Első komoly PC - Kéne pár tipp

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Most tervezem életem első Komoly gépét összerakni és tanácsra lenne szükségem. Mik azok az alkatrészek amik nem jók vagy változtassak ilyesmi. Linkeket is teszek a listába hogy látható legyen melyik termékről beszélek pontosan.

Alaplap: ASUS ROG STRIX H270F GAMING
Processzor: INTEL Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX
Táp: COOLERMASTER MasterWatt Lite 700W
Processzor hűtő: NZXT Kraken X42 AM4
Videokártya: ASUS DUAL-GTX1060-3G GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 PCIE
RAM: HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FW2K2/16
SSD: SAMSUNG 500GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E500B/EU SSD meghajtó.
SSD2: Intel SSD DC S3520 150GB, 2.5in SATA 6Gb/s, 3D1, MLC.
HDD: TOSHIBA P300 1TB 7200 rpm 64 MB SATA3 HDWD110UZSVA
Gépház: NZXT Source 340 Special Edition

Monitor: ASUS VG245H
Monitor2: ASUS VG245H
Billentyűzet: - erre még nincs tippem hogy mi legyen.
Egér: ROCCAT Leadr
Fejhallgató: - erre sincs még tippem hogy mi legyen.

Ezek után szeretnék tanácsot kérni hogy mi az ami működhet mi az amit meg se próbáljak összegyógyítani amiben nagyon bizonytalan vagyok az a monitor amikről tényleg nem tudok semmit.

Nagyon köszi előre is a segítséget.
Üdv.
PL

Ezeket igy itt hagyom hogy tanulj belőlük :grin:

Szia.

Intelnél 7000-es szériára nem kifejezetten éri meg építkezni, inkább i3-8100 és egy Z370-es lap az árban nagyjából ugyan itt landol.

Aztán kispórolnám belőle a vízhűtést, drága és teljesen felesleges egy non-K i5-re és i3-re. Tovább két SSD helyett inkább egyetlen 250GB-os variánssal támadnék elsőkörben. Aztán a fentieken megspórolt pénzből inkább egy GTX 1070-et tennék a masinába. Na meg egy gondolattal jobb tápot, mert 400e Ft-nyi cuccot ne egy belépő kategóriás tápról hajtsunk már…

Esetleg GTX 1070-es verzióhoz egy i5-8400 ha belefér, az kb. egy 30 rugóval dobja meg. ASUS STRIX deszka is belefér még a keretbe, bár lapra a 60k már kezd kicsit sok lenni szvsz. Tápegységen tudunk még faragni 550W környéki Silver egységre, ha nem fontos hogy moduláris legyen.

A te verziód:

image

Szerintem:

i3-8100 + GTX 1070 8GB:

image

i5-8600K + GTX 1060 6GB:

image

6 Likes

Srácok nagy Köszi elgondolkozom az ajánlásokon és beleásom magam a fórumban. sutymatic nagy köszi a körültekintő PC konfigért.

De azt had kérdezzem már meg hogy a Monitor amit kinéztem megérős e ?

Szia,

a monitort nem ismerem és most nem is tudnék utána nézni, de azért belinkelem ide ezt a topikot, itt van vélemény a monitorról egy ninjon tulajtól. :wink:

Nagy köszi már végig is futottam és azt hiszem egy megérős vétel. De még belemerülök a fórumba, ez az első napom :smiley: még tanulom itt a járást :wink:

1 Like

@sutyomatic egy személyes kérdésem lenne hozzád.

Köszi a tippeket. Beleástam magam a konfigokba amit küldtéél és a te ajánlásod illetve a saját elképzeléseim szerint módosítottam a terveket. Megtennéd hogy véleményezed az elképzelésemet?

CPU: Intel Core i3-8350K 4GHz
CPU Hűtő: NZXT Kraken X42 x
RAM: HyperX predator 16GB DDR4 3000MHz CL15 KIT x
Alaplap: Asus ROG Strix Z370-F x
Videókártya: Asus Strix GTX 1060 6GB
SSD: Intel 150GB 6Gb/s
SSD2: Samsung 250GB 550Mb/s
HDD: Thoshiba 1TB 7200rpm (+500GB)
Ház: NZXT Source 340 Elite matt fekete-fehér
Tápegység: Seasonic Focus Plus 650W

A vízhűtéshez nagyon ragaszkodom mert nagyon fontos a megjelenés a házon belül nekem. Továbbá a 2 SSD azért szeretném hogy a windows egy külön ssd-ről fusson baromi gyorsan.

Az a kérdésem, hogyha ezt a konfigot amit leírtam 365000 Ft-ból ki tudom hozni az egy jó ár ? Mert láttam a kalkulusaidat és kicsit magasnak tűnnek.

Nagy köszi a segítségét.

Azt nem tudom ezt mind hogy vásárlod meg 365e Ft-ból, mert ami össze írtál is kb. 340e Ft nettó ha a legolcsóbb árakat nézzük. :face_with_raised_eyebrow:

• i3-8350K nem igazán éri meg i3-8100-hoz képest árban, de GTX 1060 mellé megkockáztatom hogy tán felesleges is.
  • Vízhűtést még mindig nem vennék első körben, marhára nem éri meg hogy a teljesítményt kicseréled egy olyan dologra amit később simán cserélhetsz.
  • Ha már az OS betöltött teljesen mindegy hogy van-e mellette más. De akkor meg két meghajtó helyett már inkább egy 500GB-os.
1 Like

A munkám miatt nagyker árakkal tudok beszerezni számítástechnikai és hangosítási cuccokat. köszönöm a kiegészítést ennek fényében építek majd gépet. Nagy Köszönet.

1 Like