Fontos a véleményetek! :)

Sziasztok.

Kiadták a R5 3000 szériát, de még várok a vásárlással azért.
A következőre jutottam:( Mindent a PCX-nél veszek)
MSI B450 Gaming plus ATX alaplap (32k)
Ryzen 5 2600x (54k)
Hyperx Predator 3200mhz, cl16 (33k)
Fractal Design Meshify c (30k)
MSI RTX 2060 Gaming Z (135k)
FSP 600W Hyper M [FélModuláris] (20k)
Samsung 1T SSD 860 QVO (33k)
348k ez így összesen.

Perifériák:
Razer DeathAdder Elit (23k)
Hyperx Cloud1 (26k)
Hama uRage Cyberboard Premium (13k)
Kérdés, melyik legyen?
ACER KG251QFBMIDPX UM.KX1EE.F01 MULTIMÉDIA (74k)
VAGY
ACER KG241PBMIDPX UM.FX1EE.P01 MONITOR (69k)

"A gépház tartalmaz 3db 120mm-es vagy 2db 140mm-es ventilátor helyet elöl (tartalmaz 1db 120mm-es ventilátort), 2db 120/140mm-es ventilátor helyet fent, 1db 120mm-es ventilátor helyet hátul (tartalmaz 1db 120mm-es ventilátort) és 1db 120mm-es ventilátor helyet,

Én úgy gondoltam, hogy előre teszek 2x140mm, fentre is 2x140mm,hátúl meg marad a gyári 120mm.
BE QUIET! PURE WINGS 2 140MM PWM BL040 RENDSZER HŰTŐ, ebből 4 darabot, darabja 3k

Véleményetek?

A gépről szeretnél véleményt vagy a ventikről?

Mindenről :slight_smile:

Ezzel a konfiggal már menne az 1440p monitor.
2 napja kerültek forgalomba a 20-as széria SUPER modelljei, érdemes ránézni.

Én a videokártyát cserélném egy RX5700-ra, amint kijönnek a partner kártyák.

2060 erősebb nem? :open_mouth:

Nem

Ehez a laphoz és a kártyához bőven jó vagy a sima 2600-as procival, ram gondolom 2x8-as kiszerelés de találni olcsóbat is a pcx-nél ezrknél a, ház ok, videó kártya kicsit drágább a hasonló képességüeknél de nem vésze habár máshol venném meg, az eddig sporolt osszeg egy része mehetne valami jobb tápra 22-25k körül már vannak jók.
Plusz ventik ebbe a házba akkor hoznak valamit ha mondjuk fontos a design.

Monitorokra még ránézek, de addig is nézd át a build ajánlót

Nézz róla teszteket, videókat

A teljesítménye a 2060 SUPER-nek és az RTX 5700-nak megegyezik, az ára is kb ugyan annyi lesz,
Magyarországon még egyiket se árulják, talán pár hét múlva.

https://m.alza.hu/sapphire-radeon-rx-5700-8g-ddr6-d5636479.htm

De referencia modell sose jó, meg lesz ez ennél olcsóbb is szerintem.

Tudom, külön ki is emeltem, hogy “amint kijönnek a partner kártyák”. Ettől függetlenül már kapható, mégpedig nagyon kedvező áron, pláne a 133K-s 2060-hoz képest

ACER KG251QFBMIDPX UM.KX1EE.F01 monitort máshol 68k-ért megkapod nem dobnék rá 6k-t csak azért mert pcx :wink: különben a 2 közül ez a jobb, talán a többi cuccból megsporolt összeget még ide is be lehet forgatni

Akkor lehet megvárom az 5700at,
Igen, 2x8G ram :slight_smile:
A táppal mi a gond? :slight_smile:
A hűtés szerintem kell, nem a desing miatt.
2600x-et valasztottam, mert az erősebb azért.
Ez eleg lesz egy darabig szerintem.
Amugy azert pcx mert ossze is rakjak a gepet… En nem birom, es nincs is ismerosom.
Szoval szivas csak.
500k van raszanva, ez meg csak 480k korul van, tapbol van FPS HYDRO GE 650 GOLD MODULÁRIS, AZ JOBB LENNE?

Ilyen árú konfigba illik azért egy goldos tápot tenni, mégis csak azon ül az egész, egy Seasonic-al nem lőhetsz mellé. A Ramot azért gyorsba csekkeld a lap támogatási listájához, bár a hyperx elég populáris ilyen téren. Ha nem foglalkozol OC-val a 2600X-el jobban jársz out of the box teljesítménybe.
Ha viszont vársz Navi partner karikat addigra lehet a 3600 ára is lejjebb kúszik itthon, ha nem lesz 10k a két proci között sztem mindenképp az utóbbival menj. Illetve a Navis driverek is kibuknak addig, hogy s mint teljesítenek élesbe, ha bajos lesz akár ott lesz a 2060 super is az árában (ha minden igaz).

Ahogy látom RP’s Lair-t nézted, de a tápon spóróltál! Mindjárt nyakon csap!

Ahogy előttem is írták egy ilyen gép megérdemel valami 80+ Gold tápot mint pl. az a FSP Hydro GE sem rossz, procinál kb. 5-6 % van a kéttő között és ez nem mindig ér meg 10k pluszt hamár OC sem lesz. Személy szerint megvárnám a 3xxx szériát, hogy kb. mindenhol forgalmazzák és utána számolnám újra a konfigot. Ugyan az a videokártyára is áll, hogy érdemes lehet várni vele egy kicsit. Ramból ez is jó választás Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 28k körül.
Jelenleg a perifériákkal együtt 500k ± 5k ki lehet hozni a vasat rtx 2070-es kártyával még ha a monitoron kívül mindent a pcx-nél veszel meg akkor is, de sokat fog változni pár héten belül a piac.

Teljesen rendben van, hogy rájuk bízod a szerelést, ha nincs gyakorlatod benne 5 rugót megér.

Rendben, köszönöm a segítséget. :slightly_smiling_face:

Egy kérdés, honnan veszel Hyperx Cloud 1-et? Hosszú hetekig kerestem, majd végül beadtam a fejem a cloud 2-nél, mert kifutott termék, nem lehetett kapni. Már csak Pro, meg Mix, meg ilyenek vannak. Tudtommal csak az amazon árulja, de az nem 26-ért :smiley: Ezen kívül ajánlanám mindenkinek az ipon-t (nem reklám, de nagyon kiemelted a PCX-et). Tudom hogy kapnak hideget meleget, de majd 10-év alatt 0 panaszom van rájuk. Ha ennyi mindent rendel az ember, szerintem hihetetlen előny az hogy ingyenes a garanciafutár, és mindig mindent átnéznek, megjavítanak ha baj van. De ez csak saját vélemény, bocsi hogy eltértem :slight_smile:

https://www.pcx.hu/kingston-hyperx-cloud-hx-hscl-sr-na-ezust-gaming-headset-963065

Után fogok nézni az iponnak, aztán kiderül. :slightly_smiling_face: