Első gép építésem, segítsetek!

Sziasztok!

Eddig csak laptopot vettem a hordozhatósága miatt. Viszont most szeretnék összerakni egy fix gépet otthonra. Még sose csináltam ilyet, nem tudom pontosan mire kell figyelnem. Főként GTA 5-t akarnék játszani rajta vagy Rainbow6 Siege-t.

A keret 200.000 FT lenne plusz minusz 10-20 ezer.

A konfig a következő:

Intel Core i5-6500
Cooler Master Hyper 103 (hűtő)
Gigabyte GA-H110M-DS2
Kingston DDR4 2133MHz 8GB DR x8 CL15
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G
Toshiba 3,5" 1TB 7200RPM 32MB SATAIII
Logic A35 (gépház)
Cooler Master Elite Power 600W

Az lenne a kérdésem, hogy:
-ár/érték arányban jól választottam
-jobb lenne dual channeles memóriát betenni

A processzornál a csomagolásra azt írják dobozos (hűtővel), ez azt jelenti hogy kapok hozzá egy “gyári” hűtőt vagy hogy van ez?

Előre is köszönöm a válaszokat. :slight_smile:

Konfiguráció link:

Itt van egy config: (by @Drakeb )

Csak nézz rá, hogy ő mit rakott össze 211.000ft-ból. És igen, a dobozos procihoz kapsz alap hűtőt :slight_smile:

Köszi szépen :slight_smile: És az alap hűtő, hogyha nem húzom fel a procit elég ezekhez a játékokhoz?

Nekem is i5-6500 van, alap hűtéssel és 48-50°C a proci siege közben. 3.2GHz-n van a proci, és úgy van beállítva hogy kell neki több akkor 3.6GHz-ig mehet fel.

Nagyon szépen köszönöm :slight_smile: Isteni ez a fórum, a társaság miatt :slight_smile:

Szia!
Ha nem tervezel később nagyobb videókártyát venni bele, akkor elég lenne egy 500-as táp is.
Személy szerint lecserélném a HDD-t egy 64MB cache-esre(WD Blue, Seagate Barracuda).

Edit: Sőt még egy kisebb táp is gond nélkül elvinné, http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/ itt 250 wattot ír fogyasztásra.

Szia
Jó kis “terv” gépnek tűnik!
Sok sikert hozzá!
Ha gondolod nézz át ebbe a topikba, hátha találsz érdekes megvalósításokat

Akkor a tápot csökkenthetem plusz a proci hűtőt is lehúzhatom a listáról az alap hűtő miatt. :slight_smile:
És a HDD-t Cache memóriáját növeljem. Köszi srácok a segítséget, jóval előrébb vagyok :slight_smile:

Érdemes lenne 2 db kisebb memóriát beletenni 1 nagyobb helyett? Egy pár topic alatt azt olvastam hogy jobban dolgoznak a memóriák ha dualba vannak.

Igen dualban jobb és annyival nem drágabb.

Dualban jobban dolgoznak!

Köszi srácok. :slight_smile:

Lezárva ekkor: #12