Fontos a véleményetek! :)

Amúgy nekem Battalion 1944, PUBG, amire kellene a pc. De szeretnék Battalion 1944-ben fix 200fpst, PUBGben is jo lenne egy high settingsel lwgalabb 130 fps legalább :slightly_smiling_face:
Ezert gondoltam a ryzen 5 2600xre es a 2060ra.
Nekem a hyperx ramokat ajánlották, ezert valasztottam azt:)

Megnyugtatlak nem lesz. PUBG-t amúgy is mindenki very low-on játsza max a texturát veszik feljebbb(még i9 2080Ti kombóval is).

Ezzel a buildel játszható lesz szerinted normalisan?

játszható csak a pubg az egyetlen játék ahol fölösleges feljebb venni a graffikáta

Oh, értem…köszi

Való igaz, mindenki lowon játszik, mert ultrán nem látod meg az ellenfelet a jó minőségű textúrában, mert beleolvad. Az FPS pedig lowon se lesz 200 fölött. Tudtommal Janinak sincs meg fixen, lowon olyan géppel.

De miért? Ha gamingre kell akkor ugyanott van mint a 2060 viszont ha streamel is az ember akkor kategóriákkal jobban jér pl az NVENC-el. A Radeon bizonyos workload szitukban jobban teljesít de játékra még mindíg borzasztóan optimálatlan hála a radeon batch elosztásának. Igaz jobb most a helyzet, hogy lecserélték a GCN-t az új RDNA-ra viszont még mindíg nincs közelsem annyira optimalizálva a gaming oldalon a Radeon mint az nVidia.

Arról nem is beszélve, hogy a hőfokok valami BORZASZTÓAK Radeon oldalon…Persze ezek a referencia kártyák és a custom cooler-es modellek valamivel jobbak lesznek; de nem várnék világmegváltó javulást…a Radeonok forrófejűek és ez van.

Gamingre még mindíg nVidia a jobb választás AHOL belefér a keretbe.

Ha tervezel OC-t akkor ajánlom Asus rog strix F alaplapot. 40k De legjobb biosal rendelkezik, illetve fullos. https://www.pcx.hu//asus-rog-strix-b450-f-gaming-alaplap-981163?referer=arukereso
Illetve ha nem vagy félős Hardveraprón is lehet venni ezt azt garisan, spórolva pár ezret.

Ez annyi szinten LoL

1. Az Asus túlárazott; FŐLEG a Strix széria

2. MSI és Gigabyte/AORUS a nyers hardware-t tekintve klasszisokkal jobb minőséget nyújt különösen az utolso 1-2 generációban VRM téren az Asus eléggé mellényult (konkrétan a Z390-es lapjaikat szándékosan félrevezető módon promózták ami balul is sült el számukra)

3. A BIOS is szubjektív. Én pl. Gigabyte-al vagyok megszokva és az Asus bios-okat nyakatekertnek találom… Az MSI és Gigabyte BIOS-ok sokkal átláthatóbbak DE őszintén minden közép/felső kategóriás alaplapnál ugyanazokat a funkciókat kapja az ember nagyjából…

Túlárazás és a felszereltség két külömböző dolog. Nem véletlen drágább ami jobb. Asus VGA valóban drágábbak mint a többi kártya, de alaplapban a legjobbak. De nyugodtan utána lehet olvasni a lapnak, jelenleg az egyik legjobb B450M alaplap Ryzenhez a piacon, utána csak az MSI tomahawk lap.A lapról negatívumot még nem olvastam, se teszten, se felhasználótól. És nem mezei felhasználoról beszélek, hanem olyanról aki kicsit komolyabban foglalkozik a PC építéssel.
Gigabyte Aouros pedig tele van hiányosságal, és az se olcsóbb.

Azért én se úgy veszek gépet hogy, hát a jóskának az a config jó volt, akkor nekem is jó lesz. Hardveraprón is siralmas setupokat hírdetnek, amiből lejön hogy mennyirenéztek utána a dolgoknak.
Nálam egy config napokat is elvesz, csak hogy ár/érték arányban a legjobb legyen. Kalkulálok mi éri meg mi nem, miegymás. Tesztek, cikkek, vélemények megtekintése több alkatrésznél is.Sajnos sok ember lusta erre és összedob egy katyvaszt.

Még mindig csak mondod, de egy cikket vagy videót sem linkeltél sehova, ahol láthatnánk, hogy miért olyan kiváló az-az alaplap.

Pl?

Lelkes amatorkent en ezeket mentettem el magamnak a temaban, es ezek alapjan a Tomahawk jobb:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview?sle=true#gid=639584818

Néhány helyen bele lehet kötni a listába és nincsenek árak mellé rendelvem, de nagyjából erről van szó.

Add fel.

Lezárva ekkor: #35