Filmek, sorozatok

Micsoda meglepetés, hogy lefekvés előtt beleakadtam egy Venom teasert értintő Easter egg gyüjteményes videóba. Már számos momentum gyanús és elgondolkodtató volt, függetlenül attól, hogy képregényben nem jártas emberek szeme elől esetleg abszolút eltűnhet, de így alaposabban átvizsgálva, egész érdekfeszítő az a közel két perc.

Mondanám, hogy spoiler - de a szimbiótám makacs, tiltakozik.

Szerkesztve:

Three Billboards Outside Ebbing Missouri
Hogyan dolgozod fel a gyermeked halálát, akit míg haldoklott megerőszakoltak, majd a testét felgyújtották. Nyom nincs, gyanúsított nincs, a rendőrség tehetetlen és már eltelt több, mint fél év a történtek óta. Mibe kapaszkodsz? Hogyan gyászolsz, mihez kezdesz ha azt a mérhetetlen felgyülemlett haragot nem tudod kin levezetni?
Nem szokványos bosszúállós film az In Burges rendezőjétől. Frances McDormand, Woody Harrelson és Sam Rockwell olyat alakít, hogy az elképesztő. Nagyon jót tesz a filmnek, hogy van humora, és néha még a karakterek is tudnak nevetni magukon, mégha ez kívülről nem is látszik rajtuk. Ja van Benne Peter Dinklage is. Nekem eddig radar alatt repült a film, de szerencsére belefutottam.

Végre sikerült időt szakítanom rá és egy levegővel ledaráltam az új évad első felét.
Fúú hááá művérrel nem spóroltak ebben az évadban elképesztő írtás volt szinte mindegyik epizódban. :open_mouth:
Ez Heahmund püspök pedig egy gyilkológép! Neki teljesen mindegy hogy ki kivel van vagy hogy ő melyik oldalon áll csak adjanak neki egy kardot és halomra öli a vikingeket. Jonathan Rhys Meyers pedig remekül forgatta a kardot nekem az egész sorozatban az ő mozdulatai tetszettek a legjobban látszik hogy nem először fogott kardot a kezében.
Az új szereplők is elég jól lettek használva a fiatal Alfréd szerepére elég jól sikerült a casting szimpatikus a srác. Ez a Margareth nevű lány pedig kellően szociopata volt. Meg Björn-ek az új nője atyaég az mi volt! :smiley: Meg az a nép igazi ninjonok voltak! :smiley:
Aztán persze itt voltak Ragnar fiai akik marakodnak a koncon egek jól összebalhéztak annyiszent. Ivar pedig atyaég ez a csávó ez beírja magát a sorozattörténelembe elképesztően jó ebben a szerepben a többikek is jók de ő amikor a képen van egyszerűen forr a levegő.
Nagyon izgultam hogy mi fog történni az utolsó 2-3 epizódban de természetesen még nem varrták el a szálakat hiszen félidőnél vagyunk.
Sajnáltam hogy néhány számomra kedvelt karakter végleg távozott a sorozatból dehááá ez a Vikings-re jellemző volt mindig nem válogat a jobb mellékszereplők között simán kinyírnak közölük bárkit.
Az utolsó részben viszont az egyik fontosabb szereplőnél megijedtem hogy meghal…
Azaz igazság hogy nagyon sok szereplőt mozgat a sorozat és ez most egy kicsit kijött a sorozaton a hátrányára elképesztő tempót diktált ez az évad eddig. Kicsit többet beszélgethettünk volna vagymittudom én. Ami még szerintem gyengébb volt ebben az évadban az floki szálja volt engem iszonyat nem érdekelt hogy mi történik ott azon a szigeten. De a WWE-is Edge az király volt Kethil-nek meglepődtem hogy elég “sokat” is szerepelt.
Szóval a Vikings még mindig egy überfaxa sorozat a Ragnar fiúk nem xaroznak. Én veszettül jól szórakozok még mindig. És Judit királynéba továbbra is belevagyok habarodva! :blush: Athelstan tudta hogy hol mikor és kivel kell bűnbe esni! :smiley: A fene a dolgát! :smiley:
Team Heahmund!!!

Egy kis kibeszélő és megvitató csevegést szeretnék “indítványozni” vagy itt, vagy privátban a sorozatot és az ahhoz kapcsolódó alkotásokat illetően!

Nem olyan rég jutottam a végére a Gravity Fallsnak. Talán azért ejtek róla szót itt, mert amellett, hogy egyébként igencsak összetett, rejtélyekkel tarkított, bizony van benne fekete humor, halál és olyan kijelentések valamint jelenetek, amik igencsak felborzolják a gyengébb idegzetűek idegzetét.
Akkor, amikor még javában csak potyogtatták a részeit, nem nagyon érdekelt. Láttam temérdek teóriás videót és szokásomhoz híven ez elég is volt ahhoz, hogy azt mondjam; nem érdekel. Most viszont volt némi időm rá, nem mellesleg egy zenének köszönhetem azt, hogy nekilendültem (különös, nem igaz? oh, pedig erre is van ám ésszerű, csak nem épp épeszű magyarázat).
Az elkövetkezendő 2-3 napban távol leszek a munkától, ami azt jelenti, hogy alaposabban is, komolyabb megszakítások nélkül tudom majd nézni, így azért nyomozgathatok majd, mivel bár a TV show le lett zárva (amennyiben jól hallottam - noha tudjuk, “Trust no one!”), de maga a történet még nem. Erre már csak az is erőteljes bizonyságot ad, hogy a fő gonosz, Bill Cipher nagyon valószínű (ha nem biztos), hogy életben van. Hogy hogyan és miképp, az már más kérdés.
És most jöjjön egy kis spoilerezés, mert hát nem akarunk mindent lelőni azok számára, akik nem ismerik.
Spoiler
Ugyebár Bill a “halála” előtt ezt mondja visszafelé:

"A-X-O-L-O-T-L! My time has come to burn! I invoke the ancient power that I may return!"

Ugyebár az Axolotl-tal találkozva később megtudunk egy másik tényt, méghozzá egy versike formájában, mikor Dipperként Billről kérdezzük, hogy mit tud a mindentudó lény róla?
"Sixty degrees that come in threes.
Watches from within birch trees.
Saw his own dimension burn.
Misses home and can’t return.
Says he’s happy. He’s a liar.
Blame the arson for the fire.
If he wants to shirk the blame,
He’ll have to invoke my name.
One way to absolve his crime.
A different form, a different time."

Úgy tűnik, hogy Bill visszatérése így végül is egyértelművé lett téve. Továbbá az a tény, hogy Stan emlékezetét visszanyerte csak erősíti, hogy ennek függvényében a kis Álomdémon maga sem pusztulhatott el. Én ezt szeretném az Axolotl művének betudni (mindkettőt). Ami még érdekes, az a szobor, ami megmaradt belőle és néhány erőteljesnek tűnő utalás, ami elsőre TALÁN furcsának tűnhet, de nem elvetendő. Egyébként pedig roppant érdekes, és szintén alátámasztja néhány sor, például a beszélő prófétácskától.

https://www.youtube.com/watch?v=Ux5uBnMtzYw

Szóval teljesen nyitott vagyok véleményekre, elképzelésekre arról, hogyan s miképp kaphatunk még folytatásokat a GF világából (idén egy képes novella fog megjelenni például, tavaly ugye a Journal 3 volt terítéken, amiben szintén tudtunk meg dolgokat, azelőtt, 2016-ban pedig a Cipher Hunt, ami szintén hatalmas élmény volt és érdekes kérdéseket vetett fel), valamint, hogy Bill sorsa szerintetek mi? Hogy képzelitek el a jövőjét, vagy hogy eleve, mit gondoltok róla? Vagy magáról a Gravity Falls világáról?

