Filmek és játékok alatt néha kiesik a hang 1-2 mpre

Sziasztok!
Az a problémám hogy csakis film nézés és gamelés közben random időközönként elmegy a hang 1-2 mpre (yt videó,stream nézés stb alatt nem).

Setup:

Strix b550f
ryzen5600x
6700xt
2x8 3600mhz cl18 g.skill trident z
lg sn4 hangprojektorról megy a hang
a képet meg egy lg oled 55b7v tv adja

Mindent probáltam már, bios frissités, gép újra rakás legfrisebb driverekkel, lehuztam a hangprojektort hatha az szart be de nem, masik merevlemez stb
Utolsó tippem hogy az alaplapi hangkartya meghibásodott szóval mielőtt lecserélem megkérdezlek titeket hátha tudtok valami okosságot mondani :slight_smile: előre is köszi

Szia!

Hogyan van összekötve a sok cuccos? HDMI a TV-be és a TV-ből HDMI vagy optikai vezetékkel csatlakozik a sound bar? (vagy bluetooth-on ami a legrosszabb)

AMD chipset driver az AMD oldalról van?
A videokártyáé szintén?
A Realtek driverek pedig az Asus oldaláról?

Milyen op.rendszert használsz? Microsoft-os (MMCT-s nem Rufus-os) licenszes vagy torrentes KMS-es?

hdmivel van összekötve de ha lehuzom az egesz projektort akkor is fenn áll a probléme
minden driver hivatalos oldalrol lett letöltve igen
a rendszer az windows 11 de torrentes

Akkor kezd azzal, hogy visszaállsz Win10-re, mert a 11 még jó ideig hulladék marad és mindenképpen innen töltsd le és a Microsoft Media Creation Tool-al készíts telepítő pendrive-ot:

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

Itt pedig fillérekért kapsz licensz kulcsot:

Ha nagyon keményen minden oldalról jogtiszta és kikezdhetetlen forrásból származó kulcsot akarsz magyar ÁFÁ-s számlával, akkor pedig:

• Megbízható legális hazai forrásból ÁFA-s számlával: ITT (SzoftverPremium) @dextyh121
    !!! Külön köszönet @dextyh121 kollégának, aki további kedvességet biztosít a fórumról érkezőknek az alábbival !!!
  • 2.000 Ft-os kedvezményt biztosító kuponkód: WeAreTheVR
    (A Pénztárban tudjátok beváltani.)

Nem mintha olyan hatalmas különbségek lennének, csak sokaknak a “szürke kulcs” illegálisan tűnik… Csak éppen pont a Microsoft-ot nem érdekli.

2 Likes

köszi,win10 felrakas is megvolt már akkor csak mégrosszabb lett az egesz :smiley:

Fura, mert nálunk Asus ROG-gal és Asus TUF-al is van(volt) összekötve 55"-ös Samsung QLED és Samsung sound bar és nincs probléma. Igaz, Nvidia kártyával és AMD procival. (ráadásul 10+ méter HDMI-n keresztül)
Másik HDMI kábelt próbáltál már? Ill. az alaplapi HDMI-vel?

100% LEGAL!
Nagyon komolyan vesszük azt, hogy ne lopjuk el más szellemi termékét! Ezért az olyan jellegű megnyilvánulásokat/bejegyzéseket/hozzászólásokat AZONNAL TÖRÖLJÜK, amelyek arra buzdítanak bárkit hogy töltsenek le egy szoftvert/játékot valamilyen nem legális forrásból. A felhasználót pedig először figyelmeztetjük, majd ha ismét előfordul ilyen akkor véglegesen TÖRÖLJÜK AZ ACCOUNTJÁT!

Vedd ezt első figyelmeztetésnek!

2 Likes

Legyél picit elnéző kérlek, én kérdeztem rá, Ő meg őszinte volt.

6 Likes

Ha az is virágbolti volt akkor ne csodálkozz.

Nekem is össze van kötve a géppel LG tv és LG sound bar. Nincs semmi gond. HDMI van mind 2 helyen.

3 Likes

Mellesleg az alaplapi hangkártyának és bármelyik HDMI portnak nincs köze egymáshoz. Mivel a HDMI portok a videovezérlőkhöz tartoznak, tehát a videokártya drivereknél és videokártya audio eszközeinél kell keresni a hibát.

Szerintem megkellene próbálni optikati kábellel összekötni.

2 Likes

Na bejött a képbe egy érdekes dolog, rá dugtam a csajomnak a tvjérere a gépet (Hitachi valami 4K, elég gagyi)
Azon semmi probléma nincsen :smiley:

Most a tv a szar akkor vagy elképzelhető hogy valami beállítás beli probléma?

Igen. :rofl:

Hopp! Nem frissített a tv mostanában? Még az előző Lg-m csinálta, hogy kapott egy frissítést és akadozott a hang és csúszott filmeknél. Kábeles adás jó volt. Vissza ápgrédeltem és jó lett.

1 Like

nem nagyon,legfrisebb szoftver van rajta,probaltam ujra huzni de nem lehet pendriverol se

eddigi fejlemények:

-oled tvmmel szarakodik,
-sima led tvvel müködik
-pendrive be az oled tvbe,film lejatszás,müködik
-laptoprol film elindít,összeköttöm az oled tvvel,muködik

WTF??? :smiley: megörülök

1 Like

Az hogy torrentes, nem jelenti azt, hogy nem is legális. A Windows ugyanúgy letölthető ingyenesen a hivatalos oldalról is, az EULA csak az aktivációs folyamat megkerülését tiltja. Ami nem feltétlen van benne a torrentes verzióban, bármikor lehet aktiválni kulccsal, vagy anélkül is használható, csak akkor ott lesz az az idegesítő vízjel a sarokban.

1 Like

Mi az ki vagy te az anyja?:smile:

Értem én hogy meg kell védeni a másikat a gonosz moderátortól.

Úgy letámadtam, rögtön ki is bannoltam.

Dehogy konkrétan is válaszoljak ne csak humorizáljak.

Tudom, hogy lehet legálisan is torrentezni, de remélem az belátod hogy az emberek a torrentezés kifejezést általában nem a legális formára szokták használni.

1 Like

Ha egy kommentárod nem úgy sikerül ahogy szeretnéd, van egy kis ceruza ikon a jobb alsó sarkán, amivel szerkesztheted.

Nem kell mindig törölni és újat létrehozni.

Eddig még nem merült fel, de milyen verziójú HDMI kábeleket használsz?

1 Like

2.1