Film betétdalok

Detto, még mindig magam előtt van, amikor a késő esti vetitésen Aréna Plaza Cinema City Imax mozijában felcsendült. Hiába Nolan & Zimmer páros zseniális

mostanában úgyis felkapott a ghost in the shell

Hat hogyan lehetseges, hogy meg senki sem linkelte a valaha volt legcsodasabb focimdalt? :slight_smile:

Gyerekkorom szep emleke, amikor felcsendult ez, Hammond ikonikus mondataval: “Welcome to Jurassic Park!” A Jurassic World bar nem lett olyan sikeres, de paras szemmel neztem, amikor ott is felcsendult ez.

Ennnio Morricone , Guido és Maurizio de Angelis (Bud Spencer,Terrence Hill filmek).E 3 embernek az összes betétdalát imádom,de ha választani kell egy legjobbat,akkor az a “The Ecstasy of Gold” a Jó,a Rossz,és a Csúf film utolsó jelenete,amikor a temetőben vannak(mellesleg a metallica ezen muzsika feldolgozása is remek!)

Simply the best <3 :smiley:

De egyébként az egyik tényleges kedvencem az inkább ez :smiley:

ezeket ismeritek? :slight_smile:

Ez megvan?

A film emlékeztetett engem rá, hogy mennyire is szeretem ezt a számot, főleg Limp Bizkit feldolgozásában :slight_smile:

Csupa csupa kiárly zene. Jó az ízlésetek. :slight_smile: :+1:

Nem tudom mennyire elfogadható egy animációs film betétdal ebben a témában (ha nem akkor törlöm), de nekem ez nagyon meghatározó volt gyerekkoromban. Legszívesebben én is szolárszörföztem volna. :smiley: Még most is kiráz a hideg, ha meghallom.

A világ legrosszabb tv showi című listán 8. helyen szerepel. Ez a betétdal a legkilencvenesévebb ami létezik. Challengelek mindenkit, hogy találjon olyat, ami jobban jellemzi ezt az időszakot :smiley:

Nem a klasszikus értelemben vett betétdal, de elég sok filmben szerepelt. Nekem az egyik kedvencem.

John Williams pl szereti Dvorak zenéit. (Jaws, több Star Wars zene is elég közel áll a plágiumhoz.)

Persze ne felejtsük el Vágó úr műsorát sem. :smiley:

Örülj ifjú Ember a fiatalságodnak…

https://www.youtube.com/watch?v=fVl1ehbo9DU

Katonák Voltunk

És még egy mert most nézem :slight_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=JrdEMERq8MA&list=PL2XVs2vimoLOIwrh5f-PEcd7f4MmfljZ_&index=0

azt nem tudom tudjátok e, hogy az always look on the bright side anglia legnépszerűbb temetési zenéje :smiley: igazi angol humor :slight_smile:

Hát nállam ez az abszolút favorit. https://youtu.be/wCyZyN2sW4M

Hazai pályára tévedve, nálam Hrutka Róbert filmzenéi jönnek be (nem kicsit elfogultan). A Magyar Vándortól, a Valami Amerika 2-ig, és egészen a legújabb Kincsem filmig.
Külföldön egyértelműen Hans Zimmer.

Ez egy nagyon jó kis topic. Én eléggé filmbuzi vagyok, így sokszor előfordul velem az amit a topic nyitó mondott. Párat beraktatok már amit én is hallgatok, így azok nem rakom, nade itt egy kis lista:

Előadó - Cím - Film/sorozat

John Murphy - The Surface Of The Sun - Sunshine film illetve Kick-Ass is instant beugrik.

John Murphy - 28 Weeks Later & 28 Days Later theme song

John Murphy - Adagio In D Minor - Sunshine illetve Kick-ass szintén használta

John Murphy - In the House, In a Heartbeat - 28 Weeks Later & 28 Days Later

És még nagyon sok. :blush:

Annie - Anthonio - The Guest

Survive - Omniverse - The Guest

Survive - Hourglass - The Guest

Lenne még mit linkelnem, de nekem tényleg hosszú listám van erre, utoljára Philip Glass jön, az egyik kedvenc szeneszerzőm. Rengeteg film és sorozatban hallhattuk munkásságát.
Philip Glass - The Hours

Philip Glass - Opening/Ending - Koyaanisqatsi 1982

Philip Glass - Metamorphosis One - Battlestar Galactica, Person of Interest

Philip Glass - Truman Sleeps - Truman Show

+1 Bonusz mert egy csomó eszembe jut és így megállítom magam:
Danny Elfman - This Is Halloween - Nightmare Before Christmas

Greg, ha már Hans Zimmer…

Kiváló zenék vannak benne!

Nekem ennek a filmnek a zenéje volt maradandó hatású

Equilibrium

Én akartam Glass-t, de megelőztek :slight_smile:

Az én kedvencem a Szárnyas Fejvadász soundtrack-je(1982-ből!)

Az egyik legmegkapóbb zenés betét “A Jó, A Rossz és a Csúf”-ban hangzik el:

És mivel most láttam a “Száll a kakukk fészkére”-t, annak a főcímdala:

Továbbá mivel nemrég ért véget a Twin Peaks 3. évada, ezért belinkelem annak a főcímdalát is - az eredeti sorozatban baromi jó zenék voltak, ez az egyik:

A prequel filmből pedig ez a kedvencem:

Még mindig azt mondom hogy ha epic filmzene… Akkor ez :

Ha epic játék zene :

Hát nah… Az öreg Hans még mindig epic