Ezermesterek

…úúú. Egy Nixie órát majd én is szeretnék csinálni (mondjuk egy DIY készletből), ha megszalad. :slight_smile:

Én hegesztőhuzalos dobozból készítettem softbox-ot 2 db-ot. Kb 50 cm átmérőjű. Az összköltsége durván 3000 ft volt, ami a 2X kapcsolós dugvillás vezetéket, 2X foglalatot és 2db led izzót foglal magában.

Ezen kívül egy régi galaxy s1 kameráját módosítottam éjjellátó képesre, hogy azt a légpuska távcsövére szerelve egér/patkányirtásra használjuk, persze az infravörös fényvetőt megvettem hozzá, azzal nem kinlódtam.
Voltak, vannak még DIY projektek, de azok nem annyira említésre méltóak.

Már egy ideje ezt is csináltam párhuzamosan, szóval ez hamar kész lett a másik után.

Egyik haver is pont mostanában kezdett el gyűrűket készíteni :smiley:

(foszforeszkáló, opállal díszített és fa)

Én monitor állványt csináltam tegnap apámmal:

Nekem ennyire jól nem megy még ez :smiley:
Van fém eszterga gépe?

Ha nem is neki, de a “munkatársa” (volt osztálytársa) apjának. Kiesztergáltatják a testet, amiben van egy kivájt sáv, oda megy be a díszítés, átlátszó ragasztóval beragasztják (azzal töltik ki a díszítés környékét), befogják egy fúrógéppel hajtott tengelyre és lecsiszolják, polírozzák. Sufni cucc, de tizenakárhány ezrekért el lehet adni külföldieknek, amennyit meg is ér, mert viszonylag egyedi, jól kinéző, minőségi cucc.

Azzal azért könnyebb. Nekem csak egy fúróállványom van és egy Dremel multifunkciós gépem. Később én is akarok.

Nálam most fog megindulni egy kis barkácsolás, megjött hozzá az alapanyag :slight_smile:

Legújabb próbálkozásom.

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a kockában kockámat( Turner’s cube ),ma készültem el vele.Sajnos felületre nem lett valami szép,de sajnos csak fos S235-ből tudtam csinálni,mert ez volt a suliban. :stuck_out_tongue:
Legközelebb csinálok majd egyet aluból vagy rézből.

Ezt már régebben csináltam csak elfelejtettem feltölteni. Maradék vascsövekből hegesztettem egy combhajlító edzéséhez gépet :smiley:

Mivel a rendszeresen arra ébredtem, hogy a tablettartó a képemben landolt ezért tovább fejlesztettem kicsit a dolgot. Még van mit csiszolni rajta, de ez már jobb egy fokkal :smiley:

Szülinapra csináltam ajándékba ezt a “Harry Potter” varázspálcát.

Kedves Ezermesterek! Ha nem gond, ide is belinkelem ezt hátha van aki tudna segíteni. ^^

Sziasztok!

megosztanám néhány unalmas órám eredményét:

AT-AT (meglepivel):

Kard:

Könyvtartó:

Léggömb jelmez:

Pálinka tartó:

És ami kicsit kilóg, mert édesapám csinálta:

Ezeket a napokban csináltam szintén ajándék céljából.

Egy kis előzetes :smiley:

Ezt az első próbálkozásom kések terén (bár ez inkább tőr)

ez micsoda? mi a célja?

Mivel flexlapból vágtam ki a pengét ezért törékeny, szóval díszkés :smiley: