Ezzek a dolgok összepasszolnak?

Ezek a cuccok elegek a BF1-hez,meg a GTAV-hez?Asus PRIME B250M-K alaplap, Intel Core i3-7100 BX80677I37100 processzor, Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FBK2/8 memória, Gigabyte GTX1050 Ti 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GL videokártya, Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM010 merevlemez, Zalman 500W ZM500-TX fekete tápegység, DeepCool TESSERACT BF fekete számítógép ház
előre is köszönöm a választ

Ez mi?
A te géped, vagy ilyen konfigot vennél, vagy előre épített stb

Ilyet vennék

Ez pénzkidobás

Buildajánló. Fogod a kereted (jó lenne tudni mennyi) és onnan választasz egyet.

Pénzben ránézésre ezt keresed
image
Tudod majd fejleszteni. Amit kinéztél egy halott széria.

Gépházból a TESSERACT biztos felejtős. Irodai gépnél komojabbat nem raknék bele. Forralda.

Amúgy nem igazán lenne elég, csak hogy választ is kapj a posztban lévő kérdésedre :wink:

Abba a Budget AMD konfigba, amit @P_D_1 linkelt, én valahogy belenyomnék egy GTX 1050Ti vagy RX 570 4Gb kártyát, azzal azért egy BF1 (ha a konfig többi része is bírja) játszható 1080p-ben szerintem, nekem legalábbis nem volt gond, nyilván nem ultrán :slight_smile:
Egy GTX 1050Ti alza.hu-n pl most néztem, 56k körül indulnak, de 62k-ért már RX570 8GB is van. A többi alkatrészt a fenti Build ajánlóból, vagy a napi sok hasonló PC építős topikból válogatnám ki.

Ha jól sejtem, ez egy előre összerakott gép, amit leírtál az első posztban.
Pcx-en, Ipon-on, és még 1-2 helyen kérhető pár ezresért a gép összeszerelése, ha magad nem tudod vagy (tényleg) hozzáértő ismerős nincs, esetleg videokártya nélkül, ha azt máshonnan veszed, azt csak be kell pattintani ügyesen (meg tápra kötni). A telepítéshez meg szintén vannak itt is fórum témák (windows USB-re írása, win 10 oem kulcsok olcsón), csak használd a keresőt, meg hát ott a youtube is :slight_smile:

röviden, összepasszolnak, kompatibilisek egymással, működnének.

viszont 40k-ért nem biztos hogy i3-at vennék. törekednék legalább egy i5-re. hosszútávon jobb befektetés.

Gondolod hogy ez az egyetlen probléma :thinking:

Gyenge processzor az árához képest
Nem beszélve arról hogy régi generáció
Bukod a fejleszthetőséget
Lassú memória
Rossz minőségű táp
Na meg a ház.

Ez így mind hibádzik benne. A Build ajánló egyelőre a legjobb opció.

Köszönöm a segítséget,mindenkinek! :slight_smile:

AMD-t ajánlasz?

számomra ez a legszembetűnőbb probléma, vagy inkább mellényúlás, amit érdemes lenne javítani. a többi részlet kérdés. a fejleszthetőséget saját véleményem szerint nem bukja. 1151-es foglalatra lehet még sokáig bővíteni, és a ddr4-es 2400 mhz-es socket is teljesen jó 3-4 évig. ha utána cserélné akkor úgyis dobni kell az alaplapot, ezért nem is érdemes belőle drágábbat venni. legalábbis én így szoktam. tápból én fsp-t vennék, és azt nyugodt szívvel merem ajánlani. a ház meg legyen mindenkinek a saját elképzelése szerint. esetleg nézzen róla videót, ahol véleményezik azt.

7700K-ig, egészen pontosan :slight_smile:

és az nem elég? :slight_smile: mondom, 3-4 év után meg inkább cserélje komplett a belsőt. felesleges előre gondolkozni hosszabb távon.

jó természetesen egyetértek azzal, hogy ha teheti vegyen újabb foglalattal ellátottat, ha nem sokkal drágább.

őszinte leszek, most fingom nincs mennyibe vannak azok az alaplapok amik a 8xxx szériához kellenek.
ha lehet ugyanilyen árban, akkor vegyen olyat. de ha sokkal drágább, akkor felesleges.

Vaaaaagy. Vesz B450-et, amit 2020-ig megtarthat, és abba (ilyen logika alapján) 2023-ig jó az a proci amit utoljára tesz bele. Szóval, kicsit több. (Csodálkoznék hogyha 7700K elég lenne 3 év múlva bármihez)

Senki sem a pénztárcája ellensége… szóval néhány meglátás:

• Ilyen árú és felszereltségű lapot kapsz B360-ast is. Minek vennél B250-et?
    (Bár ilyen áron én nem vennék alaplapot, gyér felszereltség, még gyérebb VRM-mel.)
  • 45e Ft-ért kapsz i3-8100-at, ami 4C/4T az i3-7100 2C/4T-je helyett, ugyancsak miért ha az upgrade path meg kb. ott végződik, ahol B360-on kezdődik i3 után.
  • 45e Ft-ért kapsz R5-1600-at, ami 6C/12T.
    • Mindkettőhöz 25-27e Ft körül kapni jó B360/B450 mATX lapot, és a mostani két piacon lévő Ryzen széria mellett (1000, 2000-es széria) mellett a jövő tavaszi 7nm ZEN2 (3000-es széria) még egészen biztosan bele megy.

