eMag vélemények?

Emberek. Nem kell amatőrködni. Amikor ilyen gondok vannak, kell írni, hogy “Köszönöm szépen a segíséget, a biztonság kedvéért felkeresem a fogyasztóvédelmet, hogy van-e más lehetőségem. További szép napot!” Nagyon segítőkészek lesznek. :slight_smile:

Egyébként Erdélyben van a székhelyem, az a helyzet, hogy itt soha semmi gondom nem volt az eMag-gal. Visszaárúnál sem, úgyhogy ha valaki szintén mordori székhellyel bír, itt merem ajánlani az eMagot.

Eddig nekem sem volt semmi problémám az eMag-gal. Persze ez nagyban mázli is valószínűleg. Nem kevés dolgot rendeltem már és eddig minden tökéletesen működött!

Abban viszont én is egyetértek, hogy ha valamit vissza kell küldeni akkor jönnek elő a problémák…(de ez jó pár hasonló cégre IS igaz) :slight_smile:

Többször rendeltem az EMAGról. Viszont az utolsó rendelésem után kizárólag akkor vásárlott ott majd, ha nincsen semmi egyéb alternatívám.

Röviden a sztori:
Rendeltem raktáron jelzett terméket, ami nem volt náluk raktáron mégsem. 1 hét után küldtem nekik levelet, amire tereléssel és hazugsággal válaszoltak, majd 1 hét múlva a következő levelem után, az értesítésem nélkül törölték a rendelésemet. Innentől kezdve nem válaszoltak a levelemre, a pénzemet nem utalták vissza. 20 perc várakoztatás után a telefonos ügyfélszolgálatos megkezdte a visszautalás, DE csak miután megfenyegettem, hogy fogyasztóvédelemnél bejelentem a céget.

Mint minden vásárlással kapcsolatban itt is igaz, hogy leginkább azok hallatják a hangjukat akiket sérelem ért, vagy nem elégedettek. Senki nem megy vissza a boltba megköszönni az eladónak, hogy milyen remek turmixgépet adott el neki, viszont ha gondja van a turmixgéppel, másnap már nyitáskor ott van és elégedetlenségét fejezi ki.
Szóval lehet keresni olyan boltot ahol nincsenek elégedetlenek, úgysem fogtok kapni.
Az emag pedig még egyszer hangsúlyozom, nem csak egy bolt, hanem marketplace is. Szóval akik nem kapták meg időben a terméküket, azok lehet nem is konkrétan az emag tól rendelték. Az egyéb vállalkozások akikkel dolgozik az emag nem feltétlen olyan jók. Az utolsó szűrővel tessék beállítani, hogy a forgalmazó az emag legyen. Nálam így még nem volt probléma. Tudatlanság miatt okolni valaki mást elég szomorú dolog.

A gyengébbek kedvéért, (kinek nem inge…)

"Az eMAG oldalán megjelenő termékek az alábbi két típusba tartozhatnak:

1. eMAG által forgalmazott – a terméket közvetlenül az eMAG-ot üzemeltető cég, a Dante International SA forgalmazza. Ezekre a termékekre minden olyan szolgáltatás érvényes, amely az eMAG rendszerében elérhető.
  2. X partner által értékesített és szállított termék – a terméket X partnerünk értékesíti. Az eladó az eMAG Marketplace tagja, akinek szolgáltatási színvonalát folyamatosan figyelemmel kísérjük és értékeljük. Rendelése ilyen esetben továbbításra kerül partnerünk felé, aki a terméket az összes – törvény által előírt – papírjával (számla, garancia, stb.) együtt szállítja ki Önnek.

A vásárlási, rendelési, termék-visszaküldési, valamint jótállási feltételek partnerenként különbözhetnek. Fontos, hogy ezek nem egyeznek meg az eMAG által forgalmazott termékekkel kapcsolatosan alkalmazott gyakorlattal. A vonatkozó kondíciókat minden esetben megtalálja az adott partner oldalán."

