TheVR Fórum

Első Gamer PC?

1. Mire használnám?
Első “komolyabb” gépem lenne, már ha annak nevezhető. GTA 5, R6 és hasonló játékokat játszanék.

2. Alkatrészek
Semmilyen alkatrészt nem szeretnék a jelenlegi gépemből megtartani, ez megy a sarokba, kisebb szerverek futtatására még jó lesz :wink:

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Monitor, billentyűzet, egér van, videókártya, gépház, táp, proci, tárhely, stb… kell.

4. Mennyi a kereted rá?
300 000Ft lenne a keretem.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
FullHD monitor, ha lehet ebben a felbontásban játszanék. HDMI, VGA csati van a monitoron.

6. Egyéb
Sajnos a hónapok alatt nem sikerült rájönnöm az AMD vs Intel harcra, ezzel kapcsolatosan is segítséget kérnék, hogy melyik lenne a jobb választás hosszú távon, ha esetleg fejleszteni akarnám a gépet.
Ha belefér a keretbe, akkor inkább átlátszó oldalú gépházat szeretnék(gondolom üveg, de lehet van más anyagból is).
16 GB RAM ahogy láttam már mindenhol ott van ilyen játékoknál, erről is szeretnék informálódni, hogy szerintetek kell-e ennyi?
Mellékesen iskolai dolgokra is kell, de egy ilyen gépet szerintem nem fog megölni a programozás házi(Py, HTML+CSS+JS, C#…) :smiley:

Köszönöm a segítséget, és hogy elolvastad :slight_smile:

Szia, üdv a TheVR fórumban! :slight_smile:

Szaladj végig ezeken és akkor már lesz valami támpontod:

2 Likes

Szuper. AMD vs Intel még mindig nem jött le. Továbbá mikorra várható a videókártya áraknak a zuhanása? Lehet nem szeretnék egy 100ezres kártyára kiadni 250et :smiley:

Amd

Ha azt itt valaki meg tudnná mondani, úgy hívnák, hogy részvényes.

4 Likes

A piaci elemzők 2023-nál járnak becslésben szóval nem mostanában.

4 Likes

Vagyis soha.

2 Likes

Úgy kb. ahogy “lecseng teljesen a covid”.

2 Likes

Ez egy nehéz kérdés. Covid előtt már akartam gépet venni. Nem tettem a kártyák fel mentek a 2x re. De hiába várok hogy lejjebb menjen az ár. Most már a proci is az egekben van. Én azt veszem észre semmi nem lesz olcsóbb pl a telefonok is ami új az mindig sokkal több mint az elődje :smiley:
Meg veszed a gépet kicsit bányászol vele és egész jól vissza tudod hozni az árát.

Folyamatos készlethiányok, covid, nyereségvágy.
Ezekhez csapódik pár magyar sajátosság:
-a világ egyik legszÄrabb pénze
-A világ egyik legmagasabb áfája
-Alap túlárazás

ha van pénzed rá, akkor kár várni, mert jelenleg, csak feljebb megy mindennek az ára még jóideig.

2 Likes

Yep, az elmúlt extremitásokat leszámítva, ha vár az ember, akkor az életben lesz gépe. (ez régen is így volt)

2 Likes