Friss Win10, Setup fájlok windows kötegfájlként

Sziasztok!

Tegnap lett meg az új laptopom(ASUS Vivobook Pro N580GD), és már a legelején egy “kis” problémába ütköztem. Eredetileg egy Endless OS volt rajta, ezt töröltem majd felraktam rá egy Win 10 Education verziót(egyetem miatt megkaptuk ingyen). A telepítő fájlt a asztali pc-m windowsából készítettem MediaCreationToollal(legfrisebb verzióval) egy pendrivera(előtte formáztam), és erről raktam fel az új laptopra a rendszert. Csináltam már korábban is ilyet és akkor működött. Viszont most egy olyan problémába ütköztem, hogy a setup fájlok egy jó részét(egyelőre a driverek telepítésénél nem volt időm tovább menni) windows kötegfájlként ismeri fel, pedig előtte tölöttem le őket az Asus honlapjáról, az ehhez a modellhez tartozó driverek közül, cserében viszont az Acrhicadnek(építész modellező program) az telepítőjét gond nélkül felismerte és fel is rakta a programot(működnek is)

Tudja esetleg valaki hogy ezt mi okozhatta, vagy hogy mi erre a megoldás? Csináljam esetleg újra a windows telepítőt, és rakjam újra a laptopon a rendszert? mert bevallom őszintén nekem sanos jelenleg más jobb ötlet nem jut eszembe…

Hagyd a francba szerintem, egyébként sincs értelme ilyen gyártói drivereket leszedni. Sokszor több bajt okoznak mint amennyi hasznuk van.

nVidia oldaláról szedj le egy friss videokártya drivert, a többit meg bízd a windowsra hogy szépen ismerje fel/szedje le magának.

Igazából már csak megszokásból szedtem le ezeket. Viszont ha még nem is telepítem fel őket, akkor is fura hogy kötegfájlként ismeri fel, az amúgyilag más kiterjesztésű setup fájlokat

Na igen itt a másik problémám…bár ez lehet hogy csak hálózati hiba, hogy pl az nvidiának az oldaláról nem tölötte le a vga drivert, hanem a letöltés kb a felénél megállt, és ugyanezt eljátszotta a Cinebench bencmark letöltésénél is(asztali pc-n vele párhuzamosan gond nélkül lekapta), mindkettőnél többször próbálkoztam, és egyik alkalommal sem, viszont bármi mást amit akartam, vígan és gond nélkül leszedte a kicsike…