Főiskola

Sziasztok! Programozó szeretnék lenni és majd pár év tapasztalat után jáékot szeretnék csinálni. A következő lenne: Melyik szakra jelentkezzek? Mérnökinformatikára? A válaszokat előre is köszi✌

Igen, vagy még a villamos mérnök amivel támadhatsz. De hamar rá fogsz jönni hogy a programozás nem csak játék és mese. :smiley:

Matek és társai mennyire megy?

Progtamtervező informatikus az amit te keresel, szóval ELTE a Te egyetemed.
Matek kurvára fog kelleni.

Mérnökinformatika is programtervezés, de nem játék, hanem eszközök beprogramozása, stb.

Szóval nem az kell neked.

Hanyan jöttek a BME-re is járműmérnökire (sőt anno még szimplán közlekre), hogy F1-es tervező mérnök szeretnék lenni, jó helyen járok?
Aztán fél év múlva fele drop out, 2 év múlva meg jó lesz az a logisztika is… jobb esetbe gyártás :slight_smile:

Bár nem akarok semmiképp ünneprontó lenni, de masszívan görbül a tér az első pár félévben.

Egyébként egy játék igen csak összetett, koncepció, sztori, desing (több szinten), mechanika majd kód. Imo inkább a programozásba érdemes ugrani, az jobban megfogható és később univerzálisabban is felhasználható skill. Az “art” részéhez igen csak nagy kalappal kell, hogy megélhetés szinten menjen.

Nem az egyetemen fogsz megtanulni programozni :slight_smile:
Ez tipikusan olyan, mint az angol. Aki azt hiszi, hogy az iskolapadban heti 4 órában majd megtanul egy nyelvet, az ássa el magát.
Egyébként nagyon egyszerű a történet: Kiválasztod a megfelelő programot (Visual studio, Unreal engine stb) Kiválasztod a nyelvet, amiben írni szeretnél és elkezded.

Köszi a válaszokat srácok. Matekkal úgy állok ha gyakorolnám akkor 4-es 5-ös lennék. Igen, én is attól félek hogy bele fog törni a bicskám. De! Szerencsére én az a fajta vagyok aki, ha valamit elkezd akkor azt be is fejezi, meg addig ülök a program vagy weblap előtt amíg nincs meg a megoldás rá.

Olvastam is róla hogy az egyetem egy jó alapot ad, amivel el lehet indulni.

De persze, hogy a kérdésedre is válaszóljak:

• Üzemmérnök informatikus 3 év diplomás

• Mérnökinformatikus 3,5 év diplomás

• Programtervező informatikus 3,5 év diplomás

• Mérnökinformatikus felsőoktatási szakképzés 2 év nincs diploma

• Programtervező informatikus felsőoktatási szakképzés 2 év nincs diploma

Specializációk ha jól tudom egyetemtől függőek, ahova én megyek ott mindegyiken van szoftverfejlesztő specializáció.

Felesleges és értelmetlen matek anyagot tömnek beléd.
Nagy valószínűséggel nem fog sikerülni minden évben minden tantárgy.
A munkáltatók ebben a szakmában nem a papírjaidat nézik, hanem hogy mit tudsz.

Egyébként szerintem érdemes minél előbb elkezdeni otthon ezt a történetet.

Itthon már elkezdtem tanulgatni a c+±t külön, amit már 2. éve tanulunk. Amúgy akkor azt mondod hogy elég a programtervező informatikus felsőoktatás és utána specializálódni szoftverfejlesztésre?

Nem. Specializáció diplomás képzéseken van. Választanod kell melyik irányba mész. Például szoftvert fejlesztessz, vagy robotikával kapcsolatos dolgokat akarsz tanulni. Amit választassz, olyan tantárgyakat kell felvenni.

Kb így néz ki egy specializáció, persze egyetemtől is függ szerintem.

A felsőoktatási szakképzésen meg több szakmai tantárgy van. Nem ad diplomát. Kevesebb pont kell a bekerüléshez. Diplomás képzés minimum 280 pont, felsőoktatási szakképzés minimum 240 pont.

Nem tudom hanyadikos vagy, de ezekről úgyis meg fogsz tudni mindent 11. 12. osztályban.

Ezzel azért elég sokan tudnának vitatkozni :smiley:

Ismerős :smiley:
Gólyatáborban még 300-an kezdtük a gazd/mérnökinfot aztán 6-an végeztünk programozó/programtervező szakirányon.

Valljuk be azért ez nem csak a programozó/műszaki szakokon van így, sokan rájönnek az egyetemi/főiskolai évei alatt, hogy nem azt szeretnék csinálni vagy túl nagy falat. Még a sokkal könnyebb gazdasági szakokon is több mint fele feladja/csúszik/átiratkozik másik szakra.