Frissen vásárolt PC hiba

Sziasztok!
Karácsony előtt a kedves fórumlakók segítségével összeállítottam egy gépet, melynek speckói a következők:

CPU : Ryzen 7 5800x
Hütés: SILENTIUMPC Fera 5 Dual Fan
Ram: CRUCIAL 32GB Ballistix DDR4 3600MHz CL16 KIT
Alaplap: MSI MAG X550 TOMAHAWK
VGA: AMD RAdeon 7700
Táp:Corsair RMx RM850 850W 80Plus Gold;
van alatta még egy szünetmentes táp is: egy AMS 1200VA.

A gép összerakása után 2 héttel, elkezdett random leállni. (feketeképernyő, instant restart. vagy kékhalál a hibakód: 41; A részleteknél csupa nulla található. neten utánanézve: áramellátási hiba. Hatvanezer fórumot/oldalt/tanácsot átnyálazva, a restartok csak sűrűsödtek. Memtest-CPU tesztjénél a a 8 tesztelhető magból 1 instant csontra fagyott különösebb indok nélkül, többször is. (Nyilván kipróbáltunk majdnem mindent. Felfrissített driver-ek, firmWare, BIOS beállítottunk fix voltage-ot… az ősöreg videókarit kicseréltük hátha az turpiskodik valamit. Másik CPU-val nem teszteltük ugyan az alaplapot, mert nem volt foglaltba valónk. Friss Windows-al igen, de nem sokat segített. ) Végül mikor már fél percenként indult újra, kénytelen voltam visszavinni gariztatni. Türelmes várakozás következett, másfél hónappal később írtak hogy ja, tényleg hibás. Úgyhogy most van egy zsír új ugyanolyan. Kb. egy hete üzemel, de ma reggel ugyanolyan kernelhibát dobott.
A lelkem pedig belül zokog.

Szóval hozzátok fordulok, mert kb. most már ötletünk sincs, hogy mégis mitől lehet ez, vagy hogyan oldjuk meg.
Mit próbáljunk még ki, hogy ne kelljen attól félnem hogy munkám közepén adja meg magát. T.T
Nem vagyok egy lángész informatikus, csak Mezei felhasználó. Sokszor a fórumokon olvasottak néha kínainak tűntek.

A tanácsokért előre is szívből jövő köszönet!

Szia!

A garanciális visszavitelnél mit mondtak, hogy mi a hibás? BIOS lett frissítve? A szünmentes táp nélkül is csinálja a hibát? (egyébként milyen is az a szünmentes táp? AMS 1200VA néven nincsen semmi)

1 kedvelés

Szia igen, BIOS is volt frissítve mielőtt visszavittük.
Kérdeztem a boltost mit mondtak a szervízen, de kitérő választ kaptam, velük ezt specifikusan nem közlik, igen a magokkal volt a baj. Még csak papírt sem küldtek a szervizelésről. Furcsa volt, de visszafizették az árát, szóval nem pattogtam.
Az új proci random újraindulása után újra lett BIOS és chipset is frissítve. Azóta nem volt vele probléma.
A szünetmentes pedig: APC Back-UPS BX 1200VA (Schuko)] az alzáról. Elírtam az előző posztban, bocsi.
Lehetséges, hogy annyira pocsék az elektromos hálózat a lakótelepen, hogy a lelke nem bírta a strapát?

1 kedvelés

Hol található a lakótelep? Milyen az elektromos hálózat? Ha pest megyében van valahol akkor meg tudom nézni az elektromos hálózat állapotát.

3 kedvelés

Nem valószínű, hogy az áramellátással lenne gond, a szünmentes kiküszöböli az ingadozó feszkót. Viszont nem elég nagy. A tápegységnél nagyobbnak kéne lennie. (vagy a tápnak kisebbnek)
Ha ismételten előjönne ilyen hiba, hogy leáll a gép, akkor ki kéne iktatni a szünmentest és úgy is megpróbálni.
(mondjuk kb. 300-350W lehet a gép fogyasztása, ha 7770-es Radeon van benne és nem OC-s, meg nincs egy rahedli RGB-s USB-s cucc rákötve, ezért nem nyíg a szünmentes)

A lényeg, hogy megoldódott. :slight_smile:

1 kedvelés