Ez a konfiguráció így jó lesz? (Teljes PC + perifériák)

Sziasztok.
Már 2-3 hete tervezgetem és próbálom csiszolni, hogy milyen alkatrészek lennének jók a leendő PC-mhez, amit 1-2 hónapon belül szeretnék összerakni. Pár dologban még bizonytalan vagyok, így gondoltam megosztom veletek, hátha van pár jó tippeket. A fejhallgatón kívül (HyperX Cloud II) minden új lenne hozzá (perifériákkal együtt). Egy Xbox One kontrollert akarok még venni, de azt majd lehet használtan venném.

• Hangkártyát azért szeretnék, hogy az 5.1-es hangfallal jól működhessen a Surround hangzás, valamint, úgy tudom azért a fejhallgató minőségét is feljavítja valamennyire, plusz van pár hasznos funkciója, ami jó lehet játékokhoz és a hozzájáró mikrofon is szimpatikusabb, mint a Cloud II-é.
    - Táp ügyileg vagyok bizonytalan, tudom, hogy ehhez a konfigurációhoz elég, amit linkeltem, de később ha mondjuk 3-4 év múlva új architektúrát építek, ahhoz is elég lesz? (olyan szinten lenne az is, mint mondjuk ez, szóval nem mindenből a legerősebb)
  • Amit linkeltem RCA-Jack átalakitó mennyire fontos a hangfalszetthez? Mindenképp kell venni minimum 2 ilyen kábelt, mert a nem adnak eleget sajnos, de úgy olvastam, hogy elég sokat számít a tiszta hangzásért a kábel minősége. Ilyen kezdő kártyával és kezdő hangfallal is lehetne különbséget érezni a kábelek közt? Valamint ez a kábel már elég minőségi? Nem vagyok otthon ezekben a márkákban.
  • Szeretnék egy Cherry MX kapcsolós billentyűzetet, de 30 ezer fölé már nem szívesen mennék. Tudom, hogy ez a Hyperx billentyűzet jónak mondható, de tényleg megéri az árát vagy jobb lenne másik? Egy olyan embernek is jó, aki inkább RPG-kkel játszik, mint FPS-ekkel?
  • VGA téren gondolkodtam. Egy GTX 1060 6GB-osat szeretnék legszívesebben, de mint láthatjátok, elég nagy összegre jött ki így is a konfiguráció, plusz szeretnék megvárni inkább a következő Nvidia generációt. A következő generációból is 1060 szintű kártyát szeretnék venni. Ahogy néztem a 1080 megjelenése után kb 1-2 hónappal jöttek ki a 1060-asok. Szóval ha jól sejtem a következő generációból majd valamikor július körül fog jönni az új 2060-as kártya (ha a csúcs a 2080 lesz). Nem akarnék feltétlenül rögtön venni egy olyat, szóval október-november környékét gondolnám, hogy vásárolnék egy 2060-at, addig viszont jó pár hónap vissza van. Olvastam az ajánlót, hogy GT1030-at érdemes max venni, de azt számolgattam, lehet megérné az a plusz 30-40 ezer egy 1050Ti-ért, hogy novemberig eljátszhassak vele. Erről mi a véleményetek? Szeretném pótolni az elmúlt évek játékait 1080p-ben (a linkkelt monitorral) medium/high felbontással 30-40 körüli FPS-sel szeretnék játszani. (Witcher 3, Fallout4, Doom, Nier: Automata, stb. Valamint lehet kipróbálnám a PUBG-t is)

Szóval itt a lista (a névre kattintva bejön a termék iPon linkje):

Köszi a segítséget és bocs a topicért. Idegesítő lehet sokatoknak már, hogy naponta 10 ilyen kérdés érkezik.

2 kedvelés

Ez mind jó bár én megvárnám a 2. gen amd ryzent. A táp jó esetleg egy seasonic focus plus 650w gold. Szerintem a hyperx jó esetleg még ilyen letisztultak a cooler master masterkeys széria modelljei is(L,S,M). VGA terén várnék vagy ahogy írtad egy ideigleneset vennék olcsóbban.

Gondolkoztam, hogy meg kellene esetleg várni a 2. generációs Ryzeneket, viszont ami jobb ennél, az drágább is lesz. Mondjuk egy Ryzen 5 2600 kb 80 ezer ft körül fog indulni, annyit pedig már nem szeretnék CPU-ra szánni. Ha most hülyeséget írtam, javíts ki kérlek. :slight_smile:

Ez egyáltalán nem biztos, lehet simán leváltja azonos áron.

Egyébként épp akciós az Asus Strix b350 F (31 ezer) ami azért jobb alaplap, én azt venném.

Az 1600 is elég lesz persze a maga 6 mag 12 szálával még évekig.

szia!videókártyából szerintem inkább egy 2 ventiset nézz, hogy halkabb legyen, és én inkább ezt a hűtőt venném:
https://ipon.hu/webshop/product/be_quiet!_pure_rock/816448 halkabb a venti.

CPU hűtőt tök felesleges venni ha nem max OC a cél. A gyári 3,7 ghz-ig tökéletesen elég.

A CPU hűtőt igazából a piros led világitás miatt raktam bele. :slight_smile: Úgy vagyok vele, hogy nem ártok vele, ha bent van, de a gyári is elég lenne tényleg igazából. Azt majd meglátom, hogy végül veszek vagy sem.

A tápot kicseréltem az ajánlott Seasonic Focus Plus 650W-ra.

Az RCA-Jack kábel terén esetleg tud valaki tippet adni? Van értelme erre figyelni?

Szerintem nincs. A kábeleknek akkor van szerepe (és a többség akkor sem veszi észre) ha a gear többi része is elég high end.

Pl. gitár kábel is van 3000-10000-30000±ért. A 3-10 ezres közötti különbség elég észrevehető. De a 10-30 közöttit már inkább csak profik, stúdiósok, és a denevérek érzékelik.

Köszönöm. Akkor ezen sem izgulok tovább. Sosem volt még 5.1-es rendszerem meg hangkártyám, így ez is már nagy minőségbeli ugrást fog számomra adni.