Ford Focus 115-120 km/h között remeg. Lehetséges probléma? :/

Az volt az apropója a történetnek, hogy hülyeségnek tűnt. Remélem igazad van!

1.6 Benzin motor, el is felejtettem írni :sweat_smile: . Megpróbálkozok akkor először ezzel, eddig ez a legolcsóbb változtatás :smiley: Köszi a válaszod :slight_smile:

Nagyon szívesen! Amúgy 2003-ig a Ford csak benzines motort gyártott 1.6-ból. :smiley: Ezek még nagyon megbízható jó motorok voltak.

Én is ezt hallottam, ezért is ilyet vettem :smiley:

Rendszeres olajcsere és minimális karbantartás mellet rá lehet tenni a téglát a gázpedálra és kimegy a világból. Ezek még jó dolgok voltak a downsize-ing előtt!

Hali, megoldódott a probléma? Ha igen, akkor mi volt a gond?

Szia :slight_smile: Valószínűleg meg van a probléma forrása, de még nincs megoldás. Csapágy cserére vár, várhatóan ez meg is oldja a problémát.

Centirozás. De normálisan. Normális szakemberrel.

Szerintem is az a baja. vagy a gumi rossz minősége. Na de a szakik majd megoldják.

Egyébként egyszerűen tehető egy próba, fel kell cserélni az első és a hátsó kerekeket, aztán kipróbálni, hogy változik-e valami.

Ha visszaolvasol, asszem mindenfélét csináltak vele, talán még új gumit is tettek fel. De én az ügyfeleknek nem hiszek el semmit, szinte mindegyik hazudik, nehogy kiderüljön az igazság. (Bocs Autókkal foglalkozom).

Olvastam igen, korábban is írtam is már ide, de nekem ez a sebesség függő remegés akkor is nagyon fura… ha meg kifog egy béna gumist aki nem tud centrirozni mert béna vagy szar a gépe (gumis haver szerint a legtöbb esetben ez utóbbi okozza a bajt) akkor lehet a végtelenségig szórakozni a kerekekkel, ha mindig “belekerül” a hiba a rendszerbe.

Igen ez így van. Amúgyis mindig a legegyszerűbbel kéne kezdeni. Vagy a legolcsóbbal.

Havernak ugyan ez volt Astrával. Csináltak rajta mindent. Mondtuk neki vigye fel haverhoz. Elpöcsölt vele lelkiismeretesen nem kis időt rászánva, azóta nem remeg.

Na itt a megoldás, @gyurcsan_gyorgy, keress valakit aki elpöcsöl az autóddal és meg fog javulni :smiley:

Annyira nem fura. Lehet hogy nagyon alacsony sebesség indexű abroncs van a kocsin, ami mondjuk méretileg jó csak éppen utánfutóhoz való vagy hasonló…

Múltkor is olvastam valami Kormoran abroncsot fikázó facebook posztot, aztán kiderült emberünk elment a madaras Tescoba, aztán megvette a legolcsóbb méretet az egyterűjére. Aztán olyan gumival tipródott az autópályán aminek a terhelés indexe kb. a fele volt mint ami a kocsira kéne, a sebesség index meg kettővel kisebb.

Aztán mikor megbuggyantotta a csomagtartót a nyaraláshoz szükséges felszereléssel meg a családdal, és neki látott a Balaton felé vágtázni a pályán akkor feladta a gumi a harcot és jött hogy: “Pfejj mekkora szar ez a Kormoran, majdnem meghaltunk és még az acélsodronyt is kispórolták a g*cik!”

Miután felvilágosították hogy nem 750kg-is utánfutóhoz való gumikkal kéne tekerni a 2.5 tonnára megpakolt családi űrsiklóval arra már nem válaszolt…

Ez mondjuk meredek sztori :stuck_out_tongue: Remélem a gumis akinél járt, szólt volna neki ha valami ilyen szinten van elb@szva…

Üdv. Kííváncsi volnéh hogy megoldódott e a probléma? , és mi volt a gond? Nekem is ugyan ilyen autóm van, vadonat új gumikkal , centírozva, Vadonat új gyári féltengely van az autóban, futómű beállításrol hozom sem csapágy sem csukló hiba nincs rajta.
Harmadig szerelő szarja össze magát , senki nem tudja miért ráz 90 felett és csak ha nyomom a gázt.