EXCEL "szaki" kerestetik :)

Ért itt valaki az EXCEL-hez? Szerintem biztos van itt valaki aki nagyon vágja. :slight_smile: Egy olyan feladatot kaptam amit nem tudok megoldani. :slight_smile:

Megpróbálom leegyszerűsíteni:
Adott a következő EXCEL fájl: kulcsarrudolf.com/teszt.xlsx

A fájl tartalmaz két munkalapot Autók és Olcsó autók. Az Autók munkalap tartalmaz egy listát autókkal, valamint áraikkal. Azt szeretném, hogy az Autók munkalapról automatikusan áttegye az olcsó autókat az Olcsó autók munkalapra (olcsó autó az amelyiknek az ára <= 2500 euró).

Nem látom a exel táblát
de elég egyszerű a megoldás egy <=> függvénnyel megtudod csinálni.

kulcsarrudolf.com/teszt.xlsx

Használj irányított szűrőt. Ha gondolod megcsinálom neked a fájlban, aztán visszaküldöm. :slight_smile:

Az irányított szűrő megoldja azt, hogy dinamikusan változzanak az adatok?

Akkor inkább Access programot kéne használni! Ott egyszerűbb lesz!

2 kedvelés

Sajnos, ezt problémát EXCEL-ben kell megoldjam :slight_smile: Még a VBA-t se szabad használjak :smiley:

Excelben irányított szűrést csak adott lapra engedi nekem, ezért úgy csinálnám meg, az exceled alapján:

Autók munkalapon A1:C15 tartalmazza az adatokat
G1-be beírnám, hogy Autó ára, ami a B1-ben is van, G2-be pedig, hogy <=2500
Aztán Adatok -> Rendezés és szűrés -> Speciális
Listatartomány: $A$1:$C$15
Szűrőtartomány: $G$1:$G$2

Szűrés -> az itt kapottakat másolod az olcsó autók lapra, szerintem máshogy Excelbe nem lehet, vagy ha függvénnyel, de az iszonyat ronda lesz, meg a kritériumnak megfelelőt (hamis érték) is mutatni fogja.

Edit.: Lehet, hogy meg lehet csinálni, én csak ennyit tanultam középsuliban excelből, irányított szűréssel csináltuk az ilyeneket (közgazdasági szakközépbe jártam, nem infósba :smiley: )

2 kedvelés

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Végül úgy döntöttem nem foglalkozok vele többet.

Szép napot nektek!

That’s my kind of spirit! :joy:

Hogyan kell betenni az xls-t ide? :slight_smile:

Ha csak mutatni szeretnél valamit akkor csinálj róla prtscn-t
ha pedig ténylegesen a fájlt szeretnéd feltölteni akkor egy másik oldalra töltsd fel ahol más is hozzáfér, és linkeld be ide.

2 kedvelés