Első Gamer pc vásárlása

Sziasztok! Első gamer-gépemet szeretném megépíteni de először megszeretném kérdezni a véleményeteket, hogy valamit elnéztem vagy kéne valamin változtatni, mert nem vagyok profi ebben a témában. A keret nagyjából 230000ft.

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING alaplap
AMD RYZEN 5 2600 3.40GHZ AM4 processzor
HYPERX 8GB FURY BLACK DDR4 3200MHZ CL18 HX432C18FB2/8 memória
GIGABYTE GV-N105TOC-4GD GEFORCE GTX 1050 TI 4GB GDDR5 OC PCIE videókártya
SEAGATE BARRACUDA 1TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 ST1000DM010 merevlemez
KINGSTON 240GB A1000 M.2 PCIE M.2 2280 SA1000M8/240G SSD meghajtó
NZXT H500 fekete számítógépház
COOLERMASTER G650M RS650-AMAAB1-EU tápegység

A gépet elsősorban játékra használnám, például gta5 , full hd felbontásban.
Előre is köszi a segítséget, észrevételeket.

Videokártyát mindenképpen cseréld egy RX 570-re. Sokkal erősebb,és árban ugyan annyi.
8 GB RAM lehet kevés lesz. Ha beleférne akkor mehetne ez: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz. 22500 Ft most ez IPon-on.
Alaplap cserével lehetne megtakarítani egy kis pénzt,ha kell. Nem tudom ez így mennyibe kerül,amit összeraktál. Nem rossz az Asus alaplap,de ár/érték arányban nem annyira jó. B450 Tomahawk szintén jó választás lenne. Igaz a kettő között nem látok nagy különbséget árban most. Talán más tud még jobb megoldást ajánlani,ha a pénztárca megkívánja.

Néz rá erre, ha teheted

2 Likes

Várj ha nem sürgős, 1 hét múlva jönnek az új AMD procik és videokártyák, utána 2 nappal oedig az új nVidia kártyák is.

1050Ti-t már semmiképp ne vegyél, nem éri meg.

1 Like

16GB ram minimum, VGA lehetne erősebb, alaplap Gigabyte B450M DS3H ajánlott kezdő pxre. Már is -20 ezer ft. Tomahawkot nem ajánlom. Sok cikkbe le írják miért. És várj 2 3 hetet, esetleges ár esések miatt.

Tomahawk a legjobb B450 lap a piacon…

3 Likes

Mesélj kérlek ezekről a cikkekről, sőt a legjobb az lenne ha cikk említésenél azonnal linket is raknál mellé. Nem régóta vagy itt a fórumon de rekord sebesen növekszik a “hülyeségek, amiket mondtál” gyűjtemény. :slight_smile:

9 Likes

De azt el kell ismerni, hogy lenyűgözően magabiztosan állít baromságokat :smiley:

7 Likes

Majd csak végetér a nyári szünet… :smiley:

7 Likes

Meséld el miért a legjobb a tohamawk? Tán mert alig van rajta valami? Érdekes hogy normális ember aki tud gépet összerakni nem tomahawkot szerel bele. Sőt sok negatívumot is olvastam a lapról, de legyen igazad :rofl::rofl:
Ugyan az a kategória mint a DS3H és 10-el drágább.
Én vagyok itt az egyetlen ember, aki képes 3 4 órákat is olvasni kül. Configokról? Levoni a külömbségeket?
Azért mert neked az van és bejött, nem biztos hogy egy olcsóbb lap is hozza ugyan azt az elvárt szintet.

Kedvencem az volt mikor valaki megmagyarázta azt hogy GTX 960 2gB vgaval nem lehet pubgn stabil 60fps elérni ultra grafon. Érdekes nekem elbírta :joy:

Mert az a legjobb VRM-mel és VRM hűtéssel felszrelet B450-es lap. A DS3H a közelébe sem ér, már meg ne haragudj

2 Likes

Még se azt veszik a legtöbben. Aouros Pro se egy gyenge lap

Igen, ugyanis a hozzád hasonló emberek gyengébb lapokat javasolnak, amik “ugyanolyanok”. Aki ért hozzá, alaposan utánanéz, és érdekli hogy jó-e egyáltalán, ezt veszi, vagy csak külsőre megy. Az Aorus Pro is jó, de a Tomahawk ettől függetlenül a legjobb :slight_smile:

Ha 230 ezer a keret, nem 35.000 ft alaplapot fogok nézni. Hanem kicsit olcsóbbat.
Én asus rog strixet néztem ki, 43ért. De nálam a keret 300 körül lesz. 1660 TI asus rog strix vga is bele fog férni 16GB rammal.

Off-topic

2 Likes