Film betétdalok

“Engedely kerek kezetfogni a legbatrabb ember lanyaval, akit valaha ismertem.”

Jerry Goldsmith -Elemi ösztön / elég furcsa / különös zene , a kiismerhetetlen és veszélyes Sharon(!)Stone -hoz nagyon illett. :

és egy másik J.Goldsmith -szerzemény : Alien (1)

Micsoda klasszikusok, hát akkor az én kedvenceim, amelyek kimaradtak (vagy csak elkerülték a figyelmem)…

Rettenthetetlen

Szenvedélyek viharában

Az utolsó mohikán

Bronxi mese - betétdal

A Maffiózok egyik legjobb betétdala nagyon bírom.

Ez pedig az egyik legbaszóbb főcímzene ever!!! Alan Silvestri nagyon ért ahhoz hogy üssön! :smiley:

Amikor a Kaliforniai álom -című film végére értem, akkor az első gondolatom az volt ,hogy ezt újra meg kell néznem / hallgatnom (most rögtön)! Filmzene -

Oké! Ez a zene (itt lent) több filmben is hallható volt. Rátok bízom, hogy milyen képet társítotok hozzá !

Noha a film nem a best volt, a zenéjét szeretem. És az AC: Originsban is gyakran visszaköszönt pár részlet a filmzenéből.

A másik nagy kedvenc az Ender’s Game (Végjáték) zenéje. Itt is a könyvhöz képest kissé “érdekes” a film. Ha valamit elért, az az, hogy ez az egyetlen olyan film, ahol Harrison Ford karakterét úgy rühellem, hogy arra szavak sincsenek. De a zene…nah azt viszont képes vagyok napokig hallgatni folyamatosan.

És 3.nak még az August Rush című filmet emelném ki. Maga a film is emlékezetes volt számomra, a best jelenet mégis a koncert rész. Mindegy hányszor hallgatom meg, libabőrös leszek tőle.

Moneyball - Soundtrack OST

“…a dallam mellé kép is társul, egy jellegzetes filmbeli pillanat vagy hasonló.”

SRP%20EP

!!!

Egy csomó zenéjüket Guido and Maurizio De Angelis szerezte akik Oliver Onions néven is tevékenykedtek. :slight_smile: