Ez a konfig jó összeállítás szerintetek?

Sziasztok!

Az alábbi pc-t állítottam össze és szeretném a véleményetek kikérni, melyet előre is köszönök.

Alaplap:
Asus Strix B250f Gaming Alaplap

Videokártya:
Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX-GTX1060-6G

Processzor:
i5 7500

Ram:
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz cl14

Processzorhűtő:
Paszta: ARCTIC COOLING MX-4
Hűtő: Dark Rock Pro 3

Táp: Ipon
Chieftec Smart 700W GPS-700A8 tápegység

Üdv:Döni

Meg előzöm pár hozzáértöbb ember hozzá szólását. Ajánlom a build ajánlót nézd meg, 7. Generációba már nem éri meg pénzt fektetni. Hamarosan jönnek az olcsobb lapok a 8. Genhez, mindenképp várd meg.
Szerk: táp helyet valami minőségibb 600w-osat mindenképp.

Úgy ahogy @mickey0095 írta. 7.gen be nem érdemes már gondolkodni. Egy ilyen konfighoz bőven elég egy FSP HyperM 500 as táp is sőt még az is sok. Ha nem K-s processzort veszel akkor a Dark Rock Pro 3 is teljesen felesleges inkább egy Be Quiet Pure Rock hűtés az is tökéletes és marad + 10-en pár ezer forintod.

1 Like

Én is i57500-ban gondolkodom de nekem is ezt mondták csak az a baj h az i5 8. Szériás változata már rohadt drága

Az i5 igen, csakhogy 8. generációból az i3 tud annyit mint a 7. i5. A legerősebb i3 pedig vagy 3-4 ezer forinttal olcsóbb mint a 7500.

I3-8100: 33k (aqua)
I5-7500: 54k (pcx)
I5-8400: 59k (alza akciós)
A 8100 erősebb, mint a 7500, de ha lenne pénzed a 7500ra akkor én a helyedben most megvenném kicsivel drágábban a 8400at, ez most nagyon jó ár, igaz kicsit várni kell rá mert berendelős.

Aaahh külföldi székhelyű webáruházból többet nem vásárlok. Épp most is folyik egy ügy mert szervizből nem képesek visszaadni a terméket amit rendeltem tőlük(emag)

Sziasztok!

Bocsi a kései reagálásért de mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget. Rátok hallgatva inkább várok kicsit és 8. generációra szavazok.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

Üdv:
Döni