Első gamer PC-m

Sziasztok!
Szeretnék összeállítani egy ütős gamer pc-t ami még az elkövetkezendő időkben is jól szolgál majd.
Első nekifutásra ezt sikerült összehoznom, kíváncsi vagyok nálam tapasztaltabbak véleményére és tanácsára, biztos lehetne ezen még finomítani. A maximum keret amit ráfordítanék első körben az olyan 480 körül lenne, előre is köszönöm a tanácsokat, észrevételeket :relaxed:
Íme a build:
Gépház: Cooler Master MasterBox TD500 Mesh White
Alaplap: ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
Processzor: Intel Core i7-9700K 3.6GHz
VGA: Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti 6GB GAMING OC 6G GDDR6
500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000
2TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM
Seasonic 750W tápegység Bulk (itt gondolkodok egy Seasonic Prime TX 650W moduláris tápegységen)
Cooler Master MasterAir MA620P univerzális CPU hűtő

Hoppsz ez lemaradt :joy:
16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16

nem szabad gen9 Intelt venni. Nem szabad intelt venni. Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek? ebből válaszd ki a keretednek megfelelő konfigot.

6 Likes

Úgy mellékesen megjegyzem, hogy drágább mint a 10. gen

3 Likes

Nem érdemes intel konfigot venni , nagyon drága ez a proci AMD Téren a 3700X/3800X árában van ez a proci úgy hogy az AMD-nél 8 szál al több van , de ha csak tisztán gaming a cél akkor az új AMD Ryzen 5 5600X proci(6mag 12 szál) az nagyon baszó lett és árban csak picit drágább a kinézett Intelnél . Aztán 1660Ti-se éri meg mert a 1660 Super olcsóbban kb azonos teljesítményt nyújt vagy árban az az AMD 5600XT vidikari (hoppá 5600X Proci , 5600XT Vidikari hmm…) )vagy a 2060 közelében van és ez a kettő kárya lényegesebben erősebb a TI-nál . Szóval ezekent a módosításokat én meg fontolnám és inkább térnék át AMD frontja hisz az új 5600X Proci elveri még a 10700K-t igaz játék függő de a többségében már több fps-ed lesz szóval egyértelműen már csak tényleges FANBOY-ok vesznek intelt vagy akinek a program amit használ intelre van optimalizálva.

2 Likes

Nagyon szépen köszönöm az észrevételeket tanácsokat :relaxed: nagyon át fogom gondolni mert nem kevés pénzről van szó egy kicsit lemaradtam ebben az intel - amd “versenyfutásban” de köszönöm mégegyszer a tanácsokat esetleg annyi kérdésem lenne még hogy megéri-e beruházni egy vízhűtésre (NZXT kraken-t néztem például) minőségben/hasznosságban megéri-e az árát vagy egy minőségibb léghűtésben gondolkodjak inkább? (esztétika nálam itt most teljesen mellékes)

Nem éri meg egyáltalán a folyadékhűtés. 2-3 évente lehet cserélni a pumpát, és ha valami kicsit is rossz néhány csepp cumó is gallyra vághat bármit. A fenti ajánlóban a minden is mellett találsz hűtőket is. Egy jól szellőző házban a jobbak szinte teljesen némák és tökéletes hőmérsékleten tartják a procit.

3 Likes

Sziasztok,
erősen átgondoltam a dolgokat és köszönöm az iránymutatást végül úgy gondolom a következő build mellett teszem le a voksomat: :smirk:
ház: cooler maser masterbox td500 mesh
alaplap: msi mag b550 tomahawk
cpu: amd ryzen 5 5600x
gpu: POWERCOLOR RADEON RED DRAGON RX 5700XT 8GB GDDR6
táp: Seasonic Focus GX 650 Gold
ram: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB
ssd: 500GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000
hdd: 2TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM
cpu hűtő: JONSBO CR-2000GT
Remélem meg lesz 1080p-be a 30 fps :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes