TheVR Fórum

Fagyások

Sziasztok!

ez a gépem:

AMD FX - 8320E, rajta egy Kraken hűtő.
MSI GTX 1080 Seahawk (tudom hogy nagyon durva bottleneck)
2x8 Gb Kingston DDR3
Alaplap: Asus M5A87
Win 10 64, Kingston UV 400 120gb SSD-n.
Minden más egy 1 terrás HDD-n.
táp: Aerocool Integrator 850W (kb két éves)

Amióta átköltöztettem a gépemet egy másik szobába, hirtelen fagyásokat produkál.
Az utolsó hang ami éppen szól befagy, a képernyő is, nem reagál semmire, és néha pár másodperc után ki is kapcsol. Néha nem.
Ezt legelőször akkor csinálta, amikor csak pl. a chrome ment, youtuboztam, ilyesmi. Észrevettem, hogyha fut valami játék nem csinálja.

Azóta elkezdte úgy is csinálni. De elég furán. Ha pl. a WoW Classic-al játszom, van amikor 3 perc után kifagy. Közvetlenül utána kipróbáltam Doom Eternallal, (full ultra, 1080p, 60 fps) semmi baja nem volt, pedig órákat játszottam vele.

Arra gondoltam RAM probléma, kipróbáltam, hogy kiszedem egyenként a ramokat. Az egyiket kiszedtem, azzal is szar volt, kiszedtem a másikat, azzal egy napig semmi, ma meg megint WoW közben kifagy.

Kezdek kifogyni az ötletekből. Nagyon remélem hogy nem a videókártya a baja. Folyamatosan néztem a hőmérsékleteket, a GPU nem nagyon megy 45 fok felé, a CPU se megy 60 fölé.

Azt még tudni kell hogy egy elég szar konnektorba volt beledugva a gép legalább egy hónapig, ami zizegett minden egyes bekapcsolásnál. Azóta másikon van. Lehet a táp a baj? Lehet valami elcseszett ez a szar konnektor?

Segítsen Obi-wan Kenobi, Ön az utolsó reményünk.

Hello,

Lehet, hogy a tápegységed haldoklik ha a dugalj zizeget esetleg látszott sötétben egy kis szikra fény az lehet attól is, hogy a vezeték már visszább égett vagy kilazult a csavarja. Így én nem tartom kizártnak hogy kárt tett a gépedben.
Ha van másik tápegységet próbáld ki azzal is a gépedet.

Érdemes lenne egy villanyszerelővel megnézettetni a dugaljakat. Főleg ha régi aluminium vezetékek vannak a házban!

2 Likes

Igazából már az megnyugtatna, ha kiderülne hogy nem a GPU val van baj. Mert a többi nem érdekel, hamarost úgyis proci, alaplap, ram csere lesz…

Szerinted?

az jó ötlet a proci,ram, alaplap, kombó. de mindenkeppen vennek egy olyan psu-t ami a build ajánlóban van, mert nem kell félteni akkor a 1080-t es majd jó lesz az upgradehoz.

Szerinted egy ilyen már elég jó?

en gondolatom: legyen moduláris és mondjuk 80+gold
DE ezek közül válassz:
Seasonic Focus GX széria jelenleg ár-érték bajnok.

Ha esetleg nincs, akkor 80+ Goldból alternatív megoldások:

• Be Quiet! Pure Power 11 (sima, félmoduláris)
  • Be Quiet! Straight Power 11 (teljesen moduláris)
  • Bitfenix Formula (fix kábeles)
  • Bitfenix Whisper M (teljesen moduláris)
  • Cooler Master MWE Gold
  • Corsair RMi, RMx széria (teljesen moduláris)
  • EVGA SuperNova GQ (félmoduláris)
  • EVGA SuperNova G3 (Leadex II beles, teljesen moduláris))
  • EVGA SuperNova G5
  • FSP Hydro G (teljesen moduláris)
  • SuperFlower Leadex II, Leade III (teljesen moduláris)
    (itt tessék figyelni, mert van ahol csak a OEM/bulk verziót árulják (zacsis) és csak 2 év garral.

Edit 1: nekem jelenleg egy corsair rm 750x 80+goldom van (overkill a 750w) de nagyon jo kis táp. kb 2 éve volt 30k

3 Likes

Milyen SSD-n van a Windows?

1 Like

Kingston UV 400 120 gb

Nem valami jó minőségű darab, ráadásul nagyon régi és lassú. Sokkal jobb minőségű modelleket is lehet kapni ilyen árban. Nem csodálkoznék ha gyárilag halott lenne és ezért akadna a Windows.

3 Likes

Azt mondod vegyek egy samsung evót inkább?

Vagy vegyél egy olyan SSD-t ami nem brutál drága és mindennapos használatra bőven elég, például Crucial MX500, Kingston KC600, vagy Western Digital Blue.