Első saját össze rakású gépem. Ez a konfig jó?

Sziasztok Hónapok óta rakosgatom és újítgatom a gépemet és még mindig találok hibát amit cserélnem kell…
Ezért szeretnék segítséget kérni hogy yó-e vagy valami nem passzol valamihez?
Ram:G.Skill Aegis 8GB DDR4 2400Mhz F4-2400C15S- (Ebből 2)
Videókártya:Gigabyte GTX1050 TI 4GB GDDR5 GV-N105TG1
Proci:Intel Core i5-7600K BX80677I57600K
Táp:Be quiet! 400W System Power 8 BN240
Proci Hütő:LC Power Cosmo Cool LC-CC-95
Alaplap:Asus STRIX B250G GAMING
Winyó:Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Válaszokat előre is Köszönöm:slightly_frowning_face:

#ElsőbejegyzésemaTheVRnál

RAM. Ebből kettő helyett keress KIT-ben 2x8Gb-ot. Én egy SSD-t még hozzádobnék.

1 Like

Köszönöm.

Ez esetben ez jó lenne? Corsair 2x8GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX

1 Like

Üdv a fórumon! :slight_smile:
Ha olvastad a Build ajánlót, ott is, és a PC építés topikban sok hasznos infó van. Milyen felhasználás lesz a géppel?

Szerintem a nagy része jó így a gépnek, amit írtál Corsair RAM 2x8 KIT-ben mehet bele.
Viszont vennél egy szép alaplapot, amibe hiába teszel egy K-s procit, tuningolni nem tudod, így kb felesleg lenne szerintem.
i5-7600K kb 65k, a 300MHz-el kisebb i5-7500 csak 55k, ráadásul gyári hűtő is jár hozzá, a választott B250-es alaplapba az passzolna jobban.
Ha mindenképp a K-s procit szeretnéd, érdemesebb lenne akkor már egy Z270-es alaplap, ami drágább, mint a választott.
Illetve én inkább valamilyen CoolerMaster, BeQuiet! CPU hűtőt vennék hozzá, kb 10k-ért vannak normálisak már, ilyen 4ezer Ft-ost és LCPowert nem szívesen. Olcsóbból max egy Deepcool Gammaxx 200T vagy ARCTIC Cooling Alpine 11 Plus, de a procihűtésen az már nagyon spórolós lenne szerintem…(de ehhez más biztos jobban ért)

Ha nem ragaszkodsz az Intelhez, ekkora keretből (mennyi is az pontosan?) beleférne egy Ryzen 5 1600 (64k, 6mag/12szál, 3.2GHz és húzható, gyári hűtővel) vagy egy kisebb 1500X (52k, 4mag/8szál az is, 3.5GHz és húzható, gyári hűtővel), mellé 3000MHz RAM minimális árkülönbséggel, B350 lapból valami jó 27-30k között. Ha nem csak játékra használod, akkor ez jobban megérné szerintem, vagy ha igen, talán akkor is :stuck_out_tongue: (nemvagyokadmfan)
Én nemrég i5 és Ryzen 5 között vacilláltam., és nem bántam meg a kis 1500X-emet :slight_smile:

2 Likes

Nagyon szépen köszönöm az igényes válaszodat!
És valószínűleg nem csak játékra használnám.
Még 1x köszönöm a válaszod!

Szívesen, de azért várd meg a hozzáértők véleményét is :slight_smile:

1 Like

Szia :smiley:
Hát igen, előttem már leírták, hogy felesleges a K-s proci, mert OC-zni B250-es alaplapban nem tudnád, mert ahhoz Z270-es kellene. Helyette alternatíva lehetne egy i5 7500 vagy sima 7600 amikhez jár gyári hűtő is.
De jelenleg i5-öt nem éri meg venni, árérték arányban most a Ryzen a nyerő. (ilyen árban Ryzen 1500x vagy 1600)
Amit kinéztél Kaby Lake platformot, már nem fog új processzor jönni hozzá ami kompatibilis lenne a B250-es alaplapban, míg az AMD 2019-is tervezi támogatni a B350-es lapokat. Egyszálas teljesítményben valamivel gyengébb az i5-től, de nem jelentősen, így játékokban simán hozza a szintjét az i5-nek, de minden másban mely normálisan kihasználja a több magot, a Ryzen alázza az i5-öt. +A mingyesik Ryzen OC-ható b350-ben is!
Szóval Ryzen mellé B350-es alaplapot ajánlok, és 3000Mhz-es memóriákat, pontosan ezt:
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CMK16GX4M2B3000C15

Procihűtőnek jó lesz a gyári, a Ryzen mellé nem adnak rosszat, meg annyira nem is melegszik.
A tápegység okés, esetleg helyette Corsair CX 450M.
Gépházad van?

3 Likes

Szia köszönöm a válaszod igen van.
És mindenki a Ryzent ajánlja szóval szerintem csak azt veszem meg.
Köszönöm mindenki idejét hogy az én segítségemre fordítottátok!