Meg is érkezett a Venom HD trailere :heart:

Ááá, de jól néz ki ez a Venom kinézet! :heart_eyes:

https://www.youtube.com/watch?v=ADAeeJclFIU én nemtudom, hogy ezt ki engedélyezte, de hogy a pokolba fog megd… ni az is biztos… :rage::face_with_symbols_over_mouth:
Ki ez a paprikajanics? És Higgins, mint egy szőke cicababa?? Senkiháziak kezébe van a filmszakma…

Na, ne! Ez valami bug lehet a Mátrixban.
Annyira pokolra fog jutni, hogy Kratos személyesen fogja visszarugdosni amikor ki akar mászni, Liam Neason pedig a Taken 10 után minden részben rajta fog bosszút állni, de minimum fel kellene jelenteni pedofíliáért, amiért megerőszakolja ártalan emberek gyermekkorát.

Mi a szart néztem most??!!
Sokkoltak…

Én igazából jó elgondolásnak tartottam a női Higginst egy megfelelő színésznővel.
De igazából mindegy is, a McGyver reboot is egy szégyengyalázat. Nem aggódom ezek miatt. Senki nem fog rá emlékezni, míg az eredeti örök.

Nekem abszolút kedvenc a Trónok harca, kissé “régebbiek” közül pedig a Twin Peaks, amit nagyon megszerettem. És hogy valammi lányosat is írjak, a Colin Firth-féle Büszkeség és balítélet :rofl:
Filmek, amiket rongyosra nézek, de még mindig nem unom, azok a Jim Carrey-filmek (Minden6ó, Ace Ventura, Kábelbarát, stb.), de nagyon kedvelem még Adam Sandler filmjeit, de a Christian Bale-féle Batman filmek is megdobogtatják a szívem :smile:

Jim Carrey filmjei örök klasszikusok. Sajnálom is, hogy már nem készít hasonló beteges humorral megspékelt filmeket. A dilibogyókat rongyosra néztem kiskoromban VHS kazettán. :slight_smile:

Ready Player One

Semmiképpen nem akartam a filmajánló topicba írni.
Sajnos nagy csalódás.

Az összehányt filmes , geek-es utalásoktól még nem lesz kultuszfilm.
A gamerség ábrázolása felszínes (igazából kinek készült ez a film?) , a mondanivalója 0 (a valóság jobb mint a vr mert valódibb…realy???)

Hogy gamer analógiával éljek kaptunk egy “geek”-es DLC-t az Avatarhoz.

Úgy tűnik pár fotó ismét felbuggyant az ürességből a közelgő Venom filmből (aminek megjelenéséig még 2 hónap, 22 nap és 6 óra van hátra).

Hamarosan itt a Venom új trailere! Vannak szerencsések, akik már látták, és hamarosan a buzgó tömeg elé is több kerül mint egy… screenshot belőle?

A hírek szerint pedig néhány fej is lerepül, illetve leszakad a nyakakról, méghozzá a fekete szimbiótánk által!

Ne tudd meg mennyire zavar hogy kb 1 héttel a megjelenése előtt megyek haza az usaból és nem tudom megnézni egyből premierkor :smiley:

Az utóbbi években kevés filmre voltam ennyire kíváncsi.

Akkor kijelenthetjük, hogy együtt szenvedünk, bár neked rosszabb valamivel, hisz te ott voltál, lett volna rá esélyed, számolhattál volna vele úgy hogy “basszus, ennyin múlott!”, én viszont a képregényeket is csak késleltetve tudom beszerezni, míg a kedvenc oldalamon már nagyban megy a “spoiler” róla. :’)

Egyébként pacsi! Én se igazán voltam kíváncsi filmekre ennyire, mint most a Venomra! Aztán ebben az imádatban gondolom talán nálad is több lehet, mint fél, egy éves ismerete a karakternek.

Nagyon remélem hogy nem szúrják el, azért sokszor volt már pofáraesés nagyon várt filmből/sorozatból.

Ha valami olyasmi minőséget/hangulatot tudna hozni mint mondjuk a Punisher sorozat, akkor elégedett lennék.

(aztán jöhet az új Spawn mint következő várós film :smiley: )

Én úgy vettem észre és az eddigiek alapján azt hajtogatja mindenki, hogy a sok negatív megítélés és rémhír ellenére eddig minden hibás volt - ugyanis lesz benne eleget Venom, hozni fogja a formáját rendesen. Én csak abban bízok, hogy Venom és Eddie kapcsolatára is fektetnek hangsúlyt majd a többi film esetén is, és persze ebben.