Gamer gép upgrade

Sziasztok!

Egy elég nagy gamer gép upgrade előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy megéri-e az amit kigondoltam.
Elsősorban játékra, photoshopra és streamelésre lesz használva a vas.
A ryzen procikkal az irodában egyenlőre nincsenek jó tapasztalataim így az semmiképpen nem jön szóba.

A jelenlegi konfigom:
Proci: i7 4771
Proci hűtő: Cooler Master MasterLiquid 240
Alaplap: ASUS H97-PRO
RAM: 16 gb corsair 1866 Mhz
VGA: Gigabyte Gtx 1070 G1 Gaming
SSD: Kingston UV400 240gb
SSD2: Kingston A400 120gb
HDD: WD Black 1 TB
HHD2: Toshiba 3TB
Ház: NZXT H440
Táp: FSP (Bronze) 750W

És amire fejlesztenék:

Proci: i7 9700k vagy i9 9900k
Proci hűtő: Cooler Master MasterLiquid 240
VGA: ASUS Turbo GTX 1080 Ti (egy ismerősömtől 150 ért venném 2 év garival)
Alaplap: MSI Z390-A PRO
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3200Mhz
SSD: Kingston UV400 240gb
SSD2: Kingston A400 120gb
SSD3: Samsung 860 EVO 1TB
HDD: WD Black 1 TB
HHD2: Toshiba 3TB
HHD3: Toshiba 3TB
Ház: NZXT H440
Táp: Corsair Series HX850i Platinum

Van valami amit esetleg változtatnátok rajta?
Előre is köszönöm!

Szia.

off, de mesélj a nem jó tapasztalatokról légyszíves.

Epic konfig lesz. Annyit, hogy szvsz 9900k helyett i7 8700k, i7 9700k elég. Ramokat dual channel kitben vedd.

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg ugyan ilyen Z390A-PRO lapom, ami az istenért nem indul el XMP módban. Ramok G.skill Aegis 3000mhz. A támogatási listában benne van, viszont az van mellé írva, hogy SINGLE, ez mit akar jelenteni?
Köszi előre.

Lap manaljaban benne van hova kell pattintani a ramokat, általában nem egymás mellé a dualhoz, ha ez esetleg.

A H440-be ennyi velső SSD-vel meh HDD-v akkor az AIO csak fel meget ugyebár…mondanám,hogy jó az úgy DE mivel a régi gépem nekem is H440-ben van és pontosan ismerem a kialakítását és azt, hogy milyen az airflow benne…csak annyit mondok, hogy YOU GONNA HAVE A BAD TIME ami a hőmérsékleteidet illeti :stuck_out_tongue:

Én elől használom a 240-es rad-ot mivel 8-10 fokkal alacsonyabb úgy a CPU mint mikor fent próbáltam…és ez egy 6700k-val.

Az új gépben egy 360-as Corsair H150i hűti a 9900k-t és azt tudom mondani, a H440-be NEM raknám át…

Jó helyre vannak bedugva, pont dual-ra, magán a lapon is fel van tüntetve, hogy melyek az elsődleges slotok. A honlapon van egyetlen frisebb bios, viszont eleve csak 2 hónapos ami rajta van, egy frissítés lehet megoldás a ram gondokra?

Esetleg ha nincs rajta a RAM maga a QVL-en és a frissítés tartalmazza, akkor érdemes lehet felrakni. Ovasd át a listát.

Benne van a QVL listában, de az van mellette, hogy “SINGLE”. Ez jelentheti azt ,hogy dualban nem tudja a 3000mhz-et? Hat év után most építettem újra egy gépet, és ezek a dolgok már ismeretlenek nekem, meg, hogy az m2-es ssd nek kell e engedélyezni a RAID módot (jelenleg nem is látszik a win alatt), és az nem teszi tönkre a már meglévő vinyók adatait?

Az azt jelenti, hogy single channelben tesztelék, és abban tudja az xmp-t, egyébként nem garantált.

Mivel a Z390 viszonylag új termék, érdemes rendeszeresen frissíteni a biost, lehet ezen is segít.

A Raid teljesen másra jó, nem kell az m.2-höz egyáltalán.

Az m.2-nél arra figyelj, hogy meilyik slotba teszed, mert pl lehet hogy az egyik csak pcie csatis és csak a másikban van sata. Sőt olyat is csinálhat, hogyha beteszel egy m.2-t a satás slotra, akkor a 2,5"-osnek pl a Sata1 portja nem megy. No meg biosba se legyen véletlen tiltva/offolva.

Ez 6 éve is ugyanígy ment.

M.2-es SSD kéne menjen alapból semmi extra állítgatás nélkül.

Start–>This Computer–>jobklikk–>Manage–>baloodalt a Storage opcióban a Disk Management-re klikk és ott megjelenik e? Lehet csak nem aktív valamiért vagy a Windows nem rendelt hozzá Drive letter-t.

Amúgy min van a Windows? Ha az SSD-t nem látja?

nVME vagy SATA SSD?

Xeno egyenlőre nekem tökéletesen üzemel, 100% terheltségen 66-67 fok a 9900k. :smiley:

I9 9900k hűtés

Nekem ez az új m.2 ssd Nvmi nagy mumus, tegnap összeraktam az új alapot, és a régi win10 a meglévő ssd-ről (még nem raktam újra) egy kis frissítés után be is bootolt, érzékelte az új lapot,memóriát,procit, viszont a lemez kezelőben sem látszik, csak a BIOS-ban az új ssd. Van egy ilyen lehetőség, hogy RAID/M.2 Genie a biosban, ami fogalmam sincs mit csinálna, de nem is merek rákattintani, max ha a többi tár nincs csatlakoztatva.

A RAID az más már írták…azt felejtsd el.

Ha már nVME SSD-d can akkor rakj arra egy új Windows-t és úgy próbálgasd az új gépet…

Magadat lövöd bokán cele ha nem arról fut a Win…ott látod a leg látványosabb különbséget a boot time-ban meg ahogy a progik indulnak…

Játékoknak meg mellékes progiknak is akár pedig tökéletesen elég a SATA SSD.

Azt azért erősen kétlem de ok…ha te mondod :smiley:

Mindjárt befotózom neked

Attól még lehet pontatlan, bár nem látszik ez milyen program. MSI Afterburner mit mutat?

A realtemp 70-et mért maximumnak. Ez OCCT.