Fejlesztés RTX 2060-ra

Sziasztok! Lassan szeretnék új videókártyát vásárolni. Egy R9 290-ről fejlesztenék. Én az RTX 2060-at néztem ki, abból is a Gainward Phoenix- eset. 1920x1200-ban játszom. Az R9 290-esemmel olyan bajom van, hogy szerintem elromlott a hőérzékelő szenzora, mert amikor játszom és magas a terhelése, akkor a ventik nem kezdenek el gyorsabban forogni és egy bizonyos hőfok után lekapcsol az egész. Ezt az msi afterburnerrel megoldottam. A procim egy i5-4690. Elvileg belemenne a gépbe, több PC builder weboldalon már egyeztettem, de gondoltam még itt is rákérdezek, biztos ami biztos. A végső kérdés az lenne, hogy megéri-e a fejlesztés, illetve milyen más kártyát ajánlotok.

Erről a kariról valid lépés a 2060, ha ezt a kategóriát célzod meg. Helyette nem nagyon van jelenleg opció a kategóriában, AMD vonalon a Vegák, GF-nál meg ez előző széria 1070Ti-1080 magassága is drága és kifutó. A Gainwardot már a Palit hozza, de panaszt annyira még nem láttam róla forumokon.
A procid viszont némi bottlenecket bemutat, főleg 1080-on ha magas fps-t célzol meg, de ha lejjebb adod kb az 580 jöhetne szóba ami egy bő kategóriával már gyengébb kari.
Szvsz ha tervezel fejlesztést mondjuk egy éven belül mehetsz a 2060-ra, ha nem akkor esetleg egy 580 8gb, és majd később az egész (1-2 év múlva már tisztábban látszik, hogy mennyire lesz szűk a Vram a 2060-on).