TheVR Fórum

Első Ryzen Build tanácsok

Sziasztok! Lenne pár kérdésem a most készülő Ryzen buildemmel kapcsolatban.

MOBO: ASUS TUF B550 GAMING-PLUS
CPU: Ryzen 5 3600
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 3200Mhz Kit / Crucial Ballistix 16GB DDR4 3200 Mhz Kit
Cooler: ?

1. Ezzel a videóval érdemes-e foglalkozni behatóan, vagy minden hagyjak csak “auto”-n és a rendszer végzi magától? RYZEN BIOS Első Lépések [BIOS Frissítés es Alap Beállítások] - YouTube

2. Illetve hogy a fent említett CPU-hoz ti milyen hűtőt ajánlotok az Artic Freezer Esports 34 duo-ján kívül, mivel annak most eléggé elszállt az ára… :frowning:

Segítségeteket előre is köszönöm!

13-14k
Eddig is ennyi volt.
Hol van elszálva az ára?

3 Likes

Coolernek igazából amiket én ajánlok azok, ha nem heavy oc a cél az a :
Alpenföhn Brocken 3
Fortis 3
Illetve az említett esport 34 duo, szerintem 13e-ért nem annyira drága, eddig is e körül mozgott, talán akcióban volt 11e.

1. Videóban van amivel érdemes foglalkozni.

Amit ajánlok, hogy csinálj meg az:
1.Bios frissítés
2.XMP beállítás
3.(opcionális) All core overclock-al nem bajlódnék ha gaming a cél, ezért csak PBO(precision boost overdrive)-t kapcsold be.

Ha ezen kívül bele akarsz merülni valamibe, az a ram oc legyen, talán ezzel nyersz egy keveset. Dram calculatorral pofonegyszerű, asszem rp-nek is van róla videója.

1 Like

Elsősorban nem OC-znám a proccesszort, és a ramokat is csak belőném. Hát most olyan 18-20e körül van az Artic hútője nézem folyamatosan de nem akar lejjebb menni.
A két hűtőt már ph-n is ajánlották, de gondolom itt is megkérdezem. Még lemérem a ramok magasságát hogy befér-e aztán döntök.

Köszi a gyors választ! :slight_smile:

1 Like

Fenti ramok közül melyiket vennéd? :smiley: vagy mind1 mert befér a hűtők alá mindkettő?

Hol nézed te ezt?

Van pár bolt ahol igen ennyi,de ahhoz képest amennyi volt megdrágult pár ezer forinttal. De nem állnék le ezen vitatkozni ha nem haragszol :slight_smile:

Nem vitatkozni akarok csak nem értem, hogy hol a probléma ha van bolt ahol 13-14-ért meg lehet venni.
Amúgy a gyárijával is el van a proci nem muszáj hozzá hűtőt venni.

Ez a kettő is nagyon jó hűtő bár én be quite párti vagyok.

2 Likes

Akkor már 4 hűtő a befutó :smiley: Egyébként egy Fractal Design Meshify C-be menne a hűtő, vagy a Silentium Fortis 3 / Artic freezer 34 esports duo / Cooler Master Hyper 212 B. / Pure Rock Bk007, ezek közül melyiket mondanád, mondanátok?

Nagyon max: 25-öt tudnék rászánni, de inkább kevesebbet.

Nekem crucial 16 gb 3200mhz/cl16-van, de csak azért választottam ezt, mert jobban tuningolható, mint egy árban lévő társai. De ha neked ez nem fontos akkor, azt érdemes amelyik az olcsóbb.

Coolerek közül én a freezer 34-re mennék rá, mert nekem tetszik a dizájnja :slight_smile: (Nekem is ez van, ugyanezzel a házzal)

Tudnál küldeni egy linket a ramokról? :smiley:

Illetve hogy mit hűtessz vele? Meg az hogy muzsikál? :smiley:

Privátban leírom!