Fullos build 300k-ért?

Sziasztok. ~300k-s budgetből próbálok összerakni egy buildet 10 év után. Sose építettem még gépet de az elmúlt években vagy 100at néztem és szerintem most ennyiért ez a legjobb (ha nem akkor természetesen szóljatok).

• Pár dolog olyan, ami szúrhatja pár ember szemét, de szerintem nem gáz (cooler, VGA, ház)
    ++ Mindent PCX-ről szeretnék rendelni. Valakinek van véleménye róluk?

Ház: Zalman i3 ~ 16.000 Ft (4 venti, jó szellőzés, vékony és jobb cooler nem fér el)
Táp: Seasonic CORE GC 500W ~ 24.500 Ft (márka, gold, nem moduláris)
CPU: Ryzen 5 3600 ~ 69.000 Ft (best)
Alaplap: Asrock B450 PRO4 ~ 28.000 Ft (ATX, márka?)
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 ~ 30.000 Ft (CL16, 3200MHz)
VGA: GIGABYTE RTX 2060 OC 6G ~ 122.000 Ft (2060, 6gb, 2 venti)
CPU Cooler: HYPER TX3 EVO ~ 8.000 Ft (elfér a házban, nem tűnik erősnek)

A legjobb választás aMainstream Plus AMD build, ha akarod a GPU-t cserélheted az általad is kinézett 2060-ra ha a CPU-ból a sima 2600-at veszed:

1 Like

Az a ház arra jó, hogy megfőzd a gépet.
Seasonicból a focus plus és legalább 650-es táp jó lenne.
Alaplap lehetne jobb.
Az a hűtő szerintem nem tud többet a gyárinál.

Nem rossz annyira az a ház, nekem is az van. Ha olcsón kell, ez a legjobb.
A többivel egyetértek, és egy 550 watt kb legalább kéne, legalábbis, ha később szeretnéd fejleszteni.

Ha mindenképp PCX, akkor én ezekkel helyettesíteném a build ajánlós configot:

Valamit tudnál nyerni, ha maradnál a HDD+SSD kombón, meg 2600X helyett a simát vennéd, akkor beleférhet még akár a 2060 is.

Így amúgy kerek 300k-ra jött ki, pár ezer még az összerakás, ha kell, 1-2 ezerért tudsz kulcsot is venni, szóval talán a kereten belül van még.

2 Likes

Köszönöm a válaszokat de volna pár kérdés…

• Seasonicból ez a Core GC ennyire rossz lenne? Mivel tud többet a Focus? Az én tápom egy noname Chieftec (nem a márka noname) és 10 évet bírt…
  • A házat sem értem miért nem szeretitek. Elől full rácsos (értelem szerűen nem a full plasztikot néztem), szóval kb ugyan az mint a CM MB500…
  • Az alaplap a legjobb ezen az áron… 3 case fan-t kezel, 4 DIMM slot, 3200mhz-t is támogatja… nagyon kevés alaplap van ami ezt támogatja ilyen áron.
  • 2060 + 3600 helyett 1660 ti + 2600? Táp vagy alaplap nem bírná? Mert egyébként gamingre lenne…
    (SSD és HDD-t jelenlegiből kioperálom ebbe a configba, így az nem kell új)

Focus moduláris, 10 év garanciás modell. Az hogy a Chiefteced bírt 10 évet, vak szerencse, a legtöbb 2-3 éven belül megadja magát, rossz esetben csomó mást is magával rántva

A ház nem vészes, akár maradhat is.

Az alaplap VRM-je és hűtése fapadosabb, és a jobb sem sokkal drágább.

A legjobb ár érték megoldás a 2600+2060 lenne. Ha 3600-at akarsz, akkor kérj az alaplapra bios frissítést, de akkor igaázból MSI B450 MAX szériás alaplapot lenne érdemes venni mivel azok alapban kezelik a 3. gen Ryzeneket.

3 Likes

Akkor szerintem ez lesz a végleges build, ha nem talál valaki valami kompatibilitási problémát… (Cpu hűtő befér a házba, CPU bios frissítés kell-e, RAM-ot támogatja-e a lap)
Ház : Cooler Master MasterBox MB500
PSU : Seasonic FOCUS GX 650
CPU : AMD Ryzen 5 3600
MBO : Gigabyte B450 AORUS ELITE
RAM : Kingston 2x8gb 3200 mhz HyoerX Fury Black ( HX432C16FB3K2/16 )
VGA : GIGABYTE GTX 1660 Ti 6gb ( GV-N166TOC-6GD )
Cooler : Cooler Master Hyper 212 Black

Bios frissítés kell, így továbbra is érdemesebb lenne MSI B450 MAX felé nézelődni. Venti felesleges, a gyári teljesen elég, bár ha akarod maradhat. Hogy befér e, azt látod a ház leírásánál.

3 választásom van:

• Aorus Elite alaplap + 212 hűtő
  • MSI B450 mortar max (atx) + stock cooler
  • MSI B450m mortar max (matx) + 212 hűtő… (szerintem ez lenne a legjobb)
    Ha gigabyte alaplapot választok akkor a bios frissítést bent el tudják intézni. A kérdés, hogy atx gigabyte vagy MSI de ha MSI akkor gyári hűtő van a procin vagy mAtx-el lehetne 212 de azt a lapot nem árulja a pcx ahol frissítik a biost persze ha kell és az előző kommentetből úgy vettem ki hogy azzal nem lenne gond. (gondolom a B450m-re se kellene frissítés)

x Az MSI 450m mortar max-ot csak egy bolt árulja nem tudom, hogy bárki ismeri-e…

Mortarból csak mATX van, ATX a Tomahawk. A MAX szériás lapokra nem kell bios frissítés ahhoz hogy menjen 3. gen procival, de érdemes frissítgetni mert még mindig jönnek javítások pl a boost órajelre.

Tehát a legjobb kombó az MSI B450 Tomahawk MAX + Ryzen 5 3600 gyári hűtővel

A linkelt céget én elfelejteném, vagy legalábbis hanyagolnám ha nem muszáj.