Én a telefonomat rendeltem eMAGtól, meg volt egy akciós turmixgép, ami újracsomagolt volt (azaz valaki megrendelte, nem tetszett neki és 14 napon belül visszaküldte) az is tökéletesen működik. Bár másoktól hallom, hogy sok gebasz van azért, főleg Black Friday alatt :smiley:
Újracsomagolt cuccaikat amúgy itt mindig meg tudjátok nézni, remélem ez nem minősül reklámnak https://www.ujsagomat.hu/emag/ujracsomagolt-termekek-pentektol-16-02-2018/

hát én tavaly decemberben vettem 1 Corsair ECX450M félmoduláris tápegység, 450W, 80 Plus Bronze, ATX 2.4, Aktív PFC, Fekete tápot ami 9 honap után elkezdett szarakodni a ventilátora és vissza küldtem hogy meg javitsák és vissza kaptam ugyan azt a szart amit el vittek mondván hogy nem észlelték azt a hibát
vagy is meg se nézték a szerviz pappíron semmi sincs le írva hogy bármit is csináltak vele csak azt írták le hogy milyen kábelek vannak hozzá azt ennyi.
egyébként meg alsó tápos házam van és a ventiltora lefelé néz és akkor adta ki azt a zavaró hangokat.
én soha többet nem veszek ott semmit se ha ilyen a ki szolgálás akkor én nem kérek belőle.

bocs nem decemberben hanem agusztusban vettem most néztem meg az emagon ezt irtam el.

Eddig sokszor rendeltem, de most HAMIS PARFÜMÖT kaptam tőlük és mutogatnak, hogy partnercégen keresztül jött és rámnyomják a telefont…

Számomra nagyon furcsa, hogy ennyi rosszat olvasok az otthoni emagról (Erdélyben élek…). Legutóbbi Januári hsz-om óta is 8-9 alkalommal rendeltem tőlük, átlag 5-15.000 Ft körüli értékekben (nyilván lejben…), soha semmi gondom nem volt, 1 problémás rendelésem volt, de ott is valamit elnéztek és 2 csomag 160g-os nyomtatópapír helyett 2 dobozzal küldtek (ez pont négyszer annyi csomag…), egyedüli szopás az volt, hogy postai átvéttel rendeltem (így összegtől függetlenül ingyenes a szállítás), és mivel kb. 3 kilós csomagot vártam, és lett belőle 20 kilós,így kétszer kellett fordulnom… :). Valahogy lenyeltem a bűntudatot és nem szóltam nekik, hogy azonos árért cserébe ötször annyit küldtek, de úgy voltam vele, hogy úgyis annyit költök náluk… :stuck_out_tongue:

Most először rendeltem újracsomagolt terméket, átszámítva kb. 11.000 Ft-ért volt egy HyperX Cloud Pro aminek annyi baja van, hogy nincs hozzá bőr fülpárna, amit személy szerint le is szarok mert úgyis a textilt használnám, legrosszabb esetben meg veszek hozzá kb. 5 dolcsiért… Kiváncsi vagyok… :slight_smile:

Egyszerűen azért olvasni több negatív véleményt (nem csak az eMagról), mert aki elégedett, az riktábban írogat hosszan arról, mennyire jól megkapta amit rendelt. Persze ez az alap.

Aki viszont bármilyen neki nem tetsző dolgot tapasztal, egyből teleírja az összes létező felületet, fórum, facebook, stb.

Így ami az emberek elé tárul, végül nem feltétlenül fest valós képet. Azzal mindenkinek tisztában kellene lennie hogy semmilyen cég nem tud 100% hibátlan teljesítést garantálni.

