Ez a konfig jó?

Ne egy helyről vedd, hanem keresd meg a legjobb ajánlatot az adott termékre, és onnan rendeld meg. Ez a kép nem egy mai darab lehet, ezt a ramot már nem is forgalmazza a pcx, főleg nem ilyen áron. :smiley: 215K-ból elég jó kis gépet lehet összerakni, nemsokára leírok egy intel és egy amd buildet is, viszont érdekelne, hogy mire használnád főképp, a szerint alakítom. :slight_smile:

Hát,játszanék rajta,de nem annyira durva játékokkal,lol,csgo,esetleg közbe azokat streamelném vagy hasonló,talán a pubg,bár ahhoz még majd késöbb kel fejleszteni,nem hinném hogy egy ilyen build elvinné jelenlegi állapotába :smiley:
Én inkább az Intel-nél tenném le a voksom,sok rosszat hallotam ismerősöktől az amd-ről,bár ki tudja…lehet annyira nem rossz.
Azért rendeltem pont az iponról,ott lehet igy összerakatni a gépet,és én részletre venném,ezért lenne igazábol még fontos hogy 1 helyen legyen.

És abban az árban jó lenne ha az op.rendszer is benne lenne :smiley:

Nem kell félni AMD-től, ezek az új procik nagyon jól sikerültek, nekem is Ryzenem van. Ár-érték arányban verik az intelt. Op-rendszert ne vegyél hozzá, mert aranyárban van. Ingyenesen letölthető microsoft oldaláról a telepítő, és pár ezer forintért lehet aktiválókulcsot venni hozzá, teljesen legálisan.

Tényleg? WOW ,ezt nem tudtam :smiley: teljes analfabéta vagyok ezekhez :smiley: Hát,nekem a legjobb lenne,ha tudnék havi törlesztőre venni egy fasza gépet max 215kért,és akkor letöltöm a hivatalos oldalról a win10-et,rárakom pendrivera és akkor majd az új gépbe meg bedugom? (akkor ha tudsz mutatni egy fasza buildet ennyiért,ilyen helyről,akkor azt megköszönném :smiley:)

Csatlakozom @DanH_91 -hez, nekem is egy Ryzen proci dolgozik a gépben, és eddig semmi problémám nem volt vele. Nyilván helyetted nem dönthetünk, de ebben az árban nem véletlenül szokták javasolni itt a srácok a fórumon az AMD-t.

Én ezt a konfigot tudnám elképzelni:

A procinak hoznia kell az i5-7400 szintjét, csak jóval olcsóbb, ezáltal belefér 8 GB RAM és egy 1050Ti kártya a keretbe, a Build ajánlóból pedig a többi cucc, így kerülne 197k Ft-ba, ha az összeszerelést kéred, akkor 5k-val több.
Ahogy írták, a windows ingyen letölthető, és olcsón lehet hozzá kulcsot venni, ezt ebben a topicban kitárgyaltuk sokan.

Korábban a pcx-ről tettél fel képet, ezért onnan válogattam, de a részletfizetési feltételeikkel nem vagyok tisztában, abban sajnos nem tudok segíteni.

Tetszik ez a build,szerintem ez lesz :slight_smile: Köszönöm a segítségeket mindkettőtöknek :slight_smile: Boldog Új évet! :slight_smile:

AMD Ryzen build - játékra
CPU: Ryzen 3 1200 ~ 31K
Alaplap: Asus Prime b350 plus VAGY MSI b350 Tomahawk ~ 30K
RAM: Corsair Vengence 2x4gb 3000mhz ~ 35k
GPU: GTX 1060 3gb ~ 75K, nem írok márkát, azt vedd, amin két venti van és a legolcsóbb éppen
Táp: FSP Raider II 550w silver ~ 20k
Ház + HDD: amit írtál ~ 25K
Összesen ~ 216K

Intel build - játékra
CPU: intel i3-8100 ~ 35k
Alaplap: olyan 45k környékén vannak, ennek kicsit utána kell néznem még
RAM: Corsair Vengence 2x4gb 3000mhz ~ 35k
GPU: GTX 1060 3gb ~ 75K, nem írok márkát, azt vedd, amin két venti van és a legolcsóbb éppen
Táp: FSP Raider II 550w silver ~ 20k
Ház + HDD: amit írtál ~ 25K
Összesen ~ 235K

Ebben nincs benne az összerakás, és persze az árak változhatnak. Illetve végül is nekem nem volt tiszta, hogy kell-e vidikártya, de úgy gondoltam, igen, úgyhogy belevettem. Én az AMD buildet javaslom.

