Forum -> Night Mode

Sziasztok! Tudom, hogy sokan szeretnétek, hogyha lenne egy sötét/éjszakai mód a Fórumon, ami nem bántja az ember szemét amikor sötétben olvassa a Fórumot. Illetve valjuk be… a legtöbbször igen menő a stealth kinézet :smiley:

Mivel továbbra sincs ilyen lehetőség a Fórum motorjában, hogy userenként lehessen változtatni a kinézeten, ezért a következőt találtam ki:

Régóta elkészült már a hivatalos Night Mode a Fórumhoz (láttam, hogy páran hackeltek maguknak, ami tök menő :P), csak a választó funkcióra várva lassan 1 éve porosodik. Szóval most ezt elővennénk és beaktiválnánk… mondjuk holnaptól (hétfőtől) kezdve. :smiley:

Egy hétig menne a teszt fázis, és utána egy szavazással eldöntenénk, hogy maradjon globálisan a night mód, vagy váltsuk vissza erre a világos témára.

Mit szóltok?

• Mehet! Egy próbát megér!
  • Ne is teszteljünk. A világos a menő!

0 egyedi szavazat

Fórum Night Mode
TheVR Fórum Night Mode

Tehát vagy az egyik, vagy a másik.

Ezzel függ össze, hogy az eddigi chrome os night mód kicsit furán néz már ki? :smiley: Gondolok itt a különböző topic színekről szürke szürkén stb.
Valaki tud erről mondani valamit? Megidézem a kreátort @Stein-Sama -t, hátha többet tud.

@SutkeXD Már most is változott kicsit a stílus. Lehet ezzel van összefüggésben.

Én szeretni fogom az biztos. Minden éjjel félhomályt csinálok a melóban, mert kiég a retinám a lámpáktól. Én maximálisan támogatom!

@VizesNinjonKovacs Helyesen beszél, azért omlott kicsit össze a dolog, mert megváltozott az alap témája a weboldalnak., és a Plugin nem találja meg a megfelelő CSS szelektorokat. Ma még update-elem és akkor megfelelően fog újra működni a cucc. Viszont ha a Jani-féle sötét téma megmarad akkor ennek már nem lesz létjogosultsága :smiley:

Lehetséges. Vagy a fórum motor egy újabb verzióra lett frissítve. :slight_smile:

Most néztem utána az egész themingnek a fórum fórumenginének a fórumán (ez de hülyén hangzik…), és elvileg az 1.8-as verziótól már lehet olyat beállítani, hogy a drága user is be tud állítani témát magának, így egy kicsit, ha megkerülve is, de egy sötétebb témával lehet night módot beállítani?
Btw. egy kis olvasnivaló: https://meta.discourse.org/t/how-do-i-install-a-theme-or-theme-component/63682

A Discourse egy beta fejlesztés alatt álló fórum. Jelenleg a legfrissebb beta kiadásra lett frissítve. Minden nap jön ki beta update, de a vr forum csak pár hét elteltével kerül frissítésre emiatt látjuk azt hogy menyire megtávoznak a dolgok.

A TheVR Fórum a forráskódba belenézve ettől még újabbat használ.
Pontosabban a Discourse 2.0.0.beta2 verziószámot. Elvileg ebben is benne kéne lennie bár ezek szerint nincs.
@TheVR_Jani biztos észrevette volna a beállítások között.

Imádok kilógni a sorból. ^^ Remélem nincs harag. :wink:

Az új motort illetően felvetődött egy probléma, ha módosítom a beállításokat, azok csak addig vannak érvényben amíg az adott munkamenet tart.
Bármit módosítok, újratöltés után minden visszaáll az átállás előttire, lehetséges hogy van valami a beállítások mentésével, vagy ezt a hibát csak én tapasztalom?

A probléma mobilon

Ha átváltom a témát, lecsúszik a “módosítások mentése” gomb az új gyorsmenü alá. És utána újratöltésig nem jelenik meg.

Megoldás
Át kell váltani asztali módba, akkor lehet görgetni.

Fórum Night Mode
Fórum Night Mode

Ez csak akkor fordul elő nálam, ha nem kattintok rá a “Módosítások mentése” gombra.

Próbáltam, de már nem tudtam szavazni, hogy ne legyél egyedül :smiley:

A sötét és világos mód már nem kérdés. Mindenki magára szabhatja, hogy hogyan szeretné használni. Így a szavazás már nem aktuális.

A post was merged into an existing topic: Fórum Night Mode

Ez a topic még arra irányult, hogy vagy világos vagy sötét mód legyen a Fórumon, de ez nem így alakult, hanem választható a felhasználók számára, ahogy ez a Bejelentéseknél olvasható is. Így inkább a felmerülő kérdéseket ott tegyétek fel, hogy egy helyen legyen! :slight_smile:

@nope_cheeseman A kérdésedet áthelyeztem.

Jaj de aranyos vagy. :smiley: Semmi baj, nem félek egyedül. ^^ De értékelem a gesztust. :slight_smile: