TheVR Fórum

Ezzel a géppel tudok streamelni OBS-sel x264-gyel “medium” vagy jobb minőségben?

Sziasztok!

Ezt néztem ki a build ajánlóból és szeretném megépíteni.
Annyi változást eszközölnék, hogy csak egy 1050 TI lenne benne, viszont Capture Carddal játszanék másik gépről vagy konzolról.

A cél 1080p 30/60fps lenne 3000-
6000kbps körüli bitrátán.
Esetleg “slow”-ra van esély?
Próbáltam az NVENC-et is, de az valahogy nem annyira szép.
Köszönöm a segítséget előre is!

Esszenciális kérdés: Milyen játéko(ka)t?

Witcher3, farcry6, tomb raider, stb.
Ugye mivel ezt dedikált streamer gépnek szánnám, ezért nem is gondoltam, hogy számít a játék.

A mostani gépem egy valamivel gyengébb, 3. generációs i5 és ebben van a 1050TI. Ezzel látom, hogy csak Nvidia kodekkel képes streamelni (csoda, hogy egyáltalán megy vele a dolog :crazy_face: ), de amint kilépek a pixel és a rajzfilmszerű játékok világából bármilyen 3d game irányba és pl egy tps-ben vagy fps-ben nézelődök a karakterrel, egyszerűen csúnya kockás a közvetítés, ami ezzel a kodekkel a twitch-es bitrate-en nem is lehetne máshogy.

Szeretnék egy olyan konfigot, ami képes szoftveresen proszesszorral kódolni a lehető legminimálisabb kockásodással, 720/1080p-ben, akár azon az áron is, ha ezt csak egy dedikált géppel tudom elérni. de ha van jobb opció, figyelek. :grinning:

Sajnos nem vagyok twitch partner, így lehet egyelőre nem is mennék 720p, 3-4000-res bitrate fölé, mert ugye akkor buknék sok nézőt, akik mondjuk mobilnettel néznének, de akadozna nekik az adás full kapacitáson. Azért szeretném a legtöbb potenciált kihozni, ami csak elérhető a körülményekhez igazodva.

Sokat ment a harc a fejemben az intel/amd kérdésen is…
Semmi tapasztalatom nincs az új procikkal, nem tudom mit várhatok el tőlük,.

Jelenleg a keret nem sok, 200k + gpu, ssd, hdd a régi konfigból koltözne át.

Mi a meglátásotok?