Gamer gép upgrade

100% alatt még az is kevés. VAGY TE fogtad ki a világ leg optimálisabb 9900k-ját az összes közül :smiley:

Amúgy Aida64 vagy HWinfo ami megbízhatóbb…

Hát reménykedem, hogy így van Xeno :smiley:

HWinfo-m nincsen, az aida64 , 5 perces stress testen 68-at hozott maximumnak. Még ha téved is mindegyik egy kicsit akkor is 75 alatt biztosan megáll, az meg még pont elmegy. :wink:

Nemtudom…nekem 80°C környékén forog a 360-as rad-al de a furcsa az,hogy senkinél nem látni 76°C- alatt :stuck_out_tongue:

Viszont sikerült felhúznom majdnem 5.8GHz-ig stabilan…úgy biszont már üto a 100°-at szinte a peek temp :smile:

Folyékony nitrogén és hüvös marad úgy is… :rofl::rofl::rofl:

5.8-on ne csodálkozz, ha 80°C fölött van :smiley:
@Bence2431 bejött a szilikonlottó :smiley:

Nos, lefrissítettem a BIOS-t, az XMP továbbra sem jó, viszont ha 8 gigát kiveszek, a másik 8 simán megy felhúzva. Ilyenkor mi történik, duálban miért nem megy?

Ezek szerint csak single-be megy ez a ram 3000MHz-en ebben a lapban azt jelenti ott az a SINGLE jelző…

Írtam az MSI - nek, akik leírták, hogy vegyem ki az elemet, tisztítsam meg a ramokat, tegyem másik slotba, és mennie kell, ha mást nem kézzel meghúzva.
Melyik a jobb megoldás, ha nem duálban, de 3000 MHz-en mennek, vagy ha duálban 2666 MHz-en? A fura nekem, hogy van egy plusz 6 pin-es csati a lapon, az vajon mire kellhet? Plusz szufla az OC-hez?

Plussz 6 pin hol? Bal felső sarok a CPU mellett? Akkor az a CPU power…

Amúgy dual channel-ven 2666-on jobb mint single-be 3000-en.

Akkor hagyok mindent így, nem szenvedek vele, a Windows telepítésnél meg simán látja az ssd-t is, szal minden ok, köszönöm szépen a segítségeteket!
A 6 pin csatlakozó a lap közepén van, pcie power a neve, egy külföldi fórumon azt olvastam az akkor kell, ha nincs külön VGA, de hogy valójában tényleg mit csinál, fogalmam sincs… bedugnám, de persze a videókártyától már nem ér el odáig a táp kábel.

Az akkor csak az extra PCIE power…kis plussz kakao a GPU-nak amj jól jön pl ha OC-zod vagy hasonló…

Ha jól értem akkor a memória húzáshoz nem lehet köze? Vicces, hogy ilyen kisebb tápokon, ami nekem is van nem tudom egyszerre bedugni a VGA - t, plusz a lapon is,max hosszabítóval, de annak mi értelme? Furdal a kíváncsiság, hogy húzható e a ram, ha a lap kap plusz naftát ott is.

Az a plusz 6pin csati akkor kell, ha több vga-t raksz a lapba.

Semmi köze a ramhoz. :slight_smile:

Milyen brutális táp kellhet, ha mondjuk két 6-os az egyik kártya, két 6-os a másik, és még egy 5. csati a lapnak, létezik ilyen egyáltalán? :grin:

Hogyne létezne, van olyan 2080Ti amin 3 db 8 pines csatlakozó van. Abból SLI = 6 db 8 pines csati. Mondjuk alaplapra akkor se kéne.

Szerintem ennek inkább akkor lehet szerepe, ha a kártyán nincs PCIe táp csati, de mégis tuningolná a felhasználó, akkor jól jöhet ha nagyobb áramot tud felvenni a PCIe csatlakozón keresztül.