TheVR Fórum

Ezek a gép alkatrészek összeillenek?

Az összes perifériám már megvan csak (új) gép hiányzik.
Elvileg a legjobb tudásom szerint stimmelnek az alkatrészek, de segítséget szeretnék kérni egy tőlem nagyobb tudású ember(ek)től.

Alaplap: ASUS EX-A320M-GAMING
CPU: AMD Athlon 200GE 3.20GHz AM4
GPU: gainward GeForce GT 1030 SilentFX 2GB GDDR5
RAM: HyperX 4GB Fury DDR4 2666MHz (x2)
HDD: SEAGATE BarraCuda 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3
Ház: AKYGA AK35BK
Táp: BE QUIET! TFX Power 2 300W Gold

Elvileg a proci is stimmel, am4 socket. A RAM is ddr4. A hdd SATA3. A GPU is PCIE x4 (de tudom hogy belemegy x8-ba meg x16-ba is). Amit nem tudok biztosan hogy a táp elég-e, de megnéztem a coolermaster outervison oldalán (273W elvileg, de inkább 300W-os tápot választottam hogy tudjam majd bővíteni a RAM-ot.). Meg, hogy a házba belférnek-e az alkatrészek.

Szóval a kérdéseim:
Ezek összeillenek-e?
A táp elegendő, akkor is ha majd bővíteni akarom a ramot, meg ha később szeretnék egy gtx 1050 tit?
A ház elég nagy?

Előre is köszönöm a választ!

Ez nyilván egy budget build, de ennyit mégsem érdemes spórolni mindenen.

Első kérdés:

• Mennyid van rá összesen?
  • Mire szeretnéd használni?

Gondok:

• alaplap full fapad. Az AM4 foglalat nagy előnye a későbbi fejleszthetőség, de ebbe nem lesz érdemes, bios szinten sem biztos hogy fogja támogatni az újabb procikat
  • a 1030-at egy erősebb Ryzen APU integrált megoldása is képes megverni, 2gb VRAM pedig manapság semmire nem elég
  • Memóriából Ryzen mellé 3200-at érdemes venni, alig drágább
  • SSD hiányzik. Inkább elengedném a HDD-t, de az SSD rengetget gyorsít a rendszeren
  • Ház légáramlás szempontból nem szerencsés, valamint méretre sem valami nagy. egy nagyobb GPU már gond lehet
  • Táp jó minőség., de 500W alá így sem mennék, főleg hogy a következő, mondjuk GPU upgradekor ne kelljen kapásból azt is cserélni.
  • Hamarosan piacra kerülnek a 3. gen Ryzen 3-ak, valamint a Ryzen 3 1200AF, ha úgyis külső GPU-t használsz ezek sokkal jobbak
  • Ha nem, akkor meg egy erősebb APU jobb megoldás, pl 3200G

Általánosságban javaslom a build ajánlót:

4 Likes

Köszi, Hát a gt1030 már megvan a régi buildemből. 100.000-ből akartam fejleszteni, de ez még idővel bővül.

Igazából nem szeretnék triple A gamekel játszani, azokkal Xboxon fogok. Hanem inkább r6, apex, valorant, talán cod:mw. Ezen kívül még videó vágásra használnám, Adobe Premiere Pro 2020; meg zenére is: Fl Studio 20.

Hát amit te összeraktál azt a valorant kivételével ezekre pont nem fogod tudni használni.
Mid van otthon, mi a régi builded?

4 Likes

Én a régi buildet egyben eladnám, ajánlóból a Starterrel is előrébb vagy jóval mint a fentivel.

Amiket te játszanál, ahhoz meg inkább 250+ körül kéne rászánni.

4 Likes

Most ennél rosszabb gépem van, de a cod kivételével mindahárom fut. Valorant - max grafika. Apex - A legtöbb high, néhány medium. R6 - medium.

A mostani buildem (nagyon rossz, újonnan az alkatrészeit nem is tudod megvenni):
cpu: Intel Core i5 750 @ 2.67GHz
ram: 12GB HyperX fury 1300Mhz + 2GB Samsung 1300Mhz
gpu: Gainward Silentfx Gt 1030 GDDR5
alaplap: Dell Inc. 0D441T
hdd: western digital 500gb sata2

Az az i5 erősebb mint amit venni akarsz csak mondom.
Add el csapd hozzá a 100k-hoz az árát és vedd meg a startert vagy a starter plus-t a build ajánlóból.

4 Likes

Jep, modjuk Starter plus alá igazából nem mennék ha komolyabb játék a cél.

2 Likes

Köszi a választ, nem tudsz véletlenül egy jó oldalt ahol eladhatom az alkatrészeket?

Hardverapro
De szerintem egybe add el.

3 Likes

Sziasztok!
Az szeretném kérdezni hogy mi alápján kell házat valasztani, hogy méretre jó legyen? Az az alkatrészek beleférjenek. Azt honnan tudom, meg hogy az alaplap mekkora és jó-e a házhoz… stb?

Általában meg van adva, hogy milyen magas CPU hűtő, milyen hosszú VGA fér bele, valamint a méretszabvány is (ATX, mATX, stb). Ezekre kell odafigyelni, meg persze a légáramlás-

2 Likes

Köszi

Az érdekelne hogy szerintetek melyik jobb? A gtx 1050 ti vagy a gtx 1650, és miért? Mindakettő kb. ugyanaz az ár ( ~ 60k). Ha ebben az ár kategóriában van jobb akkor kérlek azt írd. (Még olyan érdekelne, hogy ezek támogatják-e a shadowplayt meg az nvenc-et.)

1650, nyilván. Azért ugyanaz az ár, mert 1050 Ti utódja a 1650 super, csak valamiért a 10 -est is lehet még kapni a boltban… (mondjuk 750Ti -t is, szóval ne lepődjünk meg.)
De amúgy annyira nem éri meg, ebben a kategóriában verhetetlenek az Rx 570 és Rx 580.

Amúgy nem kell mindenre új bejegyzést nyitni, egyben is tudunk segíteni, rááadásul könnyebben, és nem szemeteled tele a fórumot.

@lengyelb egybe vonnád kérlek?

Házakat, meg amúgy mindent, találsz a build ajánlóban. Csak végig kell olvasni. A kérdések 99% -ára választ ad.

5 Likes

Az a kérdésem lenne hogy ezek az alkatrészek stimmelnek?

Alaplap: ASRock AM4 AB350M Pro4 R2.0
CPU: Ryzen 5 1600
GPU: ASUS GeForce GTX1650 DUAL 4GB GDDR5
RAM: HyperX Fury 16GB 3200 Mhz
SSD: Crucial BX500 240GB [2.5"/SATA3]
HDD: WD 1TB SATA3 7200rpm
Táp: Tápegység Seasonic CORE-GM-500 500W 80Plus Gold
Hűtő: Arctic Freezer 34 (Universal)
Ház: BitFenix Nova (Ablakos) - Fekete

Mennyi a kereted? Build ajánlót nézted?

@viktor042
Ha még egyszer spamelsz, TO-val felelsz.
TO=timeout=egy hèt kitiltás

Ezt pedig olvasd el:

3 Likes