Ez melyik billentyű kiosztás?

Nagyon tetszik ez a billentyű kiosztás de egyszerűen nem tlálom a nevét.

Elősször azt hittem hogy uk layout de azon pedig rövid a bal shift. Különböző kiosztású de ugyan olyan modellű billentyűzeteknél csak a billentyűsapkák változnak vagy változik valami a pcb-n is?

What? Nem a kiosztás tetszik neked szerintem, hanem a billentyűzet.
Genius Scorpion K215 a neve és van magyar kiosztással is.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_genius-scorpion-k215-magyar-gaming-billentyűzet-1186749.html?rbtc=aru|pf|1186749||p||

Egyébként US kiosztású a te képeden.

2 Likes

Ma korábban posztoltam egy képet a billentyűzetemről azzal a kérdéssel hogy milyen kiosztású.

A válasz us volt ami biztos nem jó mert ezen nagy méretű enter van mint az uk layouton viszont ott meg a bal shift rövid. Az lenne a kérdésem hogy ez pontosan akkor milyen layout?

Az Asus Rog Strix Scope-on pl 2x olyan hosszú a CTRL, nem szabvány.

És olyat lehet hogy pl veszek egy uk layoutot és megcserélema két shift keycapaet hogy bal oldalon legyen a hosszú?

off: Persze, ugyanúgy kell, mint amikor az [enter]-t a [q]-l cseréled :rofl:
on: Sem az elektronika, sem a fizikai lehetőségek nem örülnének neki… amúgy a többi gombot, hogy gondoltad eltolni a sorban?

1 Like

Ott van a képen amit szeretnél, mért nem veszed meg akkor azt? Bár nem értem mi értelme olyan billentyűzetet venni, amivel nem tudsz magyarul helyesen írni, de ez mellékes.

Azért kérdeztem hogy milyen layout mert a képen a mostani billentyűzetem van és tetszik rajta hogy nem rövid a shift de mégis nagy az enter de szeretnék fejleszteni egy mechanikus billentyűzetre.

Mehanikusból nem hiszem, hogy találni fogsz, esetleg ez van még magasabb áron:
(A tiédnél 2 millió leütést, ennél 10 millió leütést ígérnek)

Amúgy passzolnom kell a témát sajna, sorry.

Már miértne tudna BÁRMELYIK kiosztással Magyarul írni? Attól mert nincs rányomva a gombokra megvan minden karakter…

1 Like

Nincs hosszú Í a billentyűzeten, mint az US kiosztásokon, arra mondtam, fentebb a képen tudod csekkolni. Persze egy karakter kivételével lehet rajta magyarul gépelni, így egy picit túlzás volt, de akkor is, nyeh, ha egyszer van lehetőség akkor csak olyat veszek, amin van rendesen minden gomb, ha felirat nem is.

Ekkora badarságot még nem hallottam… az ESC alatt a ~ a hosszú í .

Vagy ha nagyon ráérős az ember, ha jól emlékszem Alt + 205 talán az ascii kódja :smiley:

1 Like

Na, azt nem tudtam, hogy van kombó rá, most már ezt is tudom, viszont az úgy elég kényelmetlen lehet, továbbra sem értem mért venne valaki US kiosztást. :smiley: Egyébként mindig a billentyű kiosztásra fogták nálam, amikor megkérdeztem embereknél, hogy mért ír hosszú Í (meg asszem az Ű is olyan) nélkül.

Egyáltalán nem kényelmetlen… viszont az baromi szar mikor valaki sima HUN layout-ot állít be a HUN 101 helyett és a Z meg az Y fel van cserélve.

A NORMÁLIS emberi kiosztás a QWERTY nem a QWERTZ :nauseated_face:

1 Like