Forza Horizon 4 Probléma

Hello,
Tudnátok ebben segíteni?
Órákat kell szenvedni, hogy elinduljon.
Semmit se csinálok, csak néha elindul.
A sima verzió volt meg, most megvettem az Ultimate add on bundle , és azóta ezt csinálja.
Már töröltem, pc leáll, másnap ismét leszedtem az áruházból , de nem segített.
Nincs vírusirtó, nincs tűzfal, nincs mokolva, nincs húzva, alaplapnak nincs programja…stb
Eseménynapló:
A(z) ForzaHorizon4.exe program (verzió: 0.0.0.0) kommunikációja a Windows rendszerrel megszakadt, ezért a program be lett zárva. A hibával kapcsolatos esetleges további információkért ellenőrizze a probléma előzményeit a Biztonság és karbantartás vezérlőpulton.
Folyamatazonosító: 228
Kezdés: 01d5a91c6c801806
Befejezés: 4294967295
Alkalmazás elérési útja: D:\WindowsApps\Microsoft.SunriseBaseGame_1.367.746.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaHorizon4.exe
Jelentés azonosítója: 4fa085cb-4b83-488e-82c9-84c75cc0fed5
A hibát okozó csomag teljes neve: Microsoft.SunriseBaseGame_1.367.746.2_x64__8wekyb3d8bbwe
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója: SunriseReleaseFinal
Lefagyás típusa: Activation

Itt a video link mégegyszer, mert nincs kiemelve az eredeti szövegben.

Specifikációid?
Hanyas Windows build van telepítve?
GPU illesztőprogram naprakész?
Milyen alkalmazások/szoftverek futnak a háttérben?

spec: ultrán megy a játék, tehát bőven az ajánlott felett /i7, 16GB, 1070/
Win: legfrissebb, MS store is legfrissebb
FH4 teljesen töröltem, újra raktam, tehát az se lehet gond
Háttérben: semmi, volt hogy mindent lehúztam, még a billentyűt is, csak egérrel indítottam, minden le is volt állítva
GPU nem naprakész, és nem frissítem, mert ez stabil, de minthogy eddig futott, és most is elindul random, tuti nem az. Illetve több mint 70 másik játék tökéletesen fut /közötte Forza Motosport 7, Grid, Anthem…stb/
Ha a videót megnézed láthatod is, semmit se csinálok, és random elindul. Végén ott mutatom a log file-t miért állt le /a video minősége rossz, nem szaggat a játék/

WinKey+R➡"winver" és a kapott eredményt küldd el.
Hanyas GPU driver van telepítve?
HD Sentinel mit mutat a tárolóidra?

Hello,
winver -nál nem irja a verzio számot, csak hogy win10 pro
amugy a verzio 1909 /návjegyben van/
nvidia driver: 417.35
HD sentinel nem tudom mi
rendszer SSD 86Gb szabad
játék HDD 150GB szabad
ha ezek árdekeltek

Nvidiát 2szer is probáltam frissiteni. 2 kulon alkalommal mindketszer le kellett gyalulni és visszarakni ezt mert xarok voltak azok a driverek. Rengeteg gondot csináltak, mihelyt leszedtem és vissza dobtam ezt megszunt a probléme, ezért nem frissitem az nvidi át. De mint irtam több mint 70 játék van a gépen, gond nálkul megy, ujabbak, régebbiek, köztuk a Forza Motosport is, csakis ezzel van gond.
Megnézted a videot végig? Azt, hogy semmit se csinálok csak az ikonra klikkelek és egyszer csak elindul? Tegnap 3szor is elindult, ma 1szer se. pedig orákon át probálkoztam. Van ilyen, de nem tudom miért.

http://www.hdsentinel.hu/
Ezzel tudod megnézni a HDD állapotát

1 Like

Nincs semmi gond a HDD vel.

Az mit jelent százalékos értékekben? (Az összes tárolóra.)

Hello,
Nem töltök le ilyen alkalmazásokat. Felesleges dolgok.
Az alaplapon a bios ban van SMART és ott kiírja hogy semmi gond.
Amúgy a logika is mutatja.
Írtam hogy letöröltem es újra raktam, Kizárt hogy pont ugyanoda esett volna a hibás szektor.
Ha pedig több is lenne, akkor mással is lenne gond.
Tehát a HDD tuti jó. És az SSD se lehet hibás mert akkor is lenne mással gond.

Mióta áll fent a probléma?
Volt közvetlenül előtte bármilyen telepítés vagy frissítés?

A sima verzió volt meg, most megvettem az Ultimate add on bundle , és azóta ezt csinálja.
De azóta teljesen letöröltem, és az egészet újra raktam, de a hiba megmaradt.
Ha azon a ponton túl megy az indításnál, akkor utána semmi gond.
Ott nem tudom mit csinál a játék.
Az még nem a netes bejelentkezés, az utána van. Fogalmam sincs ott mit csinálhat.

Pontosan mit is tapasztaltál?

Már nem emlékszem.
436.02
436.15
Ezeket raktam fel akkor amikor kijöttek. Mindkettő más hülyeséget csinált.

Ez esetben próbáld ki az alábbit és nézd meg mi a helyzet vele: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/155056/en-us

Nem frissítem a vga drivert egy játék miatt.
Inkább törlöm azt az egy játékot.
Szerintem nem az a probléma, mert akkor egyáltalán nem indulna el. És régen se indult volna el.
Ha új játék lenne, akkor lehetne, de az alap játékot kitoltam ezzel a driverrel gond nélkül.
Most hiába rakom fel csak az alap játékot a csomag nélkül, akkor is ezt csinálja már.
Valamit csinált a bővítmény, amivel a készítő nem foglalkozik
/Írtam nekik, nem érdekli őket/

Ha jobban tudod nálunk, minek kérsz bárkitől is segítséget? :smiley:

Avagy ha nem segíthetünk minek segítsünk?

Nem tudom jobban, csak azt tudom mi nem lehet.
Szerinted több mint 70 játéknak nincs semmi gondja, közöttük a Forza Motorsport 7, és sok új játék, és mégis a vga driver a gond? :slight_smile:
Pont azért kértem segítséget, mert ezeken már túl vagyok, és nem tudom mi lehet a gond.
A fejlesztő pedig azt írta a videóra, hogy “mi a probléma” …erre mit lehet…

Mivel semelyikőnk se vett/vesz részt a játék fejlesztésben, egyikőnk sem tudhatja annak pontos működését.

A legtöbb támogatással foglalkozó ember egy bizonyos hibaelhárítási folyamatot követ, hogy megpróbálja leszűrni a problémát vagy annak kiváltó okát, ha arra nincs tudomása konkrét/hasonló esetről vagy működési viselkedésről. (Ezekbe beletartozik a naprakész szoftverek/alkalmazások használata sok esetben.)

• Nem normális, hogy a GPU-d rosszul reagál több illesztőprogramra is.
  • Nem normális, hogy a winver-ben nem látod build-et.

Ezek után már csak egyedül az OS-re tudok mutatni, lehet az 1909-es verzió nem barátkozik meg egymással.

Erről mellesleg küldj kérlek egy képet, kíváncsi vagyok a pontos beszélgetésre.

1 Like

A build számot azt látom, de te verzió számot kértél.