Free DOS telepítés pendrive-ról laptopra

Sziasztok!

Egy laptopot szeretnék vissza küldeni, ami eredetileg FreeDOS operációs rendszerrel jött, de feltettem rá a Windows-t. A visszaküldésnél fel van tüntetve, hogy csak akkor veszik át, ha rajta volt minden eredeti szoftver, ezért fel szeretném azt telepíteni rá. A laptopban nincs CD olvasó, ezért csak pendrive-ról lehetne bootolni a telepítőt.

Amiket eddig próbáltam:

• a Rufus nevű program beépített FreeDOS boot drive készítője
  • a hivatalos Free DOS oldalról letöltöttem két képfájlt (FreeDOS 1.3 FullUSB és FreeDOS 1.3 LiveCD) és azokat külön a Rufus-szal ráírni és egyik esetben sem sikerült bootolni róla.
  • a BIOS-ban a Secure Bootot kikapcsoltam, de sehol nem találtam CSM vagy Legacy support módot (elvileg ilyen módban kell lennie, mert UEFI-ről nem lehet bootolni a FreeDOS-t)

A laptop: HP 15s-fq3002nh
BIOS és verziószám: AMI f.40

Van bárkinek tapasztalata ennek az operációs rendszernek a telepítésével? Mit lenne még érdemes kipróbálni?

Én csak szimplán legyalulnám a meghajtót nullára és a GDPR-ra hivatkozva leadnám OS nélkül a lapost. :smiley:

Egyébként is a HP általában teljes diagnosztikai szoftvert szokott tárolni a BIOS-ban, mi a francért kell nekik bármi más? :rofl:

Fast boot is ki van lőve?
Illetve boot menüből próbálod indítani a telepítőt vagy priority list-ből?

5 kedvelés

Meg lehet próbálni azt is, viszont ők nem veszik vissza, ha nincs rajta az alap operációs rendszer, amivel meg lett vásárolva.

Nincs fast boot, quick boot vagy bármi hasonló opció.

Mindkét módon próbáltam indítani. Boot menüből látja a pendrive-ot és lehet is böngészni a fájlokat (elvileg ha lenne egy EFI fájl rajta, akkor arról indítani, de nincs), de bootolni nem lehet róla.

Szerintem az SSD-re gyárilag rátették a FreeDOS-t és belevágták a laptopba, de olyan alaplap + BIOS kombó van rajta, hogy nem lehet a laptopról rátenni.

Ki lehetne esetleg szedni és PC-ről telepíteni, de akkor meg a garancia miatt nem vennék vissza gondolom.

Honnan vetted? Emagnál pl leszarják hogy mi van rajta ha bekapcsolásnál nem a te bejelentkezett windowsod ugrik fel. (Értsd: gyári windows vagy amit rozvm mondott os mentes gep bőven elég)

A gépbontás viszont tenyleg bukó. A boltot kérdezd meg írasban, az a biztos.

3 kedvelés

Nem én vásároltam, de igen eMAG-ról lett rendelve. Akkor megkérdezem vissza tudom e így küldeni.

Szerintem írd le nekik amit ide leírtál, és kérdezd meg hogy ők mit mondanak. Fontos az írás, akkor van nyoma.

4 kedvelés

Rendben, köszi a segítséget. :smiley:

2 kedvelés