:slight_smile:

Jelenleg ez a gép amit össze eszkábáltam.
Ram:Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX

Videókártya:Gigabyte GTX1050 TI 4GB GDDR5 GV-N105TG1

Alaplap:Asus ROG STRIX B350-F Gaming alaplap

HDD:Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

SSD:Adata 128GB Ultimate SU800 ASU800SS-128GT-C

Monitor:LG 24MP58VQ-P IPS monitor

Billentyűzet:Hama 113755 uRage CyberBoard Premium magyar

Processzor:AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAEBOX processzor

Táp:Corsair 450W CX450M CP-9020101-EU tápegység

Ház: Enermax Ostrog Lite ECB3080BI-02 számítógép ház

Ha veszel coolert is akkor megfontolandó egy 1600X a jobb bining miatt, mert közel egy árban van a sima 1600-al.

63 vs 65e Ft.

Igen néztem de azt írták hogy idézem: Memória kezelési problémákkal találkoztak az 1600X-nél.
De akkor megveszem azt hogyha ajánlod.
Köszönöm Srácok!

Azt a gépházat dobd el. Én is azzal kezdtem, és borzalmas a kábelezése. Itt le is írtam

1 Like

Egyébként most már nem annyira nagy az árdifi, iponnál 8 rugóval drágább csak a K-s proci és 15%-al magasabb az órajele. Az azért megfontolandó, persze egy Z-s alaplappal megnyílik a lehetőség a tuning előtt is, ha valaki erre érez affinitást.

2 Likes

a memória /proci/ház dologra már sokan írtak, én máshonnan közelítenék most. Mégpedig szerintem a videokártya elég kevés lesz. akár a ryzen 5, akár az említett intel procik lényegesen “erősebbek” mint ami ehhez a kártyához kell. Szerintem amikor gépet épít valaki, akkor érdemes a jó ár/értékre menni. Jelen esetben, egy 1050TI olyan szinten limitálja a rendszer teljesítményét, hogy teljesen feleslegesek mellé az említett processzorok. Persze később nyilván cserélhető, de egy ilyen géphez jobban “illene” egy 6 gigás 1060. Esetleg valamenyik RX 5xx szériás kártya, a 1050hez hasonló árban, és monitornak egy LG 24MP59G ami freesynces, ami nagyon sokat dob az élményen főleg akkor ha nincs elég fpsed. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a Geforece-ok a Ryzenekkel játékok alatt gyengébben teljesítenek mint a hasonló kategóriás intelekkel (persze ebben benne van az intelek magasabb órajele, ami a játékoknál még mindig fontosabb mint a több szál).

Én úgy látom, hogy jelenleg érdemes vagy intel+nvidia vagy full AMD gépet összerakni. AMD mellett szól az olcsó freesync és a jobb ár/érték arány, az intel+nvidia mellett pedig a játékok alatti még mindig nagyobb teljesítmény.

Egyébként az intel most dobja a piacra az új procijait, pl az i5ösök is 6 magot kapnak mint a ryzen 5ök, én ezt mindenképp megvárnám milyenek lesznek, valamint a régebbiek árait is lejjebb fogja nyomni.

Procik esetében 10-20k difik vannak, míg VGA terén kb dupla ár (50k a 1050, majd’ 100k a 1060), szóval ha szoros a keret, az előbbi nem nagy difit okoz, utóbbi viszont igen… viszont késöbb a bővítéskor lehet, hogy elég csak az egyiket cserélni.

Új intelt érdemes megvárni, ha nagyon nem sürgős a gép építés, de ár/érték arányban még sokára fogja behozni az AMD-t, egyelőre mindenhol azt hallani, hogy készlethiányok várhatóak, gondolom az Intel nagy sietsége miatt nem gyártott raktárkészletre, hanem egyből próbált vele piacra lépni (eredetileg csak jövőre hozta volna ki, csak félti a kék hátsóját az AMD-től)

Hello
Már egy jó ideje elhatároztam, hogy összerakok egy gépet itt a lista!
Az lenne a kérdésem, hogy ez így jó lesz-e?
Táp: Chieftec 650W Force
proci: AMD R5 1600x 3.6 GHz
Alalplap: ASUS PRIME B350 PLUS
Memoria: Kingston hyperx fury 2x8 DDR4 2400MHz
videokártya:Asus RX580 8GB
SSD: samsung 250gb 850 evo
merevlemez: 1T/2T
A ház az mindegy csak férjenek bele az alkatrészek és legyen jó szellőzése!

Jó lesz. Valami jobb hűtőt azért ne felejts el venni, a 1600x-hez nem jár a gyári. Én egyébként a sima 1600-at venném BOX kiszerelésben, ahhoz van nem rossz gyári hűtő, valamennyi tuningot is bírna. Ház meg inkább ízlés és pénztárca kérdése, ha elég nagy, és a kábelek rendesen el vannak vezetve, nem szokott gond lenni a szellőzéssel.

A videokártyát cserélném, túl drága amennyit ér.(bányászok miatt) Cserélném egy 6 gigás 1060-ra.
Meg a ramot is cserélném , nagyobb órajelűre. (a ryzen szereti, pl: corsair vengeance lpx 3000mhz )

2 Likes