Ethernet hiba(új gépnél)

Sziasztok!
A mai nap jött meg az új gépem, és az Ethernet nem működik, pedig bevan dugva az alaplapba. Az alaplap meg nem mutatja a zöld pöttyöket. Az összes Ethernet driver letöltöttem a régebbi gépről(Ahol működik az Ethernet!), és úgyse jó. Egy Gigabyte h310m H típusú alaplapom van.
Köszönöm a válaszokat!

Kérlek küldj egy teljes gép konfigot.
Előző gép milyen volt?
Win honnan van?
Bios update volt?

2 Likes

Szia!

BIOS-ban engedélyezve van a LAN vezérlő?

2 Likes

A konfig:Intel I7 9700k
Rtx 3060ti 12gb
16 gb ddr4 Hyperx Ram 1db
1 tb samsung ssd.
Előző gép: i3-7100f
Gtx 1050ti 4gb
1 tb toshiba hdd
16gb ddr4 Hyperx ram szintúgy 1db
A windows 11 telepítő a microsoft oldaláról lett leszedve, még nincs aktiválva. A Bios update-ot nem tudom, hogy hogyan lehet megnézni. A Pcx rakta össze.

Win10-et rakj fel, ne 11-et.

Az alkatrészeket te válogattad össze? H-s alaplap, sinlge channel RAM-mal elég rossz döntés.

2 Likes

Értem. És a LAN-t hogyan tudom engedélyezni? Az életemben sosem állítottam dolgokat a Bios-ban.

Igen, én válogattam össze. A pcx csak a házat, és proci hűtőt cserélte ki. Sajnos a Ram single channel-es.

Belépsz a BIOS-ba a “Del” billentyűvel, majd ott nyomsz egy “F2”-őt a Adv. Mode-hoz, utána a “Peripherals” fül alatt találsz egy olyat, hogy “OnBoard LAN Controller”. Ennek “Enabled”-ön kell lennie.

Amennyiben azon van, javaslom, hogy telepíts egy Win10-et, szintén a Microsoft oldaláról. (ha Disabled-ön van, akkor váltsd át Enabled-re és “Save and Exit” fül alatt válaszd a “Save and Exit”-et)

Játékra lett a gép vásárolva egyébként?

1 Like

Igen játékra lett építve, elsődlegesen.

Legközelebb, mielőtt a saját fejed után mész, kérd ki hozzáértők tanácsát, mert nagyon nem játékra való az alaplap és az 1db RAM modullal is jelentős teljesítményvesztést okozol magadnak. (a 3060TI mellé pedig újonnan 9700K-s procit venni, ismét nem volt egy jó ötlet)

Megkérdezném, hogy milyen tápegység van a gépben, de ha lehet bízni PCX-es srácokban akkor nem valami szemetet tettek bele. Tudod milyen egyébként?

2 Likes

Egy 750W-os gold minőségű SilentiumPC tápegység van benne. Ha szabad kérdeznem, ha úgyse működik az Ethernet win10-el, Meg úgyse ha bekapcsolom akkor mi a teendő?

Ezt a tápot mindenki dicsérte, azért választottam ezt

A SilentiumPC tápok szerencsére jók. (egy Seasonic Focus Plus jobb lett volna, de a jelenlegi is jó)

Ha be van kapcsolva a BIOS-ban az Onboard Ethernet vezérlő és Win10 alatt sem működik úgy, hogy a másik gépen igen, abban az esetben két lehetőség van:

1, BIOS reset, hátha
2, Hibás az alaplap → garancia

Ezt pedig szerintem olvasd át, hogy mit kellett volna választanod:

1 Like

Okés. Nagyon szépen köszönöm!

1 Like

Nagyon szívesen. :wink:

1 Like

Még annyit szeretnék zaklatni, hogy mikor bedugom az Ethernet kábelt egy pillanatra megjelenik a fény, aztán eltűnik.

• Még mondták a pcx-esek, hogy tesztelték a gépet akkor nem kéne semmilyen problémának lennie ugye?

@Error nem sikerült se a win10, se a Biosban az bekapcsolás(be volt kapcsolva alapjáraton). Bios resetet hogy lehet megtenni?

BIOS reset:

Húzd ki a tápkábelt. Vedd le a gépház oldalát, vedd ki a gombelemet, majd keresd meg az alaplapon a képen jelölt két pin-t. Ezeket érintsd össze 5-10 másodpercre fém tárggyal, mondjuk csavarhúzóval. Tedd vissza az elemet, a gép oldalát és kész. Érdemes lehet beugrani a BIOS-ba ezek után és a “Save & Exit” fül alatt rábökni a “Load Optimized Defaults”-ra, majd a “Save & Exit”-el kilépni.

Szerk.: a videokártyától nem fogsz hozzáférni a gombelemhez, de nem baj, maradhat a helyén.

1 Like