Fejben összeállított buildhez kérnék szépen segítséget

Sziasztok, srácok!

Ismét szeretném a segítségeteket kérni, ezúttal PC építés ügyben.

Elérkezett az idő, hogy megszerezzem életem első személyi számítógépét. Össze is állítottam magamnak egy gépet elméleti síkon. Viszont nem tudom, hogy egyáltalán fog e működni, és milyen szinten?

Processzor: AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz 8-Core Processor
Processzor hűtő: be quiet! Dark Rock Pro 4 50.5 CFM CPU Cooler
Alaplap: MSI MPG X570 GAMING PLUS ATX AM4 Motherboard
Memória: G.Skill Ripjaws V 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3600 CL16 Memory
Tárhely HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5” 7200RPM Internal Hard Drive
Tárhely SSD: Samsung 860 Evo 250 GB 2.5” Solid State Drive
Tárhely SSD: Samsung 860 Evo 250 GB 2.5” Solid State Drive
Videókártya: NVIDIA Geforce RTX 2060 SUPER 8 GB Video Card
Tápegység: EVGA SuperNOVA P2 750 W 80+ Platinum Certified Fully Modular ATX Power Supply
Számítógépház: Kolink INSPIRE K1 RGB

Ezt a buildet kb. 50%-ban gamingre használnám, 40%-ban streamelésre, a maradék 10%-ban pedig csak hétköznapi internetböngészésre használnám.

Két problémám van összesen: 1. A költségkeret felső határát nem igazán tudom tovább tolni.
2. Sajnos a gép magassága nem haladhatja meg a 41 centimétert, mert nincs több helyem hozzá. Igazából már a 41 is túl van a kényelmes határán, mert 38 centi alatt lenne a legtutibb, de ezt a picit még el tudnám csalni valahogy.

Ha nem elég az információmennyiség, akkor szóljatok!

A gyárat fel kéne gyújtani, beszántani és sóval behinteni.

Megnézed a buildajánlót.
kiválasztod a keretednek megfelelő gépet és kész.

Az már minigép és drágább összehozni, mint egy normált.
Inkább a hellyel variálnék.

A kérdés például lemaradt.
MSI-nak X570-es chipsettel két használható lapja van: Tomahawk, és Unify. Az összes többi modellnek komoly problémái vannak VRM hűtéssel. Jobban jársz ha B550-t, vagy esetleg B450-t veszel (csak győződj meg róla hogy támogatja a 3700X-et).

2 Likes

Sajnos, ezek szerint nem most lesz gamingre alkalmas gépem, mert a hely jelenleg variálhatatlan. :cry:
Köszönöm a választ!

Igen, a kérdőmondatot sikerült kifelejtenem. A házra irányult volna a kérdésem fő része. Jó ez a ház? De erre már kaptam választ.
Köszönöm a segítséget!

Feldobsz egy polcot a monitor fölé és rárakod a gépet.

Az élethelyzetem nem teszi lehetővé ezt a megoldást.

Mennyi a kereted a gépre?
Mert akkor megnézzük mit lehetne kihozni belőle.

6 Likes

Szia,

Háznak inkább egy Cooler Master MasterBox Q300L-t ajánlanék. A táp nagyon jó de a konfighoz elég az EVGA SuperNOVA 650 GQ is. A két Samsung SSD helyett én inkább egy 500 GB-os Crucial MX 500-at vennék, alaplapnak pedig egy B550m Mortart, a RAM-ot pedig cserélném Crucial Ballistix-re, abból a 3200MHz-es 16GB-os kit is simán szokott menni 3600 MHz-en.

Én azt nem javasolnám mivel a táp miatt kb semmi hely nem marad a vidiakrinak levegőt szívni , esetleg egy THERMALTAKE - CORE V21 ház megfeleő lehet én szerintem ha a 2 oldalsó panelt fel lehet cserélni így az árukereső kép szerinti elrendezésben, és akkor a nyitott oldallapnál tudna levegőt szívni de persze ha csak ezt meg lehet valósítani és elfér ez az alacsonyabb de szélesebb házikó . Persze a fentebb említett Micro ATX es alaplap-al .

1 Like

Nekem egy ilyen van itthon, a táp semmit nem befolyásol a légáramlásban. Teljesen jó egy olcsóbb háznak, de nem szellőzik annyira jól mint amilyennek látszik.

Szóval akkor úgy tűnik a képek becsapósak , mondjuk a szellőzés része meglepett pedig eléggé nyitottnak tűnik .

NZXT h200 az belefér a megadott méreteknek és még a szellőzése se rossz.

A kényelmes keretem az 420.000 Ft, de túlcsúszhatok 50.000-rel, akkor sincs nagy baj.

Azért terveztem 2 SSD-vel, mert úgy tudtam, hogy az SSD-ket nem lehet, vagy csak nehezen lehet particionálni. Könnyen lehet, hogy ezt is rosszul tudom!

Egész nap gondolkodtam ezen a helykérdésen és arra jutottam, hogy ugyan magasságban képtelen vagyok teret teremteni, de szélességben tudok egy kicsivel nagyobbra nyújtózkodni. Ezért elgondolkodtam egy fektetett megoldáson. Viszont egy fektetett PC létrehozáséhoz még annyira se értek, mint az állóhoz. És ugye, mint az tegnap kiderült, ahhoz se konyítok.
Egy fektetett házba külön fektetett hardvereket szükséges venni?

Semmivel sem bonyolultabb particionálni mint a hdd-t. Nézd meg esetleg azt a buildet, amit ajánlottam, az a ház neked nem megoldás? építettem már olyan házba gépet és nem volt gond vele, a mérete miatt pedig nálad is elférne.
Ha fektetett házat szeretnél ugyanazokat az alkatrészeket kell megvenni, egyedül a cpu hűtőre kell figyelni, hogy beférjen.

Megnéztem ezt a házat, megfelelő lenne nekem is.
A Micro/Mini szavaktól tartok egy picit. Nem kisebb a teljesítménye/tartőssága a Micro/Mini alkatrészeknek?

Ha jó minőségűt veszel akkor nem annyi hogy kevesebb dolgot tud de az is szerintem átlag felhasználó számára elhanyagolható max a háznál van gyengébb szellőzés vagy hogy szűkös tud lenni a hely de ahogy @Loach írta azokat a konfigokat úgy rendben lesz akkor ezek szerint ezzel a Cooler Master házzal ha pedig csak egy egyszerű házat raksz össze és elfeketted nem kell azon kívül csinálni semmit vele .

1 Like

Ez tetszik :slight_smile: nagyon is :smiley: :+1:

2 Likes

Ez az ötlet tetszik a legjobban nekem is. :grinning: Fel szokták tüntetni a házak “specifikációinál”, hogy fektethető-e vagy csak a képek alapján kinyomozható?

Igen. Ha a csavarok az oldallapon gumival vannak fedve, arra rá tudod tenni. De veszel ilyen kis filc korongokat amit székek lábára szoktak rakni és meg is van oldva.

3 Likes

Az oldalukon nem szokásuk levegőt venni a gépházaknak?

1 Like