TheVR Fórum

Első saját PC-m 420k körül

Emberi árban kapható memória készletek közül nagyon nem tudsz olyat venni ami lényegit hozzá tenne az élményhez.

Következő értelmes tuning elfoglaltság egy 4400C19 készlet és azt lehozni 3600C15/C16 környékére de nagyon szoros subtiming-gal, az hoz a konyhára talán 10% környékén. De igazából ott vagy vele ahol a part szakad mert annyival drágább a memória hogy igazából egy kategóriával nagyobb videókártyát is ki lehet gazdálkodni belőle…

3 Likes

Értem. Köszönöm. Annyi még hogy: Az említett hűtőből van egy pár kiadás van ami más ventivel van. Ettől függetlenül a fekete kiadás az ajánlott? Illetve akkor megnéztem hogy jelenleg mik a számomra elérhető b550-es lapok és ezeket találtam. Simán legyen a legolcsóbb Giga vagy MSI és viszlát? :smiley:
GIGABYTE B550 AORUS Elite 53k kb
MSI MAG B550 Tomahawk 57k kb
GIGABYTE B550 Aorus Pro Alaplap 60k kb

Egyikkel se jársz rosszul. 65k B550-ös lapoknál már nagyon a vége amit megér egy top tier belőle mert onnan már nincs messzek néhány jónap mondható közép kategóriás X570-es lap, amiken sokkal több PCIe 4.0-ás sáv van.

3 Likes

Az “eSports” verzió az simán 1 ventis, az “eSports Duo” pedig a dupla ventis változat. A szín nem releváns. Ahogy most nézem 990 Ft különbség van árukeresőn a kettő közt, én inkább a dupla ventiset venném.

Nekem egy full fehér van egy R5 2600-on, 4 GHz-re húzva 55 fok fölé nem nagyon ment még a procim játékok alatt, alapjáraton pedig 35 fok. Aida64-el stresszelve 67 fokig megy fel (pillanatnyi felugrások ugyan vannak, 78 fokig, majd rögtön vissza is hűti 67 körülre) “Silent” venti beállításokkal, és egy elég nagy delay-el, mert engem eléggé idegesítenek ennél a procinál a pillanatnyi hőmérséklet kiugrások, amire a proci hűtő hangjának reakciója, delay nélkül elég idegesítő tud lenni (nem tudom egyébként erre van-e valami megoldás?).

A hűtésnél én az NH-U12S-re gondoltam :smiley:

Akkor én kérek elnézést. :smiley: