Filmek, sorozatok

Boardwalk Empire az egyik kedvenc sorozatom újra elővettem most darálom le már negyedik alkalommal nem tudom megunni egyszerűen. Most kivételesen magyar szinkronnal nézem és azt kell hogy mondjam kiváló szinkront készítettek hozzá. Végh Péter nagyszerű választás volt Buscemi hangjának. Emlékszem 1 év eltéréssel indult a Trónok harcával és utólag kicsit sajnálom is hogy a HBO “beáldozta” a Game of Thrones miatt. 2-3 évadot még elbírt volna Nucky Thompson és a többi gengszter története volt még benne kakaó bőven.
Ez pedig egy szenzációs videó a sorozatról! Elég spoileres aki nem látta a sorozatot az futás megnézni. Aki látta az pedig élvezze a feltöltő remek kis videóját.
SPOILER

True Detective 3.évad

Van egy kis időm igyekszek pótolni néhány filmet és sorozatot ez idő alatt. A 3.évad visszatért a nyomozgatáshoz ugyanúgy mint az első évadban itt is egy nyomozó páros a főszereplő és egy elég szövevényes eltűnéses/gyilkossági ügyet derítenek fel. Szintén az első évadhoz hasonlóan itt is év tizedeken átível a nyomozás egyre több rejtéllyel és buktatóval az ügyben. Szerintem a végkifejlet ugyanúgy mint az első évadban kicsit gyenge és nem igazán ad katarzist viszont nem emiatt emlékszünk sokan az első évadra. Hanem a sorozat hangulata és a remek párbeszédek miatt és persze Matthew Mcconaughey és Woody Harrelson remek alakítása tette emlékezetessé. Ez a harmadik évadban sincs másképp Mahershala Ali és Stephen Dorf legalább annyira jók mint a nagy elődök. Én nagyon élveztem ezt az évadot is de azt nem árt megjegyezni hogy nagyon lassú tempojú a sorozat szerintem még az első évadnál is lassabban halad a cselekmény ezt nem árt figyelembe venni annak aki elkezdi darálni! :slight_smile: A 2.évadot szándékosan nem említettem mivel az nem egy klasszikus értelemben vett nyomozós történet hanem inkább egy “gengszteres” story ennek ellenére én azt is szerettem.

Az új Picard series az NAGYON várós :slight_smile: csak remélem nem erőszakolják megint meg a Star Trek univerzumát mint azt a Discovery-vel tették.

Valamint a Londoni Film and Comic Co -on mind Michael Shanks mind Joe Flanigan elhintette, hogy “talán” az MGM kezdenj akar végre megint valamit a Stargate franchise-al is ami ismétcsak igen várós lenne.

No meg jönnek lassan a Star Wars és Marvel sorozatok. Valahogy csak eltelik az idő :slight_smile:

Talán még jó is lehet.

Lucifer S5
Befejező ep. Remélem jó lesz :roll_eyes:

Csodálkozom hogy abbahagyják, a 4. szériát eléggé zabálta a nép.

Én is imádtam. Amióta a Netflix átvette, sokkal nagyobb figyelmet fordítanak a “Devil an’ Hell” részére a sorozatnak. Ezért kezdik az emberek szeretni szvsz.

hm, szoval azt mondjatok le kellene daralnom a 4. evadot? :smiley: A 3. nekem nagyon nem jott be…

A 3. vége miatt mindenképpen. Illetve az egész s4 Luciferről és a DaH ról szól.

Na akkor azzal fogom leobliteni a Time Trax-et. Amirol valamiert azt gondoltam, hogy jobb, mint amilyen, mert gyerekkent tok meno volt, de rajottem, hogy ha kivesszuk a keves scifi elemet, akkor csak egy sima hetiugyes nyomozos sorozat :smiley:

Viszont ha mar nosztalgia, ha valakit nem zavar ha egy sorozatot 1 evad utan elkaszalnak, es akar latni egy egesz okes scifi-misztikus sorozatot, akkor ajanlom az Invasion-t, vagy ahogy nalunk futott a Rejtelyek varosat. :slight_smile:

Az a baj, az ilyen 1 évedos kaszálókkal, hogy semmi értelme belekezdeni…pont mintha minden könyvet abbahagynál az első fejezet után.

A Lucifer S4 nagyon jó lett csak Lauren German VÁLLALHATATLANUL szétbotoxoztatta magát :smile: Az első részben mármár hajaz valami travira a feje :stuck_out_tongue: Még szerencse, hogy Inbar Lavi kompenzálja kicsit :smiley:

Tom Ellis viszont nagyon kapós lett a Lucifer miatt…kis szerencsével sokkal többmindenben jelenlessz a jöbőben mivel igen jól adja :slight_smile:

Oh ezzel nem feltetlenul ertek egyet. Az egyik legjobb urwestern sorozatot se folytatattak tovabb, pedig kar lenne barkinek is kihagyni a Firefly-t :smiley:
Sztem aki vevo egy kis nosztalgiara, esetleg fiatalon elkapott belole par reszt a TV-ben, az siman beprobalhatja… :slight_smile:

Mondjuk azt sosem értettem miért kapták fel annyira… egy teljesen felejthető B-s sorozat volt… NEM ROSSZ de felejthető.

Plussz az kapott ugye egy lezárást film formájában és megannyi könyv is megjelent…

Nekem annó az Earth 2 sokkal inkább bejött. Azt is elkaszálták persze.

De egyik személyes kedvencem a Babylon 5 aminek a spinoff-ját a Crusade-t is kaszálták MÉG MIELŐTT AZ ELSŐ RÉSZ LEMENT TV-ben…merthogy a társaság meggondolta magát és kibujt a szerződés alól.

Babylon 5-öt pár éve néztem újra, még mindig zseniális sorozat.

Nekem B5, Stargate Sg1/Atlantis meg Star Trek TNG/Voyager/DS9 kb évente ujranézős… még ha edzés közben is de megy a háttérben és végigdarálom :smile:

HBO GO-n elérhető nagyon “jóféle” sorozatot tudtok ajánlani esetleg? :smiley:

Jöhet minden.

Amit sosem fogok megérteni, hogy a Game of Thrones-ban mit eszik mindenki.

Számomra egy okádék , szar, dögunalom sorozat volt aminek végigaludtam az első 2 évadját azután hagytam a picsába :smiley:

Pedig még a könyveket is elolvastam, hogy “lehet azok annyira…azért szereti mindenki” DE NEM… legalábis nekem NAGYON NEM jött be :stuck_out_tongue:

Ízlések és ízléstelenségek ugyebár :smiley:

Én a könyveket nagyon szeretem, a sorozatból úgy az első 4 évadra azt mondom oké volt, aztán elkezdett süllyedni a hajó…

Expanse? Első évad még elég gyengusz de utána szépen fejlődik.

Először gyenge, meg minden percben fülledt erotika… kicsit túl lett tolva :smiley: Utána alakul

Na ez az Earth 2 nekem tok ujnak tunik, marmint nem remlik, hogy egyaltalan hallottam volna rola :smiley:
Elvileg az Invasion-nek is jo volt a fogadtatasa, csak 18-49-es savban nem neztek elegen, ezert kaszalta el az ABC, a CW meg akarta menteni, csak aztan kiderult, hogy tul draga :smiley:
Firefly lezaro film nincs, es nem is volt sose. :smiley: Ugy vagyok vele, mint a Dexter vagy a Himym eseteben, az utolso resz 5perccel rovidebb, mint a tobbi, ki erti ezt… a vago biztos veletlen levagta :wink:

Na a B5-rol meg remlik, hogy kis pisiskent neztem, de valahogy nem vitt ra a lelek, hogy most lenyomjam az egeszet :smiley:
GoT-tal meg sztem az a helyzet, hogy ha nem fekszik a fantasy-ba oltott House of Cards, akkor nem jon be, mindenkinek nem tetszhet, en is kb a 4. evadig szeretem :smiley: Egy ideig vartam, hogy majd a konyv szepen lezarja, de sztem sose keszul el az utolso 2 resz… :confused:

@Stanbacsi igazabol ami HBO gyartas, az szinte mind jo :smiley: Sharp Objects, Deadwood, Sirhant muvek… + a heten neztem meg A Young Doctor’s Notebook & Other Stories-t, es az is baromi jo volt. 2evad osszesen csak 8db 20-25 perces resz…