet építeni 100k-ból. Újat biztosan. Még ha G-s Ryzen processzort használnál dedikált videókártya nélkül, akkor sem jönne ki ennyiből. Esetleg használtan foghatsz ki valami játékra alkalmas gépet esetleg valami korábbi szériás geforce gtx kártyával (770, 780). Vagy ha többnyire játékra kell, vegyél egy xbox series s-t, az nem sokkal több mint 100k, és tudsz játszani rengeteg game-el ha előfizetsz a gamepass-ra. Esetleg mellé intézel valami olcsó használt gépet netezésre, vagy egyéb olyan dolgokra amire pc-t kell használni.

5 Likes

Nekem az is megfelelne, ha nem új, vagy használt gépet szerezhetnék valahonnan, csak azért gondoltam, hogy idekérdezek, mert nem akarok a tudatlan fejemmel egy olyan gépet venni valahonnan, amiben esetleg silány minőségü alkatrészek vannak.

Tudtok esetleg akkor ajánlani valami oldalt, ahol ennyiért régi, használt gépet vehetek, de olyat, amik a maguk korában a jó minőségűek voltak?

2 Likes

Vagy esetleg konkrét olyan gépet egy oldalról, ami az én monitorom felbontásához megfelel?

Jártam használt, felújított gépek oldalán, de nem igazán értek hozzájuk, lehet hogy az a grafikus kártya ami benne van az nem illik a gépemhez, vagy egyszerűen csak nem jó az árához képest

Ehhez tudnátok tanácsot adni?

Hardveraprón nézelődj, de 100k így is sovány lesz. Spórolj még hozzá legalább 50-et, úgy jobbak a kilátásaid.

4 Likes

Tudatlannak mondod magad, ám már csak ebben az egy mondatodban több az értelem, mint gondolnád :point_up_2: :metal:

10 Likes

Ez esetleg?

https://hardverapro.hu/apro/mini_itx_pc_ryzen_5_2400g_2x8gb_ram/hsz_1-50.html

3 Likes

Bizony, ezt nagyon osztom én is! Örömmel olvasok ilyen hozzászólásokat. :+1:

3 Likes

Oooh, köszönöm, nagyon értékelem! :smiley:

1 Like

Ez úgy nem is rossz alapnak, ha a tápot 2-3 hónapon belül cseréli

1 Like

Wow, ez úgy néz ki mint egy hangfal.
A proci, és a ram jónak néz ki, de… jól értem, hogy ez nem dedikált videokártya?
Az nem túl jó.
Szerintem arra a százasra még egy 20-30-ar rá kellene dobnom, hogy egy jobbb grafikus meghajtóval rendelkezőt megengedhessek.

1 Like

Vegyél inkább 1 konzolt mert bizony ennyiből jó ha egy netezős pc kijön .(pl Xbox Series S )

https://hardverapro.hu/apro/epitett_gamer_asus_h310m_i3_8100t_16gb_ddr4_gtx_10/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/epitett_gamer_asus_h170m_i5_6600k_8gb_ddr4_256gb_s/hsz_1-50.html

Ez a honlap tényleg jó, köszi az ajánlást!
Ezekhez mit szóltok?

Nagyából kuka mind a kettő.
Mivel szeretnél játszani?

Ne! Ez a társaság felejtős. Sz@rból építenek “várat”.

1 Like

Jól érted, a proci dolgozza fel a grafikus jeleket is. Tehát “integrált”. Kéne bele egy kártya és egy rendes táp is.

2 Likes

Az nem egy rossz alap, az integrált kártya is tud kb 1030-as szintet amit külön 20-30-ért venni tudnál. Táp valóban cserés és inkább arra költsd a pluszt, mint a GPU-ra, ha azt választod.

3 Likes

1030-as szintet tud? Vegában nem vagyok otthon. Mert akkor eddig az a nyerő.

Hogyhogy kuka? Miért, mi benne a rossz, a proci, videokártya, vagy a ram…?

Minecraft, M&B Bannerlord, Hearts of Iron 4, Stronghold Crusader 2, jelenleg ezekkel akarok majd, később persze bővülhet.