Első pc build konfig

Sziasztok első pc buildem lenne a keretem rá 200k +/- 50k
Nem Gamer, csupán pár total war vagy fortnite játék.
Ez lenne a konfig.:

Ház: Cooler Master Masterbox 5 MCY-B5S1-KWYN-
Táp: Cooler Master 750W V750 Modular RS750-
Proci: Intel Core i5-8500
Alaplap: Gigabyte B360M AORUS GAMING 3 alaplap
Ram: G.Skill Aegis 2x4GB DDR4 2133MHz F4- (2db)
Videókártya: Asus GTX1050 2GB DDR5 STRIX-GTX1050-2G
SSD (ezen lenne a rendszer): Adata 128GB Ultimate SU800 ASU800SS-
HDD: Western Digital 2TB 64MB WD20PURZ

És még egy kérdés. Ha az oldaltól (pcx.hu) kérek rendszer telepítést ők melyikre rakják fel.
És mi az a Bios frissítés? (Még nem rendeltem meg a gépet, de lehet hozzá kérni)

A Bios frissítés a lap Bios verziójának update-je. Akkor célszerű kérni, ha olyan lap-proci kombód van, amiben a proci újabb, mint amit a lap Bios-a támogat. Jelen esetben ez annyira nem célszerű, mivel ez a párosítás pont megfelel.
A rendszert, ha csak nem teljesen retardáltak dolgoznak ott, biztosan az SSD-re rakják, ez nem is lehet kérdés :smiley: De olcsóbban kijössz, ha te magad szeded le az ingyenes telepítőt és veszel durván 3000-ért egy OEM kulcsot hozzá.

köszi!

Javaslom ezt a topicot:
https://forum.thevr.hu/t/build-ajanlo-avagy-milyen-gepet-vegyek/16463/32

Röviden: 750W táp felesleges.
Az i5 8500 nem éri meg amennyivel drágább mint a 8400, az is bőven elég még egy erősebb videokártya mellé is. De 1050Ti-hoz is elég akár az i3 8100 is.
Ramból 2400 vagy 2666mhz keres (max annyit tud ez az alaplap).
Rendszer telepítést ne kérj, arany árban van. itt találsz opciókat honnan tudsz venni kb 3000 ftért Windowst: Windows 10 OEM / Retail Kulcs Olcsón
SSD-ből érdemes 250-eset venni, mert a 128-ból valójában kb 110 használható, de az SSD ha kb 80%-nál jobban tele van lassulni fog, így valójában kb 90gb az amit használhatsz. Ezt a windows pár frissítéssel+1-2 program már meg is ette.
Videokártyából legalább 1050 Ti érdemes venni.

Én mivel viszonylag új platformról van szó (mármint a B360 chipset elég friss), és kezdő felhasználóról, kérnék. Van hogy rejtélyes hibákat okoz egy régebbi bios, ki tudja hogy a lap amit kap mikori.

Gyakorlottabb ember persze ezt megcsinálja magának otthon, de kezdőnél jobb másra bízni, főleg hogy nem egy nagy összeg.

Jogos, én csak a kompatibilitást vettem alapul, ami jelen esetben megvan. A többiben igazad van, ezt aki tudja, maga csinálja, de ha nem fáj az a 2000 forint, kérhet rá :slight_smile:

600 watt elég?

500 is. Ott vannak az ajánlóban javasolt tápok, azok közül válassz. Pl az FSP 450W Raider II.

ha esetleg upgradelném vegyek egy 600 wattosat?

Attól függ, mire upgradelnél.

Itt találsz egy jó kalkulátort arról mi mennyit fogyaszt:

Összerakod kb mi lenne a max upgrade, annak a fogyasztására rászámolsz +20%-ot, és akkora táppal biztos rendben van ha jó minőségű. 550+W-nál már inkább Gold kategóriás tápot vennék.

Egy legminőségibbnek (silver, gold, platinum) számító 550w -os táp kb mindenre elég. Még csúcsprocesszorra és csúcskártyára is.
Ezeken kívül osztom @meteoric87 véleményét.

Lezárva ekkor: #12