Első Gépvásárlás

Sziasztok! Életem első gépvásárlására készülök és kíváncsi vagyok a véleményetekre az összeállítással kapcsolatban illetve arra hogy szerintetek min lenne érdemes változtatni mint teljesítményt tekintve illetve időtállóságot tekintve. A keret vásárláskor max 320.000 lenne. Az elgondolás a következő:
Alaplap: asus rog strix b360-H gaming alaplap
Processzor: intel i5 9400 F
Videókártya: asus rog strix 1660TI 6gb
Ram: Hyperx fury 8gb (pár hónap múlva +8gb-al bővitve)
Háttértár:HDD: 1tb toshiba sata3 64mb
SSD: samsung 250GB 970 EVO Plus M.2
Tápegység: be quiet pure power 11 500w cm
Processzor hütő: be quiet pure rock slim
Ház: NZXT H500
A gépet jelenleg elsősorban játékokra használnám, mint régebbi 2012-es mint jövőbeli játkokra. Később programozásra is használnám.
Előre is köszi a segítséget. Hajrá NINJONOK!

2 Likes

Performance AMD build az ajánlóból, csak a sima 2600 procival, és benne is vagy a keretedben kb.

2 Likes

Köszi, utánaolvasok.

Köszi a választ. Szerinted az új ryzen procik meddig bírják?

Hogy érted hogy meddig bírják?

Esetleg megfelelő hűtés mellett ha oc-zva lenne a ryzen 2600, mennyivel lenne rövidebb az élettartama?

Ez senki nem fogja tudni megmondani. Szilikonlottó.

Másrészt: tök felesleges OC-zni. Bekapcsolod az XFR-t és a PBO-t, és felhúzza magát ameddig jól esik neki.

Köszönöm a segítséget

1 Like

Van még kérdésed ezzel kapcsolatban?

Nincs, köszönöm.

1 Like

Sziasztok, gépvásárlás előtt most utána olvastam a jobban, mélyebben a processzoroknak és egyedül nem tudom eldönteni hogy melyik mellett válasszak. A két processzor:
Intel 9600F és AMD Ryzen 2600.
A kérdés az hogy a pénzemért melyik ad nagyobb teljesítményt, biztosít jobban a jővőre tekintve. Melyiket válasszam? Elsősorban játszani, később programozási feladatokhoz vásárolom a gépet. Előre is köszönöm a válaszokat.