@petike2010
Harmadik alternatív megoldás, ha pénzben nem akarsz vegy nem tudsz felfelé menni, hogy meg fogod a korábban linkelt Budget AMD buildet, kihajítod az SSD-t, a házat kicseréled az ablakos kéntventis Tesseract-ra és a GTX 1050 / 1050 Ti helyett legalább egy RX 570 4GB-os kártyát belecsavarsz, azt 55-60e között lehet abszolválni.

Azt ajánlom, amit @sutyomatic írt.

Gigabyte alaplapokat szoktam vásárolni, és ha nem muszáj nem veszem meg a drágábbat, főleg nem asus-t, mert több baj szokott velük lenni, mint sem az olcsóbb gigabyte-okkal. Az a helyzet minél több funkciót építenek bele, annál nagyobb a hibalehetőség is. Én az egyszerűség híve vagyok, azt tudja amit tudnia kell, muzsikáljon szépen és ennyi. Ha jó az anyaghasználat, akkor nem lesz vele baj. A gigabyte szerintem minőségibb anyaghasználatban mint a sokak által kedvelt asus. 20 éve foglalkozok számítógépekkel, így nem mondanám hogy tapasztalatlanul szólok hozzá. Persze ettől függetlenül nem kell ezzel egyetérteni. Ez csak az én álláspontom, tapasztalatok alapján. Haver folyton szopik a 60.000 ft-os asus lapjával, míg sok másik haveromnak semmi gondja az akár 15.000 és 20.000 ft közötti gigabyte lapokkal sem. Én azt mondom, vegyél egy jó, de olcsóbb alaplapot (én mint írtam a gigabyte-ot tudom ajánlani), és mellé egy húzósabb procit (legalább i5) és egy jó videókártyát. Aztán az alaplapot úgy is “kidobhatod” 3-4 év után. Én komplett elszoktam ilyenkor adni (alaplap, proci, ram), és ahhoz a bevételhez némi ráfordítással 3 évente újra cserélem a gép belsejét. Nekem ez a módszer bevált.

Különben a ryzen-ek sem rosszak. Bár gaming-ben nem sok pluszt adnak, inkább renderelés, konvertálás alatt érezni az előnyüket. Ha ilyesmin is gondolkodsz, akkor akár a ryzen is jó választás lehet, vagy egy intel K-s processzor Z-s alaplappal, bár azok kicsivel drágábbak.

Néztél mostanában árakat??? 4-5 fps eltérésért a sokkaldrágább intelt? Itthon van mindkét gyártótól egy-egy proci. Nemréggel ezelőttig intelfan voltam. De árérték miatt kékből vörösbe váltott a hovahúzásom. szépen megrázták magukat mostanában.
Az meg, hogy az olcsóbb lapot preferálod egyéni szocprob. A drágábbak nem azért kerülnek annyiba, mert jobban dizájnoltak. Manapság a legutolsó deszka is rgb, meg vízesés, aranyhal, stb. Azért annyiba fájnak, amit te szabad szemmel soha az életben nem fogsz látni. Az azért ugye megvan, hogy ez a rész köt össze mindent-mindennel? Nagyon sok múlik a lapon és ezt te csak az árán fogod látni leginkább. (és nem az aszuszt védem, mert manapság hulladéknyártásba kezdtek. Jelenleg inkább brand, mint minőség. Más gyártónál ugyanaz olcsóbb. A rog feláras. Gigabyte, msi vonalon nem jár rosszul az ember.)

Valóban ár-érték arányban a ryzen jobb vétel. Ennek ellenkezőjét egyszer sem állítottam. Annyi hogy én bár régen amd-s voltam, még az amd-k6 időkben, a core2 duo óta átpártoltam az intelre, és az i5-i7es szériák sokáig megelégedettséggel töltöttek el, amik mostanában sajnos nem fejlődtek sokat, de némileg ez idő során intel párti lettem. Ennek ellenére nem mondom, és nem is mondtam, hogy bármiben is rosszabb lenne a ryzen. Sőt, ha a munkámhoz fontos lenne számomra egy gyorsabb renderelési sebesség, vagy bármi sok szálat megkívánó hasonló dolog, akkor biztos le is cserélném azonnal a komplett gépem.

Ami meg az alaplapot illeti, hidd el, hogy tudom nem azért drágábbak a drágábbak mert szebbek :slight_smile: Viszont egy átlag felhasználás számára egy olcsóbb de jó minőségű lap is tökéletesen megfelel. Felesleges érte 50.000 ft-okat kiadni. Főleg úgy hogy 3 évente célszerű cserélni. Én az alaplapot inkább céllal választom ki, nem kellenek a számomra felesleges sallangok, és a különbözetett inkább a processzorra, vagy a videó kártyára fordítom. Sokkal többet érek el vele.

Annak viszont örülök, hogy abban egyetértünk, hogy az asus jelenleg inkább brand mint minőség. Ezt tök jól megfogalmaztad, és valóban a rog indokolatlanul feláras. Pénzlehúzás az egész. Gigabyte, msi vonalon jobban jár az ember. Bár nekem régebben msi-vel volt már bajom, gigabyte-al hogy lekopogjam, eddig még nem.