Építés

Sziasztok. Szerintetek ehhez elég ez a tápegység?
GIGABYTE B450 AORUS ELITE
AMD RYZEN 7 - 2700
BE QUIET! - PURE POWER 11 CM - 600W
GIGABYTE RTX2070 - WINDFORCE 2X
G.SKILL AEGIS 3000MHZ 16GB
PATRIOT VIPER VPN100 256GB
SEAGATE - BARRACUDA SERIES 1TB

Elég, viszont az SSD-t ne hagyd ki.

Ott a patriot viper az az SSD :slight_smile:

Jah bocs, vak vagyok :smiley:

Viszont lehet SSD-ből jobbat vennék, alig vannak árkülönbségek.

Mennyire gondolod jövőbiztosnak ezt a tápot?

milyen SSD-t ajánlasz aminek ilyen jó az írási olvasási sebessége?

Processzort mi alapján választottál? Mire szeretnéd használni? Sokat csökkent az ára,és elég olcsó lett,de pl gamingre vannak jobb procik házon belül hasonló árban.

Teljesen.

Én SSD-ből inkább a Samsungokra mennék rá, gyorsak, jó a hírük, sokáig bírják. Persze drágábbak is.

Samsung 970 EVO ha M.2 kell. A PSU tökéletesen megfelel és a BeQuiet az egyik legjobb gyártó jelenleg a piacon.

Nagyon jó ára van, átlagos felhasználásra tökéletes.

PCI-E csatis ssd-t keresett a kérdező így a SATA nem játszik annyira, de valóban én is ilyesmit néznék 1TB méretben. Felhasználási célról nem tudunk túl sok mindent, lehet szükség van a gyorsabb ssd-re. A vélemények/tesztek alapján ez a Patriot nem rossz cucc főleg ezért az árért.

Streaming és gaming egy gépről kezdésnek :slight_smile: meg a munkámhoz kell :slight_smile:

Értem. Arra valószínű 8 magos éri meg jobban,ami belefér a keretedbe. Az új 3600 is egyébként elég erős lesz a 6 magjával. Láttam olyan tesztet,ahol verte több magos terhelésben a 2700x-et,pedig 6 vs 8 mag. De te esetedben attól még valószínű jobb lehet a több mag.

Igen csak akkor hiszek annak a tesztnek ha valami magyar ember rakja fel mert azt nemigen tudják befolyásolni semmivel :slight_smile: Azok nem biztos hogy a tényleges valóságot fedik mert azért nehogy olyan teljesítmény legyen több magos teszten 6 mag mint 8. Ja és itt úgy hogy csak az elöző generációt veszük alapnak. :slight_smile:

Nem a faszt nem :smiley: sokkal hamarabb mint egy külföldit.

Ebből látszik, hogy nem értesz hozzá. Olyan szintű technológiai ugrás van a két proci között, hogy röhögve. Pl első Quad core procik vs i5-ök 4 mag 4 szálon.

Főleg hogy az igazán jó minőségű magyar youtube csatornák száma körülbelül 0.

LoL a magyar “review” csatornák (ha lehet bármeiket annak nevezni) kb a vicc kategóriát sem ütik meg.

(Itt a TheVR Tech-ről nem is beszélek…ahoz SOOOOOKAL több videó kéne arra a csatornára, hogy bármiféle port kavarjanak review kategóriában)
Akik a legjobbak ÉS NEM köntörfalaznak, hanem a frankó 1000%-os tényeket mondják azok pl. Linus, Gamers Nexus, Hardware Unboxed, JayzTwoCents és még sokan mások (nekem ők a go2 kedvenceim…de kinek mi a zsánere)
AZ, hogy sokszor eltérnek 2-3%-ban az eredményeik nagyban függ attól, hogy mi a pontos konfig amin tesztelnek (alaplap, driver verzió, GPU, RAM) viszont nagyvonalakban MINDÍG ugyanazokat a számokat látod mindenkinél a várt határértékbeli eltérést figyelembevéve.
Az meg, hogy egy CPU 20 magos vagy akár 4 nem jelenti azt, hogy a 20magos leveri a 4 magosat… a magok száma NEM egyenesen arányos a teljesítmény növekedésével mivel APLIKÁCIÓSPECIFIKUS, hogy meik program (főleg játékok) hány magot tud egyáltalán kihasználni és hol van az a határ ahol a gyorsabb sebességű magok jobban teljesítenek mint a több de lassabb mag. (De ez csak egy elnagyolt magyarázat megpróbálva leegyszerüsítve elmondani, hogy miért badarság amit írtál…)

A srácok nem tesztet csinálnak a termékekről, kb. első benyomást és véleményt alkotnak. Nem igazán tudok magyar oldalt akik teljesen független komoly tesztet készítenének ezekről a cuccokról, de szerencsére vannak angolok akik nagyon profik. Azokból is érdemes többet megnézni egy-egy témában a teljes infó miatt

Egy magyar 5-10 ezer megtekintéses/videó csatorna mögé aligha állna be valaki,aki biztosítana termékeket tesztre. Pistiéknek esetleg lenne esélyük ilyen irányba elmenni a Tech csatornával,de külföldiek,akiknek a videóit itt osztja a közösség,azok elég magas szinten vannak ezen a téren.