Ezermesterek

Általában minden háztartásban akadnak lomok, amiből lehet építeni valami hasznosat. Híresek vagyunk találékonyságunkról és áhhh ez túl drága majd csinálok egyet itthon.
DAS KÉRDÉS: Ki, miből és mit készített?

Akinek van róla képe az meg is oszthatná Velünk

EZ egy hűtő kompresszorból csinált pumpa. 2BAR ig bír kb

EZ egy komposzt daráló 200 literes hordóból és fűnyírókésből.

EZ pedig egy fűnyíró mosógép motorból és virágalátétből és babakocsi kerékből :smiley:

Hobbielektronikai alkotásaink

Ezek butálisak!
GRATULÁLOK :smiley:
a komposzt daráló a legbaszóbb :smiley:
én általában ajándéknak készítek cuccokat, pl: babzsákfotel, fekete szakács kabátot, kaspót, sakktáblát, stb
de majd egyszer lefotózok pár dolgot itthon, locsolórendszert (a lustaság erény)

Köszönjük szépen! :smiley:
A sakktábla sem lehet egyszerű darab :slight_smile:
És valóban a lustaság hajtja előre a világot és a nők…

Én pont most az imént szereltem a budit. Kiszedtem a sok vízkövet az úszóról, aztán hajgumi lett a tömítés:)

:slight_smile:

Állat lett! Több fülesből tetted össze vagy egy volt szétesve?

Pontosan 3 darab hibás/törött fejhallgatóból sikerült összepattintani :slight_smile:

@kispili96 A fűnyíró a legjobb, szerintem nálunk a faluba nincs olyan ember akinek ne lenne a családba legalább egy ilyen a nagyapákról ránk hagyott csodás darabja a régi világnak :smiley: ez ilyen “must have” a környéken!, hozzáteszem, hogy a miénk az úgy indul, hogy be kell dugni és kézzel jól megpörgetni a kést, szóval egészségügyi okokból rendes boltit használunk :smiley:

@fogaddelte az tök király :smiley: meddig tartott összeszerelni?
@banquist_hun nekünk az a daráló olyan hogy meg kell pörgetni azzal a csavarhúzóval ha sok benne a retek. Ha nem rántod ki gyorsan (#nohomo) akkor csodásan eldobja a perdület a szélrózsa tetszőleges irányába :smiley: Plusz ordenáré hangos és olyan hangja van amikor indul mint egy MIG-29 nek

@kispili96 Van egy mosógépmotoros elektromos morzsolóm, (sose használtam) , eléggé életveszélyes, kezdve azzal , hogy egy villanykapcsoló - rendes fali- lóg, két kábel találkozik benne az egyik ugye ami a motorból megy a kapcsolóba, a másik pedig a dugalj, ami egy régi kislámpából van és természetesen az összeszegelt deszkákból épített ötös elosztóba kapcsolódik, ami gyönyörűen leselejtezett hatvanas évekbeli anyagokból készült, a földelés legkisebb csíráját elnyomva. Ugyan ezek nem annyira komoly találmányok, de azért ha megnézzük, egy illetéktelen kezébe gyorsan rossz fordulatot vehetnek a dolgok, és természetesen olyan dolgokból készültek, amik cseppet sem erre a felhasználásra vannak :smiley:
PS: régen volt egy esztergapad, BENZINMOTOROS, egy MZ motor hajtotta, mondván az akkor is megy ha elmegy az áram, de az már elkerült valami rokonhoz :smiley:

@banquist_hun Akkor az is egy igazi összvér lehet. :smiley: Tudsz róla esetleg képet mutatni? Nálunk az elektromos gondokkilőve mert Éccsapám villanyszerelő :smiley: Továbbá nekünk is van egy azt hiszem Wartburg önindítóból és csak és kizárólag sorjás aluminium lemezből gyártott köszörű, természetesen rommá kopott kővel.

Egy délutánt neki kellett szentelni :slight_smile: főleg a cinezésnek

Írok privit (és akkor nem felejtem el) és akkor igyekszem küldeni képet a napokban! :smiley:

Ez lesz a 13.post (balszerencse is on). Én anno egy S-pen szerűséget csináltam egy toll végéből, egy fültisztítópálcika egyik vége+a végpamacs, egy csoki alumínium csomagolója. Ha megvizezem a végét a homemade S-pennek, akkor tökéletesen működik. (ezt tizenx évesen csináltam). Még csináltam egy olyan tollat (normál toll), ami eredetileg ilyen nyomógombos végű volt, de a végéből otthon kiesett egy kis rész, most ilyen kupakostoll-nyomógombos toll keverék.

Jóég, micsoda McGyver cumók :slight_smile: Én régen barkácsoltam, autóba csináltam 12V-ról erősítőt, vmelyik rádiótechnika évkönyvből másolt kapcsolási rajzzal, illetve egy barna műanyag csőből meg egy kevlár membrános somogyi hangszóróból sub-csövet, egyébként meglepően jó lett a végeredmény, lekárpitozva meg minden, a subcső mai napig megvan valahol, lassan vagy 20 éves.

Én is szeretek barkácsolgatni, de ehhez képest nem vagyok nagy szám.
Ezt azért csináltam, hogy mikor ágyban a tabletről nézem a videókat, akkor ne keljen kézben fogni :smiley:

Na ez olyan forma lett, amit ha 2000 év múlva egy régész kiás a földből tuti valami vallási/szertartási cumóként állítják ki a muzeumban :smiley:

Itt a favágó szezon! Az első lépés nálunk, hogy az ölfát feldaraboljuk és azt tovább hasítjuk. :smiley:
Az első lépésben segít az összehajtható vágóállván (fém faállvány :stuck_out_tongue: )

A másik fogazott rész a földön látható fehér színben. Egy csapóajtó szerű dolot képzeljetek el. :slight_smile:

Kandallókész állapotát a fa a kúpos rönkhasító után nyeri el. Derékkímélő eljárás és abban fárad el az ember ahogy a gép mellett áll.
Az asztal levehető, így a pálinkafőzdébe könnyen hasítható az ölfa, vagy akár a gyújtós is. :smiley:

Ezek is itthon talált lim lom vasakból és használaton kívüli villanymotorból készült. Az egyetlen dolog amit vettünk az az edzett menetes kúp.

Az itt látottak homemade cuccok és csak HÁZTÁJI és NEM IPARI felhasználásra készültek. :slight_smile:

Nem tudom ez mennyire illik ide, mostanában elkezdtem gyűrűket gyártani. Még az elején vagyok, de fejlődök. Ha valakit érdekel akkor a későbbieket is feltöltöm.

Remélem népszerű topic lesz :smiley:
Én is sokat barkácsolok/szerelek, bár a legtöbb munkám nem lát napvilágot. Többnyire erősítőket építek :slight_smile:

Régebbi gépem:
https://logout.hu/bejegyzes/daneg86/szemetbol_pc_i.html
https://logout.hu/bejegyzes/daneg86/szemetbol_pc_ii_lga1366_dual_xeon_mini_update.html
https://logout.hu/bejegyzes/daneg86/szemetbol_pc_ii_kellemetlen_mini_update.html
https://logout.hu/bejegyzes/daneg86/szemetbol_pc_iv_tapegyseg_beepites_2.html

Rögtönzött LAN aprtira két gép, nem szomjasan :slight_smile:

BGA hibás alaplap profi reflow-olás

Hónapokig működött a gép :smiley:

Folyamatban lévő csöves erősítőm:

Ez meg két régebbi alkotásom :slight_smile: