Filmek, sorozatok

A Serenity a Firefly “lezárása” legalábbis mindenki úgy tekint rá…bár több kérdést vet fel mint amennyit megválaszol :smile:

1 Like

I know. I know… de az NEM tortent meg… erted? :smiley: En valahogy utaltam. :smiley: azt hittem egyebkent, hogy a Dexter meg himym vege utalasombol ertheto lesz :smiley:

Igazából alig egy maroknyi sorozat van aminek nincs a vége elszúrva. Szerintem az SG1-t is akkor kellett volna abbahagyni mikor végelett a 8ik évadnak… RDA nélkül már nemvolt meg a csapatdinamika… ő meg ugye mindenképp kiszált a betegsége meg családja miatt a rendszeres szereplésből.

Amire úgy emlékszem, hogy méltó befejezést kapott az a B5, Friends (talán a Star Trek-ek) és még pár kissebb sorozat… de a legtöbb vagy ellaposodik vagy teljesen elmegy az alapkoncepciótól mire végetér.

De elrettentően rossz lezàràsokra is van példa bőven… Under the Dome, Lost…

Nekem a Voyager vege se tetszett… Marmint lement a csata, repulnek a hajok a fold fele, es vege… WTF? :smiley:
Under the Dome azon keves sorozat koze tartozik, amibe beleneztem, de a pilotot se neztem vegig :smiley: a Lost-ot meg anno neztem TV-ben, az elso 2? vagy 3? evadot, aztan lemaradtam, es sose lattam a veget. Le van kapva alapitvanyibol, es mivel most pucolom ki a HDD-ket, karacsonyra uj gep van tervezve, kevesebb tarhellyel, addig sztem potolom :smiley:

Btw most nezem, hogy az Earth 2-ben Clancy Brown is jatszik? Mar most kedvelem ezt a sorozatot akkor… :smiley:

P.s.: Nincs valakinek Idonyeroje? Erosen szuksegem lenne ra… :smiley:

Egyebkent ha mar tulertekelt sorozat, akkor en most asszem ledobom az atombombat…
Unpopular Opinion, de a Breaking Bad tul van ertekelve… Nem azt mondom, hogy rossz sorozat, de mindenki ugy beszel rola, mint a sorozatok nonpluszultraja, de sztem boven nem annyira jo…

1 Like

A Breaking Bad-el egyetértek teljes mértékben. Megintcsak NEM egy rossz sorozat de NEM akkora nagy világmegváltó mint aminek bevan állítva.

Jön a Black Friday…WD-nek mindíg van valami jó akciója :slight_smile: én idén megütöm a 30+ TB-ot :smiley:

1 Like

Jezusom :smiley: Az szep…
Hat en most 120gb SSD+3TB HDD-n vagyok, de tervezem, hogy az uj gepben csak 1TB-ot tartok meg +500-as vagy 1TB-os m.2-est :smiley:
Mostanaban elegge ataltam a streamingre - Netflix, Amazon, HBO… Nem igazan kell mar a nagy tarhely… :smiley:

Én éppen a napokban darálom. Thomas Jane élete egyik legjobb alakítását hozza és nekem nagyon tetszett az ő “Noir”-os nyomozgatós szála. A frakciók is nagyon érdekesek a Föld az Öv és főleg a Mars. Az új fenyegető idegen veszély is nagyon jól van felépítve. Nagyon tetszik ez a protonmolekula nevű idegen víruszerű valami. Amiről eddig nem derült ki hogy pontosan micsoda. Remek sorozat a Battlestar Galactica magasságaiban is lehet ha így folytatják. Bár a színészek nem túl erősek egy kettőt kivéve Jane-t és Shohreh Agadashloo-t akik kiválót alakítanak.
Meg ha jól tudom konkrétan egy regény ciklusból készül a sorozat szóval meg van az alapanyag hozzá. A jelenleg futó scifi sorozatok közül messze a legjobb a The Expanse.

1 Like

Elvileg Martin a The Winds of Winter utómunkálatain dolgozik már. Ami az előzetes tervek szerint 1500 oldalas lesz. Egy interjúban pedig beszélt az utolsó könyvről is ami a A Dream of Spring-et viseli arról azt állítja Martin hogy akár 1600 1700 oldalas könyv lehet és nem ott fog véget érni ahol a sorozat.

Az a baj, hogy en szkeptikus vagyok mar Martinnal kapcsolatban… Majd hiszem, ha latom a kiadott konyveket :smiley: Mert mostanaban szegeny foszer mindennel foglalkozik, csak a GoT-tal ne kelljen…

1 Like

Ez is igaz! :grinning:
Martinnak volt valami scifi/horror sorozata is a Nightflyers vagymi netflixes volt asszem De két részt bírtam belőle megnézni nem lett jó sajnos az sem. Asszem az első évad után el is kaszálták a sorozatot.

1 Like

Igen, bar az egy novellabol keszult, es elvileg az iras jobb mint a sorozat :smiley: + ugye most keszul egy uj jatek is, amihez o irja a storyt… :smiley:

Érdekesség: akik írják, azok társírók voltak Martin mellett, nem véletlenül mondják sokan hogy scifi GoT. :slight_smile:

Decemberben jön az új évad, már az Amazonon.

1 Like

Jaja! Az első évad amikor megjelent belőle akkor megnéztem az első két részt és tetszett is aztán idő hiányában félre raktam. Később olvastam hogy a 3.évad után kaszálta a Syfy ezért úgy voltam vele hogy nem is fogom folytatni. Viszont nem rég olvastam a sorozatjunkie-n hogy megmentette az Amazon a sorozatot nahh mondom ez egy jel. Múlthéten pedig neki ültem darálni! :smiley:

Elvileg már berendelték az 5. évadot is, pedig a 4. még ki se jött :slight_smile:

2 Likes

Lucifert végeztem ki, valamint jelenleg a Tizenhárom okom volt van terítéken.

Fuh, most jovok a mozibol, es ugy ereztem muszaj kiirnom magambol a mai elmenyeket. 2 filmet neztem meg, ha mar arra jartam :smiley:
Az elso A liderces mesek ejszakaja, amirol valamiert azt hittem, hogy King adaptacio, de megse :smiley:
Viszont ennek ellenere kellemes kis film volt. Ami filmek eszembejutottak kozben/utana, azok az AZ, Libabor, Stranger Things… Szoval akinek az bejott, az siman probalja be ezt is, sztem elvezni fogja.

Ezutan egy laza 30 perces szunet utan jott a masodik film. Midsommar, aminek a magyar cimet - bar altalaban nincs veluk bajom, de most… - nem vagyok hajlando leirni… :smiley:
Aki egy kicsit is vevo, az elborult nehol picit talan muveszies megoldasokkal operalo filmekre, annak nagyon ajanlom, hogy nezze meg. Zsenialis. Nekem valamiert vegig a Mother!-re emlekeztetett, de mivel en azt a filmet is imadtam ez nalam jo pont. Vegul pedig 2apro eszrevetel:
1, akinek haklis a gyomra az explicitebb dolgokra - nem reszletezem, ezt latni kell - az inkabb ne nezze meg, vagy ne moziban.
2, aki csak teheti ne olyankor nezze, amikor sokan teszik ugyanezt. Kifogtam egy olyan eloadast, ami ugyan csak felhazas volt, de azoknak legalabb a fele vegigvihogta a filmet, ami folyamatosan kirangatt a hangulatbol. Okuljatok a hibambol, kis terem, keves nezo…

R.A. Salvatore könyvein felnőve és Dungeons and Dragons, Fantasy és RPG rajongóként emlékszem hogy mit éreztem a moziban 2001-ben amikor elindult ez a jelenet. A könnyem is kicsordul még ma is!

1 Like

Pesten újravetítették tavaly, és idén is lesz a trilógia, kibővített verzió, moziban, plusz programokkal és extra jelenetek vetítésével. Ha szereted, érdemes megnézni.

1 Like

Láttam én már sok jó sorozatot Breaking Bad, Game of Thrones, Maffiózók, Twin Peaks, Lost, Dexter, Shield/Kemény zsaruk stb. De most újra néztem ezt a gyöngyszemet! Másodszori nézésre is az gondolom mint először talán minden idők legjobb sorozata! Egy mestermű!
Drót

2 Likes

Sziasztok
Most néztem végig a Making a Murderer c. sorozatot és nekem nagyon bejött. Az első évad a múltat mutatja be, a második évadnál pedig ott voltak minden eseménynél, ami az első évad végétől történt. Érdekes és kicsit ijesztő sorozat arról, hogy hogyan ítéltek el 2 ártatlan embert és tartják fogva őket még a mai napig is. Számomra érdekes volt nézni, ahogy sokan nem hisznek az ártatlanságukban, míg mások igen és bár már ismertem Steven Avary és Brendan Dessey ügyét mégis izgultam, hogy vajon most sikerül e közelebb jutniuk a szabadsághoz. (igen, én hiszek az ártatlanságukban :D) A családtagokkal való beszélgetések meghatóak voltak számomra, ahogy az is, hogy bár sok bizonyíték mutatott/mutat Steven és Brendan bűnösségére mégis hisznek a fiúk ártatlanságában a kezdetektől fogva. Nekem nagyon tetszett és azóta is néha ránézek a híroldalakra meg tweeteren az ügyvédekre, hátha vannak fejlemények az üggyel kapcsolatban :smiley: várom már a 3.évadot (ami remélem lesz) :smiley:
Valaki még látta ezt a sorozatot? Kíváncsi lennék másnak a véleményére is :smiley:

3 Likes