Érdemes használt objektívet venni?

A cím elmond mindent: csak annyi érdekel hogy érdemes-e használtan venni objektívet vagy inkább jobb ha újonnan veszem, igazából amikor veszek majd új objektívet akkor megtudom majd újonnan is venni tehát nem az a helyzet hogy csak a használt árakat engedhetem meg magamnak, viszont ha nincs hátulütője annak hogy second hand akkor inkább spórolnék. Ha igen érdemes akkor még az is kérdésem hogy melyik azok a fotós termékek amiket viszont nem, ha van ilyen.
Főleg azoknak a válaszára vagyok kíváncsi akik már vettek vagy szoktak vagy szeretnek így venni.
Plusz van-e valami jó oldal ahol kifejezetten használt fotós/videós geart lehet venni a hardverapron kívül?

Szia!
Mivel hobby fotós vagyok én csak használtan vettem eddig.
Én itt még nem csalódtam:
https://www.mpb.com/en-eu
Felmérik a használt obit és leírják a tapasztalt hibákat.
Pl. sok rossz autofocusos obi van ami egyébként tökéletes állapotban van. Én meg amúgy sem használok auto focust, így 30-80 százalékkal olcsóbban hozzá jutok.
Kb. 2 év alatt 3 lencsét és egy szűrőt vettem, a leírásnak és az elvárásnak tökéletesen meg feleltek. 1 héten belül megérkeztek.

2 kedvelés

Köszi

Ha hibás az AF akkor azt hol jelzik az oldalon?
Vagy ha túl sok a chromatic abberation?

Ez egy heavily used objektív, ahol pl csak autofocusban működik:

2 kedvelés

Rendben, köszi

1 kedvelés

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.