Persze, ez igaz… De én szerintem 100 körüli rendelésnél és kiszállításnál járok az Emagnák (munkahelyre és magamnak is rendelek), és egyszer volt amikor többet küldtek, egyszer amikor a futárnál eltört egy hűsugárzó csöve, amit kicseréltek és az is eltört és akkor mondták, hogy inkább visszafizetik az árat, de ezt a fajta terméket ne eröltessük így szállítással… :slight_smile: Ezen kívül semmi gond. Se a termékkel, se az ügyfélszolgálattal. És ehhez képest elég sok a “bunkók, lecsapják a telefont, minden szar” szerű hsz. Én megrendelések kommentjébe oda szoktam írni, hogy ha nagyon muszáj, hogy hívjanak, legyenek kedvesek angolul menedzseljük le (magyarországi vagyok), mert a románt értem, de gyakorlati használata necces számomra, és ezzel se volt gond. Mindig kedvesen hívtak ha kellett és egyből angolul fogtak neki. Mondjuk román cégként lehet itt szigorúbban veszik ezeket a dolgokat, hogy próbálják megfogni az embereket és ne külföldi vagy más oldalakat használjanak az országban…

Na meg is lestem… 30 rendelés és jóval több mint 100 terméknél van nálam ez az arány…

Második rendelés is megtörtént az eMag-tól. :slight_smile:
Mindkét esetben azt kaptuk amit rendeltünk és originál csomagolásban. Most a második rendelésnél volt csak egy pici csúszás a kiszállitás terén, ami 2 hetet jelent az e-mail-ben közölt időponthoz képest, de ezt leszámitva rendben megérkezett a csomag.

Fentebb leírtam. Ha nem az emag tól rendelsz hanem a mondjuk Megoldlak-Plusz tól akkor ne csodálkozz!
Milyen cégnevek te jó ég…:man_facepalming:
imageimage

Rendelésem törlésre került, mivel a black friday alatt megjelölt árat visszavonták. Jelenleg is várom a válaszreakciójukat arra hogy nem fogadom el a törlést! Telefonon az emag-ot lehetetlen elérni. Email-re csak akkor válaszolnak ha általános problémával fordulsz hozzá. Ettől eltekintve válaszra sem méltatnak. Továbbá a partner céget is felkerestem és lényegében elküldött, hogy nem ők hibáztak és mit gondolok én hogy annyi pénzért ők küldenek bármit is. Önmagában érdeklődésképpen telefonáltam, hogy mikor számíthatok válaszra és a vitarendezést egy egyszerű beszélgetésre szerettem volna leredukálni. Azonban olyan hangnemet kaptam a kereskedő részéről amit szerintem egy fogyasztó felé nem lehetne megengedni. Így én biztosan nem rendelek többet az emag-ról, hisz a vitás kérdésekben mind az emag mind az emag partnere másokra tereli a problémát, illetve a fogyasztót nem veszi számításba! Külföldi rendelésekben kellemesebb hangnemet kaptam mint itt.

Nem értek egyet! Én elsőnek rendeltem emag-ról. Problémába ütköztem!
Azonban külföldi rendelések során negatív és pozitív véleményeket is megosztok, hiszen én is azok alapján rendelek!
Az online rendelés a fogyasztói környezet meghatározása alapján történik többnyire.
Azok számára akik alaposan és körültekintően vásárolnak online azok nem a te általad meghatározott metódusnak megfelelően véleményeznek !

Itt a lényeg. 100-ból 95 ember teljesen vakon van az online vásárlásokkal kapcsolatban még mindig, ahogy azzal sincsenek tisztában milyen fogyasztói jogok illetik meg.

Te kivétel vagy, de ilyen esetekben sosem szabad magadból kiindulni, hanem az “átlagot” érdemes figyelembe venni.

A legtöbb ember ha rendelt valamit, és rendesen megkapta, nem írokag reviewkat. Elég csak megnézni, black fridayen több millió rendelés futott be a nagy webshopokba, kétlem hogy ennyi review is került volna hozzájuk.