TheVR Fórum

Erősítőt szeretnék venni!

Sziasztok.
Van nekem két ilyen hangfalam. Link: Behringer VP1520 Eurolive Passzív hangfal - Muziker HU
És ezekhez keresek erősítőt.
Ami fontos: a hangfalak 1000 Wattosak, ellenállásuk 8 ohm.
A hatásfok 94 dB tartományba esik.
Lehetőleg 150 000 forint alatti erősítőkről lehet szó és szintén a muzikerről szeretném megvásárolni. Köszönöm ha segítetek nekem ebben.

Szia!

Végfokot akarsz venni, vagy erősítőt? Mit szeretnél döngetni, hangszert, vagy DJ eszközt?

Ami fontos az hogy az RMS teljesítmény: 250W erre azért figyelj.

1 Like

szia. egy kissebb koncertet kéne hangosítanom de nincs meg hozzá mindenem és már csak egy végfok kéne.

Igen. Erre figyelek, csak ahogy keresgéltem végfokokat nem találtam se 250 watt rms-t, se 1000 wattost, se 8 ohm osat. Vagyis hát találtam de annyi pénzért, hogy annyiért már kocsit veszek!

RMS = root mean square - négyzetes középérték = átlagteljesítmény
Azaz a hangfalaid “csupán” 250W-osak, nem 1000W-osak. Bőségesen elég egy 500 Wattos végfok. (ha egy RMS 1000 wattos végfokra kötnéd rá a falakat, a membránjuk is szétszakadna nagyobb hangerőn)

Egy 900W-os hangfal: RCF V35 Passzív hangfal - Muziker HU

Egyébként, ha pl. párhuzamba kötsz két 8 Ohm-os hangfalat akkor mindjárt 4 Ohm lesz csak az impedancia az adott kimeneten.

Olvass utána a teljesítményeknek, ellenállásoknak, unblock a hangosításnak, mert így ajánlásból nem fog menni. :wink:

1 Like

Sorba 16 korul lesz, nem 4. Parhuzamosan lesz 4. Es nem ellenallas, hanem impedancia.
series_parallel_speakers

De amugy is irta, hogy 2 hangfala van. Ha azokat osszebogozod a fent illusztralt modon, csak a jobb vagy bal csatornat fogod tudni hasznalni, es nem lesz stereo.
Es az erositonek amugy sem lesz baja, ha nagyobb impedanciaja hangfalat kotsz ra. Csak halkabb lesz, ennyi tortenik.
Forditott esetben (az ajanlottnal kissebb impedanciaju hangfalak) viszont, max hangeron, vedelem nelkuli erosito eseten az erosito vegfok kieghet, a nagyobb terheles miatt.

2 Likes

És ehhez a mélysugárzóhoz mekkora teljesítményű erősítőt ajánlasz? 400 watt körüli elég hozzá?:

Teljesen igazad van, összekavartam a kapcsolást. Az impedancia is szakszerűbb szó, csak már nem jutott eszembe. :slight_smile: (váltakozó áramú ellenállás)
Máshol írta, hogy több hangfala van, ezért említettem a párhuzamos kötést.

1 Like

Elvileg elég a 400-as, bár mélyládák esetében picit lehet nagyobb is. Crossover-ed van, vagy van beleépítve a falba?