Első PC építés játék specifikusan

Sziasztok, nagyon sok fórum olvasás után tippet szeretnék kerni, próbálom jol korul írni hogy mit keresek.
Eddig egy asus rog laptopot hajtottam ami egy 1050ti-al , 8Giga rammal van szerelve, de mára már kevés lett es uj gepet építenék/építettnék.
Nézegettem a build ajánlót, a performance kategória szimpatikus is nade.
A főszempont 16 Gb ram vagy esetleg több, egy középkategóriás videókártya.
A 4 fő játék közül a Wot,pubgéza az ami említésre méltó ezeket kompromisszum nélkül játszanám.
A fő szempont két szimulátor ami Omsi és Ts 2021, két közlekedési szimulátor ami még erős buildeket is tud izzasztani. Egyik se mai motorral megy , rendkívül optimalizálatlanok leginkább proci igényesek, nem is használják ki a sok magot, inkább olyan proci kellene ami magonként kínál erőt, illetve úgy eszik a Ramot mintha muszáj lenne.
Es nyilván a Vga-t is szeretettel izzasztják.
Masik szempont hogy 1 Ssd mindenkepp kell a rendszernek, es 2 Tb masik tarhely a játékoknak, amit nem tudok hogy Hdd vagy Ssd lenne a jobb.
Rgb-s max a ventik legyenek.
A keret 500 ezer lenne maximum.

Erre keresek tehát prociban és képalkotásban erős buildet, amit azért az újabb játékokkal is megbírkózik kompromisszum mentesen,hátha tudtok erre tippet adni.

Elore is köszönöm a segítséget

A buildajánló már egy jó lépés volt.
Igazából ott már alapból jóü helyen is voltál.
Felhasználás és ár alapján nagyon nem tudunk jelenleg eltérni tőle, az árak miatt.

Innen

inkább az AMD
A kettő között az ár tükrözi a teljesítményt. Csak az a kérdés, hogy azt a plusz 30-at rá tudod e szánni még a keretedhez.
image
image

1 Like

Valószínűleg igen rá tudom majd szánni.
Köszi en is ezt a kettőt nézegettem, valszeg elkezdem majd megnézni, hol lehet kapni őket és berendelem.

Tessék össze állítotam egyet , Intel és AMD-t is .

Mind kettőnél ha külön veszed lehet picit olcsóbban jösz ki . Az AMD-s gép picit drágább .
Valamit vidikártyánál beleférhet egy RTX3060 is rendes hűtéssel csak iponon nem volt ezért nem tettem bele .
De hátha segít kiinduló pontnak.

1 Like

Köszönöm szépen az ajánlást

Ez lenne a végeredmény, remélem a 750es táp eleg lesz neki, nomeg hogy épkézláb videókártyát találtam, abban eléggé vakon voltam

1 Like

Na ez így frankó.

1 Like

Egy pici belepofázás:

A tápegységet, ha van rá keret, akkor inkább cserélném Focus-ra (GX):

Ill., a procihűtőt mindenképp Duo-ra:

A videokártya rendben van, jó cuccos, a 750W pedig elég lesz, bőségesen. (a gép kb. 500W-ot fog enni, 650W-os is elég lenne, de 4-5e forint különbség miatt érdemes a nagyobbat venni, a peak-ek végett)

1 Like

Semmi gond szivesen veszek minden tanácsot, már elment a rendelés így valszeg a tápon mar nem biztos hogy változtatok, de a proci hűtőt majd lehet cserélem.
Megnézem majd mit produkál a gép használat alatt hőfok terén, aztán lehet cserélem.

Én dupla annyit nem adnék +1 venti és színezett hűtőborda végett , sztem teljesen rendben van ez a proci hűtő is .
A táp-al kapcsolatban értem hogy a Focus jobb táp de +15e többet nem ér úgy hogy gariban nincs különbség mert csak 5 év van a GX re is ipon on tehát nem olyan rossz táp ez ezt csak azért mondom mert sokakanak úgy jöhet le .

Sziasztok, ma osszeépítés után megy a gép, de 1 hosszú és 2 rövid sípolás után nem bootol.
VGA nélkül és RAM nélkül is sípol.
Ramokon az RGB megy.
VGA táp is a helyén
Egyesével is próbálgattuk több slotban is (nyilván alapból a leírás szerinti helyén vannak)
Esélyes hogy mind a két 8gigas ram kukás?

Végül akkor le írod hogy pontosan miket vettél ?

3 Likes

Amit korabban irtam hogy ez a végleges, ezek alkotják.

Asus honlap > Alaplap > támogatás > használati

ott megézed a sípolások jelentését.

Rálestem de manual-ba nem találtam .
Egyébként próbáld meg megint szét majd össze rakni , gondolok itt a csatlakozlók ellenőrzésére . Valamint ha indítnád csak 1 tárhelyet hagyj rajta pl csak az SSD -t . Aztán minden venti felpörög mikor indítod ? Jó helyre vannak bekötve az alaplapon a számítógépház csatlakozói ?

1 Like

Már ki lett próbálva Hdd nélkül csak SSd-vel, es forditva is, ki lett véve minden a teljesség igénye nélkül es vissza téve, csatlakozók szintén,(itt jegyzem meg hogy nem én hanem gép építésben tapasztalt kolega segített)

Memória (RAM) probléma. Vedd ki és tedd be újra a RAM-okat. Helyesen az A2-B2 slotba, “kattanásig”. Alaplap távtartók a helyükön vannak? (a fölös meg ki van szedve?) Plusz egy BIOS reset sem árt, pin összeérintéssel.

Szerk.: ha ez sem oldja meg a problémát, akkor kéne valami kölcsön RAM és egy BIOS frissítés.

1 Like

Távtartókból csak ami kell és az is a helyén, Ramok most a helyükön vannak kattanva, a pin resetet még nem próbáltok, merre találandóak? Nem jott velem szembe még az a két pin :smile:

13-as.

• tápkábel kihúz(!!)
  • CLRTC pin-eket összeérint 10-15 másodpercre csavarhúzóval, fémtárggyal (vagy jumper-el)
  • tápkábel vissza
  • start és BIOS-ban “recommended factory defaults” majd “save & exit”

(egyébként a kézikönyvben is szerepel a folyamat)

Ejjj tényleg, köszönöm ránézek

1 Like