Fogja magát a gép és egyszer csak lefagy

Legtöbbször akkor csinálja, amikor interneten több oldalt megnyitok (talán már játéknál is csinálta,de max 1x). Befagy pár másodpercre, aztán tudom mozgatni a kurzort pár másodpercig, aztán megint befagy pár másodpercig és így tovább… Aztán volt, h 1-2 perc után abbahagyta,és van, hogy csak belépek a feladatkezelőbe és abbahagyja, van,hogy csak az újraindítás segít(utóbbi időbe már csak ez). Haldoklik valami alkatrész, vagy a windows b*szakszik,esetleg vmi driver?
Feladatkezelőben a processzorhasználat 1-3%-on volt mikor első alkalommal néztem, legutóbb pedig 60-70 százalékon volt, amikor volt ez a “szaggatás”. Cfg: Asus rog stix b450-f gaming alaplap,Ryzen 5 3600, rtx 2060, kingston hyperx predator 2x8gb ddr4 3200mhz, Adata xpg sx8200 pro ssd, wd blue 1 Tb, fsp raider 550w táp… Az utolsó két dolgon kívül,minden új a gépbe.

Hőfokok?
illetve egy stressz tesztet nyomj :slight_smile:
Drivereket próbáld még újra telepíteni ha lehetséges míg nem fagyna le :slight_smile:

Stressz teszten a cpu 92-93 fokon van :smiley:

Szokásos:

Megnézni hogy a RAM modulok rendesen a helyükön vannak-e.
BIOS beállításokat alapra (mindenféle ASUS csoda boost ne legyen bekapcsolva, csak XMP (DOCP) profil a memóriához.
Aztán tessék futtatni egy MEMTEST-et.
ASUS Ai Tweaker és egyéb hülyeségek ne legyenek fent vagy ha mégis, akkor az 1-kattintásos “csoda OC” ne legyen abban se bekapcsolva.
Meg esetleg nézd meg hogy a HDD nem arra a SATA portra van dugva ami elvileg fog az M.2-es meghajtó is.

1 Like

Az piszok magas ennek a CPU-nak. Nézd meg rendesen van e felhelyezve a hűtő.

Valamint kérdés hogy jól szellőzik e a gépház.

1 Like

Illetve ki van e takarítva rendesen
Ahogy elolvastam azért elégé magas ez a hőfok még terhelve is.

Ramok a helyükön vannak, hdd nem arra van dugva.

Rendesen van felhelyezve,viszont ez csak a procihoz kapott gyári venti. A 2 gépház venti kezdi megadni magát, az egyik olyan hangos volt, h az előbb ki is iktattam, amire még gondoltam, h gond lehet az az , hogy a radiátor is ott van a gép mellett :smiley:

Kb havonta ki szoktam takarítani.

A gyári venti is simán 80 alatt kell hogy tartsa.

2 Likes

Még sincs az alatt :smiley: további tippek ? :smiley:

Hővezető paszta van a proci és a hűtő között?

A gépház még mindig nem tiszta, hogy milyen, és szellőzik e rendesen, valamint a szoba hőmérséklete megfelelő e.

Átmenetileg kapcsold ki a PBO-t a biosban, az lejjebb nyomja a hőmérsékletet, és olyan sok teljesítményt nem veszítesz vele.

Nem mai darab: Aerocool X strike gépház, szellőzik rendesen, a szobahőmérséklet megfelelő, de ahogy írtam a radiátor ott van mellette 10-15 centire.

Az minden, csak nem jó :smiley:

Még nem néztem, de kell hogy legyen, boltba rakattam össze a gépet, szóval csak raktak rá, de az is lehet,hogy volt rajta gyári paszta :smiley:

Vagy rajta maradt a műanyag :smiley:

Na az a durva :open_mouth: … ilyenről nem igazán hallottam még

A gyári cooler alján egy műanyag bölcső van, azt azért elég nehéz felcsavarozni a hűtővel együtt…

AVX-es all-core stresszteszt alatt lehet 85-90°C terhelve a gyári hűtővel, nyilván akkor már nem lesz semmiféle boost.

2 Likes