Köszönöm! :slight_smile:

Örülök, ha tetszik és segíteni tudtunk, remélem a többiek is rábólintanak, hogy okés :slight_smile:

1060 3GB-ot lehet még belepréselni az árba, azzal is előrébb vagy, de látom közben @DanH_91 is írta.
Ha mindenképp Intel lenne, akkor várnék vele kicsit (talán pár hónap), amíg kijönnek az új, olcsóbb alaplapok az új generációs procikhoz.

Nem sok különbség van az 1200 és az 1300X között, igazából +10% teljesítmény, és némileg drágább, szerintem nem éri meg, ha szűkös a keret, bele lehet tenni azt a pár ezrest másba. :slight_smile: Igazából én az X szériával nem foglalkoztam, játékra bőven jó az 1200, játék + light multimedia 1600, komoly multimédia 1700.
Amiért az AMD-t szoktuk itt javasolni az az ár-érték arány, másrészt a fejleszthetőség, minimum 2020-ig. Intelnél lehet hogy jövőre új platform jön, nem lehet tudni.

Nem fog melegedni az amd?

meg ahogy nézem a az asus prime b350 plusban már van videokártya,azzal ne törődjek? :smiley:

Nincs benne, csak kimenet van a lapon. A videokártya a CPU-ba lenne integrálva, de a Ryzenekbe nem raktak. Azért van kimenet, hogy ha az új generációba raknak, ne kelljen lapot cserélni. Szóval jövőbeni kompatibilitás miatt.
Ez az AMD és a melegedés szakállas vicc, a régi platformra igaz is volt, de erre az újra nem. Az én 6 magos procimat full teljesítményen, tehát minden mag 3,4ghz-n pörög, 50 fokon tartja a gyári hűtő és a házban lévő többi venti. Nem kell aggódni.

Rendben,köszönöm,ez a build lesz :slight_smile: Boldog ú évet!

Kicsit elvesztettem a fonalat, hogy melyik az, amire most gondolsz, de örülök, hogy tudtam segíteni, és remélem élvezni fogod az új vasat. :slight_smile:

AMD re gondoltam :blush:
Alaplap ASUS PRIME B350-PLUS 1 db 30 490 Ft
Processzor AMD Ryzen 3 1200 3.10GHz AM4 BOX 1 db 31 490 Ft
Memória CRUCIAL 4GB DDR4 2400MHz CL17 CT4G4DFS824A 2 db 29 581 Ft
Videókártya MSI GTX 1060 GAMING X 3G GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 PCIE 1 db 83 790 Ft
Merevlemez TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100 1 db 12 690 Ft
Ház BITFENIX Nova ablakos fehér 1 db 11 190 Ft
Táp FSP Raider II 550W 1 db 21 590 Ft
ez lett belőle

esetleg valami plusz javaslat,vagy ez így jó? Mostanában nem lesz lehetőségem fejleszteni,ezért a maximumot akarom kihozni belőle

Ez így jó, később tehetsz bele egy ssd-t, ha megint lesz rá keret, az még egy előrelépés. De első körben ez korrekt.

A ram legalább 2800mhz-es legyen.
A vga, hacsak nem a külalak miatt kell az msi kártya , akkor inkább gigabyte legyen, az egy 10-essel olcsóbb.
A proci legyen inkább ryzen 3 1300x.
Én nem ezt alaplapot venném meg, inkább ASRock Fatal1ty AB350 Gaming K4 .
Merevlemeznek én inkább a Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX -t választanám, a dupla cache méret miatt.