Enthusiast AMD szerű build vélemény

Sziasztok!

Életem első gépét építem laptop után, főleg szimulátorozásra, illetve single player játékokra (Metro Exodus, Microsoft Flight Simulator). Az alkatrészek amiket kinéztem, olyan 1,2M forintra jöttek ki, ettől nem nagyon szeretnék feljebb menni.

Amiket kinéztem:
Proci: AMD Ryzen 7 5800X
Hűtő: Be Quiet! Dark Rock PRO 4
Lap: MSI B550 TOMAHAWK
RAM: Kingston Fury Beast 32GB
SSD: Samsung 980PRO 1TB
Táp: Corsair RM1000e
Monitor: LG 38GN950-B
Ház: NZXT H510 Flow Black

Illetve kicsit túlbuzgó voltam, és amit már megvettem: Zotac 3080Ti Trinity, illetve rendelkezek egérrel és billentyűzettel.

Ezekben láttok valamit ami probléma lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

5800x3d-t vennék

Fölösleges a pro 970 evo is bőven megteszi

4 kedvelés

Szia!

A jelenlegi konfighoz megteszi egy ilyen is:

ha pedig előre gondolkozol és bővítés miatt vennél nagyobb tápot, akkor már érdemes elgondolkozni egy Titanium/Platinum tápon is (ami nagyobb):

A ház… NZXT H510… Nemá’… Legyen egy kis egyéniséged. :smiley: Olyan sok szép és jó (jobb) ház van ezen a béna kockán kívül.

https://phanteks.com/Eclipse-P500A-DRGB.html

Vagy Lian Li, Fractal Design… :slight_smile:

Én rámennék a Renegade-re. (3600@CL16) AMD-nél az Infinity Fabric miatt számít a gyorsaság sokat:

2 kedvelés

Szia, köszi, cseréltem.

Szia!

Köszi, a tápok között akkor szétnézek még.

A házzal őszintén szólva mindig is bajban voltam :sweat_smile: . Egy oldalablakos, jól szellőző háztat szeretnék. És előny ha nem világít mindenhol is a szivárvány létező és nem létező színeiben :smiley: . Csak sajnos nem tudom hol tudnék jól utánanézni a témának.

Nagyon nem kell szétnézned, mert nem nagyon fogsz találni jobb ár/érték alternatívát. (a 10 és 12 év gyártói garanciáról nem is beszélve)

Őőő, ezt nem igazán értem. Itt? :smiley:
(a jó szellőzés nagyon egyszerű képlete: túlnyomásos hűtés, elől full rácsos/hálós front, minimum 2, de inkább 3 120/140mm-es venti, hátul pedig 1 elszívó - fentre/lentre pedig semmi!)
Szerk.: a Gamers Nexus youtube csatornán rengeteg ház teszt van és értenek is hozzá.

2 kedvelés

Lehet buta kérdés lesz, de mi indokol valakit arra hogy 1,2 millióért építsen magának gépet? Az hogy tudj szimulátorozni meg játszogatni, megér ennyi pénzt?

Hehe, simán. Üdv a PC-s elmebetegek világában. :slight_smile:

1 kedvelés

Én a kocsora költést nem értem. Mi a francnak vesz valaki béjemvé foskazánt, mikor lehet venni toyota, kia, suzuki modelleket, fele annyiért, és a béjemvével ellentétben évente elmész vele egy műhely előt, hogy legalább fogalma legyen róla a kocsinak, h mi az.

3 kedvelés

nem nagyon mondhatjuk de jutalékot kapunk minden, a fórumon összerakott gép után, szóval légy oly szíves és ne rontsd itt a bizniszt🙄

1 kedvelés

Átérzem. :smiley:

a jó szellőzés nagyon egyszerű képlete: túlnyomásos hűtés, elől full rácsos/hálós front

Pont emiatt vetettem el anno a Zalman S3 házat :smile:

Pont valami hasonló dolgot kerestem, mint az idézett csatorna

Én úgy voltam vele, hogy akarok egy olyan gépet ami erős. Egyébként igen, túltoltam, de sajnos hajlamos vagyok a “ha már lúd, legyen kövér” hozzáállásra.

2 kedvelés

Hobbi.
Van akinek a bicikli váza 2-szer ennyi. Van aki horgászbotot vesz ennyiért vagy TV-t.
Olyat is ismerek akinek csak az alufelni volt 600k egy Golf 2 gti-re.

Meg ha valamit csinálunk azt csináljuk rendesen. :smiley:

8 kedvelés

Jogos, sajnos így nem gondoltam bele ebbe…most már sokkal jobban érzem magam emiatt és rendeltem egy új videókártyát, köszi! :smiley:

Zalman

A “márkát” is felejtsd el. Hulladékgyártó szar, ami csak szemetet termel.

Az s3 meg egyáltalán nem szellős, de cserébe nem is olcsó.

Ebben az árban

4 kedvelés

Köszi az ajánlást, végül időhiány miatt maradtam az NZXT háznál.